Asi duch

Príspevok v téme: Asi duch
go640out

Ahojte, už dlhšiu dobu (cca 3 roky) si neviem rady. Sem-tam bývam v byte s priatelom, a ked mám volno tak sme u mojich rodičov. Ale ked sme na byte, teda ja sama - inak sa to nestáva, mám stále pocit, že ma niekto sleduje či je večer či je den. Asi pred 5 rokmi mi zomrela babka, čas na to sa tam dejú straštné veci. Spala som oproti sklenených dverí a na chodbe bolo zhasnute, ešte v spánku sa mi snívalo alebo to bolo naozaj to posúdiť neviem na chodbe sa zažalo a bol tam obrys postavy v duchu som si povedala asi 6x ´´zatvor oči, otvor oči´´ tak som otvorila na chodbe znova zhasnuté a za chvílu ten nemocničný pach (zomrela v nemocnici). Pred nedávnom som taktiež spala a z detskej do kúpelne (kto býva v byte vie ako sú stavané) prešla 2x babka (zretelne som ju videla) potom to zopakovala lenže neišla naspať do detskej ale k posteli už ked bola pri nej som sa strhla celá spotená, zimomriavky no proste horor. Z izby som nevišla až pokým neprišiel priatel z roboty. Samozrejme že ma vysmial ževraj mi je*e. Neviem či je to fakt babka alebo čo ale vždy ked som tam mám hrozný pocit. U rodičov sa cítim bezpečne aj ked som sama doma a to je tam ovela viac izieb (rodinný dom). Neviem čo mám robiť ale nevymýšlam si :(

Bruno333

pre "odpovedam"
Halucinacie su jedna vec, ale ak vidis cloveka, ktory naozaj zomrel a deje sa to prave odvtedy kedy zomrel, a je to len on a nikto iny, tak by to bola dost velka nahoda...
Jasne ze "vidiet ducha" je skusenost, ktoru nema kazdy, ale na pochopenie tohto javu zrejme musi naozaj kazdy nieco take zazit.
Pocvul som vela pribehov, ktore sa takto odohrali a stalo sa to ludom, ktori su racionalni, a nikdy neriesili duchovno a nefilozofovali o tom...
Ale hovorim, dusa cloveka zotrvava vo vztahu s tymto svetom priblizne 7 tyzdnov ( Tibetska kniha mrtvych) po smrti, preto 5 rokov je uz dost vela.
Co sa tyka praskov a odbornikov som to spomenul len preto, lebo naozaj mozno ide o nejaku traumu, alebo skratka o nejaky prejav psychiky, halucinacie apod, deje sa to podobne ako napr."posttraumaticky syndrom", preto je lepsie si to overit aj u odbornik...ak niekto nechce lieky, nikto ho nutit nebude.

odpovedam

tiez mi ako prva napadla spankova paralyza. osobne na duchov neverim. Ale ludske telo vie v strese a traume produkovat halucinacie, clovek ich nevie rozlisit od reality...

toto

ja by som to s odbornikom-psych.urcite neriesila,pretoze ta zacne krmit zbytocnymi praskami...veci medzi nebom a zemou sa deju,kamoska sa zbavila ducha,ktory k nej v noci chodil az ked si kupila psika, a ten tak zacal stekat,ze duch viac neprisiel...skus potlacit strach a spytat sa ,co od teba chce

Bruno333

Skus to aj normalne poriesit s odbornikom, ci je to subjektivny prejav psychiky...alebo naozaj sa nieco deje,lebo samozrejme ludia maju skusenosti s duchmi, ale toto je uz dst dlha doba od smrti,vacsinou sa to deje do 7 tyzdnov od smrti, kedy je dusa cloveka este v medzistave medzi jednotlivymi zivotmi.
Komunikacia duse (ducha) s ludmi z ich zivota sa deje hlavne vtedy ak medzi vami bol specificky vztah, ale nenapisala si ci to bol vztah pozitivny, negativny, alebo neutralny.
Urcite bol ale v niecom intenzivny...pozri sa , prakticky sa nemas coho bat, nema sa Ti co stat, ale ak Ta to znapokojuje, kludne vyhladaj odbornika (psycholog,psychiater) aby sa zistilo ci ide o psych.poruchu, alebo objektivny jav.

jedulka

asi takhle.Mezi nebem a zemí je spousta věcí nevysvětlených.Ze všeho se nesmíš bát.Když uvidíš babičku jak se prochází bytem tak se jí zeptej proč nedá pokoje?Normálně s ní mluv.Že to není normální?A co je?Když mi před mnoha lety umřel otec,asi týden nebo tak nějak jsem se probudila a on ve dveřích.Řekla jsem mu at mi dá pokoj.Už nikdy nepřišel.Když mi umřela maminka, vyřizovala jsem všechno kolem pohřbu.Měla jsem všechno zařízené a druhý den se měl konat pohřeb.Říkala jsem si v duchu, že tam nepůjdu.Když jsem usnula, přišla mamka a poprosila mě at jdu, že by to bratr sám nezvládl.Šla jsem a všechno bylo v pořádku.Že je to divné ano je, ale někdy je zapotřebí brát věci takový jaký jsou,i když jim nerozumíme.Když to nepomůže tak tam nechoď spát.

go640out

A ešte musím doplniť, že ked sme u rodičov tak 40% snov sa spája z bytom, vraždy, strašenie. Fakt sa tam asi zbláznim raz a zoberú ma v kazajke