Je mozne nakazit sa HIV pri beznom vysetreni u zubara?

Príspevok v téme: Je mozne nakazit sa HIV pri beznom vysetreni u zubara?
xyz1

je mozne nakazit sa HIV u zubara odsavackou na sliny?myslim ak ju mal predo mnou HIV pozit.clovek v ustach(takze odsavacka prisla do kontaktu s jeho slinami a mozno aj s krvou ktoru mal v ustach napr.pocas osetrenia aj ked nepatrne mnozstvo)ja neviem ci kazdy zubar ju po kazdom pacientovi tu odsavacku vydenzifikuje..takze je mozne ze putuje z ust do ust bez akehokolvek vycistenia...dik

o.m.g@♥♥♥♥♥

Ja s mojim muzom sme ostali sokovany ked sme to divali v tel.nakazil niekolko ludi viete si to predstavit vsak to je neuveritelne a desive a ........

xyz1

akurat som nasla na nete ze sliny obsahuju ale len veelmi amle mnozstvo virusu aj to musia byt sliny od cloveka ktory ma uz riadne prepuknutu chorobu...a co sa tyka krvi tak na nakazu musi byt cerstva a vo velkej davke..jenou vetou ze na nakazu HIV je potrebna urcita davka HIV virusu v krvi...tak neviem

ewelína.

ešte ma napadla skúsenosť : ak ide cigánka, smradľavá , špinavá na rentgen a nacapí sa na prístroj no a po nej ideš ty :)

alebo ožranovi učúranému, špinaému merajú tlak krvi a dajú mu manžetu no po ňom možeš ísť ty :) či použitie fonendoskopu takisto.

o.m.g@♥♥♥♥♥

Ano moze sa to stat a aj sa to uz stalo ale neviem uz v ktorom state to bolo aj v telev.novinach to bolo takze viem ze sa to stalo..hrozne

ewelína.

no tak isto sa môžeš nakaziť nejakou pohl. chorobou napr. u gynekologa, ked sa v kabínke ideš povedzme obliecť a sadneš si bez nohavičiek na stoličku. Lebo postojačky sa staršie ženy nevedia obliecť.

Alebo povedzme ak niekto chorý napr. tuberkulozu ( ma to rýchlo napadlo toto ) a poriadne si zakašle do ruky, chytá nákupný košík a po ňom chytíš ručku ty.

Alebo v reštike: myslíš že všetko je dezinfekčné? Veď aj v TV ukazujú hnusný zlozvyk olízať lyžicu pri koštovaní a potom ju dalej používať. Hnus a ešte raz hnus. Všetky sliny a ak má ešte kuchár opar, kútik, hnis. zub všetko ide do jedla, ktoré ty ješ.

je x prípadov na toto...

xyz1

ebi ved prave to ze..co ak nevie o tom ze je HIV pozitivny..takze ani on ani zubar netusi o tom ze mozno ma pod rukami pacienta s HIV....a tou ranou myslis poriadne otvorenu?? alebo aj take zapalene dasna,podrazdene su.."vstupom" do tela?

ebi777

aby sa človek nakazil, k tomu je potrebné pôsobenie alebo súhra viacerých faktorov:

- musí prísť do ambulancie nakazený pacient (ak má potvrdenú infekciu HIV, určite sa lieči, takže obsah vírusu, ktorý má v sebe je minimalizovaný, čite pravdepodobnosť prenosu je minimálna, napriek tomu možná!, ale menej pravdepodobná!

- musí byť krv na odsávačke, môže byť aj nepatrné množstvo

- zdravý pacient musí mať otvorenú ranu v ústach, do ktorej sa musí dosť krv od nakazeného pacienta

xyz1

no praveze..pokial ju vycistia..neni problem...ale mna zaujima co ak ju nevycistia ci sa takto moze nakazit clovek HIV...proste ci aj odsavacka slin je "dostatocny"sposob prenosu...nechcem rozoberat zodpovednost zubarov ale...samostnu odsavacku vs HIV