CO S VYCHOVOU?

Príspevok v téme: CO S VYCHOVOU?
Jaroslav Ocenas

Ahojte, mame jednu 2 rocnu dcerku, ktora sa nam s manzelkou stala vsetkym. Druhe dieta nemame. Sme tridsiatnici. Mame ju velmi radi, lenze teraz pozorujeme u nej spravanie ktore nie je velmi prijemne ani pre nas a asi ani pre nu. Chce mat totiz vsetko po svojom, a ak to nedosiahne, vzdy sa bud hodi na zem, alebo uhryzne, alebo da facku. Uz sme z toho nestastni, pretoze nevieme co mame roit, skusali sme jej to vzdy vysvetlit, ale ona len to svoje, a je jej jedno, ci sme prave doma, albo na ulici. Skusali sme to aj s "par po zadku", niekedy to pomohlo, niekedy ani to nie. Je to len prechodne vyvojove stadium, alebo mame si robit starosti a vyhladat odbornika? Ma z vas niekto podobne skusenosti?

adella

Jaroslav:...mate velmi rozumne dieta!:-)Uz ako 2-rocne dokaze s vami manipulovat:-)Tak,na margo vychovy:..mam dve dcery,ktore som vychovavala sama a tiez boli pokusy otocit situaciu,teda,ze posluchat budem ja..:-)))Bitka,teda capnutie na zadocek nikomu sice neuskodila,ale pouzivat ju treba skutocne len vynimocne.Vy,ako rodicia si musite uvedomit,ze vase rozkosne dieta skusa,co vsetko jej dovolite a ked jej aj nieco nedovolite,tak si to vynuti formou spravania...pre vas je rozhodujuce trvat na svojom prikaze,nepovolit,lebo skutocne ,ak dieta neposlucha do 4 rokov,potom uz nebude posluchat nikdy!Nedajte sa obmakkcit ani placom,hadzanim sa o zem,ani inymi prejavmi...dieta nesmie mat pocit vyhry,lebo sa to bude stupnovat.Najepsie je skutocne odvaratit jeho pozornost,alebo jednoducho si nevsimat maly herecky vykon,ak dietatko zisti,ze vas to nevyvadza z rovnovahy,tak po case prestane pouzivat tuto formu vyierania:-)Aj ked rodicia maju byt laskavi,musia byt skutocnymi autoritami...mne sa to nastastie podarilo a moje dcery su uz dospele studentky,ale vzdy si nechaju poradit a usmernit sa...Vela stastia,trpezlivosti a doslednosti...

kotatko

no ja nemam sice deticky ale o vychove trosku viem.dufam ze nie ste jedni z tych rodicov co sa rozhodli pre antiautoritativnu vychovu(=baziruje na myslienke ze dieta samo vie co je spravne a co nie). pokial ma len 2 roky este podla mna nic stratene. treba jej dosledne dat najavo ze ste autorita a ona by vas mala posluchat.ked neposluchne treba ju potrestat. napad s hrackou je celkom dobry ale ja by som jej tu hracku skor zobrala a vratila az ked bude dobra.nemyslim si ze plakat alebo tvarit sa poranene pred dietatom je rozumne lebo ked to spravite raz a vase dieta zisti ze sa jej pre to nic nestane bude si dalej robit co chce.a hlavne ju netreba rozmaznavat ,musi vediet ze nie vsetko je zadarmo a ze niektore veci si treba zasluzit:) a ukazte jej ze ju mat radi aj ked nie je zrovna po jej voli. niekedy mozno pomoze si ju nevsimat a ona sa snad potom ukludni
dufam ze som trosku pomohla.dufam ze sa to zlepsi

damaxy

ja som svoje deti vychovávala s kopou literatury,vtedy dostupnej.bez bitky ma posluchali na slovo čo teraz po17 rokoch už neplatí.Mozno ste zanedbali uvod.detom sa treba neustale venovat.trpezlivost vam musi vytekat usami,ale to vam hovorí kazdý.skus sa vcitit do jej dusicky.bola naucena ze vsetko moze a zrazu ste jej to vzali.preto taka reakcia.musite na to pomaly.ked zbije ona teba ,urob to jej oblubenej hracke.skus sa rozplakat ked ti ublizi,neprejavuj zlost ale lutost,nad tým co sa stalo.ked nieco vezme bez dovolenia vezmi to spat ,poloz to na miesto a povedz to nemozes a trpezlivo to zopakuj aj sto krat,daj jej nieco iné odved jej pozornost na nieco iné.ked moje deti po niecom tuzili,tak som im povedala ,preco im to nechcem dat ale dovolila som im to podrzat,potom mi to vratili a bolo.poznali co chceli a uz ich to nelakalo ale to chce velku lasku,trpezlivost a aj fantaziu,podavat im to vich možnosti chapania. napiste ako pokracujete