Vysadzovanie Seroquelu 50 mg

Príspevok v téme: Vysadzovanie Seroquelu 50 mg
Slniecko15

Tri roky užívam na noc seroquel XR 50 mg a ráno Cipralex 10 mg. Nakoľko sa cez deň cítim unavená, proste po Ser. XR viem spať aj 10 hodín a ráno sa dlhšie dávam dokopy, po porade s Dr ho vysadzujem. Hlavne kvôli práci, jednoducho aby som mala viac energie. Vysadzovanie je postupné. Keďže je to Xrko, teda s postupným 24 hodinovým uvoľnovaním, tak sme sa dohodli na následovnom vysadzovaní. 2 týždne užívať obdeň a potom raz za tri dni jeden týždeň. Teraz som v 2 týždni a čo je fakt, že každú noc, čo si seroquel nedám, neviem zaspať :(. Tak som to začala riešiť prechodne Stilnoxom vtedy keď neužijem Seroquel, lebo keď sa nevyspím, je mi nanič. So stilnoxom viem spať tak max 6 hodín. Pozorujem aj zvyšené potenie, či nervozitu. Asi su to "absťáky", ktoré treba prekonať. Prosím Vás koľko toto potrvá? Má niekto skúsenosti s vysadzovaním tohto lieku?

Meretseger

Dík za info, že sa nesmú poliť - bohvie, čo by mi zas napadlo, aká konina - vieš aj, prečo?
A že je to týranie tela, jeden deň dostať, druhý nie, dobre poznám, a aj tak to robím, je to choré.

Slniečko15

Mojej mamine do nedalo a zavolala jednemu Dr, o ktorom vie, ze ma skusenosti so Seroquelom a vysadzovanim. a povedal, ze sme zvolili aspon podla neho velmi zlu strategiu vysadzovania, nakolko seroquel xr ma najmensiu davku 50 mg a ja ho mam uzivat obden. povedal, ze je to tyranie tela, ze jeden den liek dostanem a druhy nie. ze vysadzovanie ma byt postupne a teda treba si zohnat seroquel 25 mg bez Xr (taky existuje). A zacat s nim postupne, ale kazdy den ho este uzivat a pomalinky znizovat. Mne totiz nebolo jasne, preco sa zrazu naozaj takto nanic citim. liek si musim zohnat v rakusku, lebo seroquely na Svk nemame. cely problem je v tom že Seroquel XR 25 mg neexistuje a tak moja Dr zvolila vysadzovanie obdeň, lebo tieto XR-ká sa nesmú poliť, obyčajné Seroquely áno.

Slniečko15

Tak možno niekomu stačí 50 mg a keď ma vysadiť je z toho mimo :). Len tak pre zaujímavosť ani túto noc som nejako extra nespala, tri krát som bola na wecku, raz mi bola zima, raz teplo. A práce mám nadhlavu, neviem, či som si zvolila práve dobré obdobie na vysadzovanie, ale mne sa zdá, že bývam aj cez deň menej energická, keď ten seroq. užívam. Dokonca som niekde čítala, že v menších dávkach tieto lieky uspávajú a vo vačších nabudzujú. Neviem, čo je ale na tom pravdy. Dnes ma napadlo, či v tom vysadzovaní pokračovať, či nepočkať na menej záťažové obdobie. No niekedy mám pocit, že sa vkuse niečo deje a stále čakať kým toho bude menej sa neoplatí.

Meretseger

Tak ja tiež neviem, kedy a či... Nerobí mi to problémy, teda až na túto závislosť, a toto vysadzovanie som si zorganizovala ja sama, hoci dobre viem, že sa to tak fakt nemá robiť (neinšpirovať sa!), ale čo, keď lekárku mám na dovolenke a učiť sa pod dávkou 600 mg fakt nedá -_-

DSDV

no hej to bude ale neni este v dohladne vysadzovanie a ci ho vysadim... moje schizo stavy sa stale opakuju takze :) ale drzim palce.. ja som nebola unavena lebo som predtym brala silnejsie lieky tak uz som nebola... z tych predoslich som bola

Meretseger

DSDV: No to bude šialené vysadzovanie, to mi ver. Ináč súhlasím s tvojím názorom ohľadom dávky a absťákov, 50 mg je fakt dosť malá dávka.
Ja užívam Seroquel 600 mg na noc, naozaj je to utlmovák, keď mi ho dávali v liečebni minulý v rok, celý deň som po tom spala. Tak tento rok mi ho nasadili večer, a zistila som, že akonáhle to vysadím, nieže nezaspím, ale ani neviem donútiť, podobrotky či pozlotky, telo zaspať. Možno nadránom na hodinku, dve. Tak som nespala tri noci po sebe a teraz to využívam pri skúškach, keďže cez deň nestíham, neberiem lieky a učím sa v noci, akokoľvek šialené to je. Sama som si teraz znížila dávku na polovicu, 300 mg a aj tak s tým spím ako bábätko celú noc, nuž jo, vysadzovanie bude veeľmi veselé. Neviem, slniecko15, možno to budeš musieť brať postupne po úlomkoch tabletiek (a ja by som to videla na dlhšiu dobu, keď už si od toho v podstate závislá), aby si sa vrátila do normálneho stavu.

DSDV

No to co opisujes mi nepridu ako abstaky alebo len male :) seroquel 50 je pomerne mala davka ale ked ti to aj doktor schvalil tak dobre... on sam vie co najlepsie a viem tieto lieky su strasne omamovaky... ale treba to prekonat, je to proste nieco co tvoje telo malo a teraz nema... treba vydrzat... ja berem 700 seroquel tak si neviem predstavit ake to bude vysadzovanie :D

Slniečko15

Ďakujem za príspevok. Áno ide o kventiapín. Fuu no je to makačka veru. Tiež mám vkuse pocit akéjsi horúčavy, z toho aj to zvýšené potenie. V práci alebo potrebujeme robiť, tak pevne verím, že tento "boj" s vysadením bude úspešný, aj keď je to fakt nepríjemné :/. No popravde ma takýto rýchly nástup veďlajších účinkov po vysadení prekvapil. Išlo v podstate o najmenšie možné dávkovanie v rámci užívania Ser. XR. U mňa možno tá zvýšená aj úreto, že ide o typ lieku XR.
Každopádne Tebe gratulujem k otehotneniu a k tomu, že si takto pekne zvládla :). Prajem, aby všetko dobre dopadlo.