Hluk v bytovkach

Príspevok v téme: Hluk v bytovkach
vresckova

Ahojte,

byvala som v niekolkych bytovkach, vacsinou vsak max. 5 poschodovych, alebo v starych tehlovych domoch. Mam skusenosti s hlukom od susedov, nastastie vsak max. televizia, buchanie trvajuce 2 hodiny za tyzden, alebo jedna nocna party raz do mesiaca - toto vsetko je podla mna tolerovatelne. Avsak uvazujeme o kupe bytu a mam z toho naozaj strach. Vsade citam o susedskych vztahoch a velkom hluku v panelakoch. Obavam sa, ze co ak kupime byt a akurat natrafime na takzchto susedov? da sa tomu nejako vyhnut?
Velmi si potrpim na svoj klud, ked pridem domov z prace. Ak je nejaky mensi hluk, tak si davam na noc stuplne do usi. Ak je hluk, som nervozna a to sa odrza na mojej celkovej psychike...
Dom si nemozeme dovolit, stavby domu sa obavam, kedze mame len malo nasetreneho a aj keby dostanene hypoteku, nechcem si brat 140tisic eur. Je to obrovsky zavazok....Ako to riesit? byvat v podnajme tiez nie je riesenie, lebo na dom by sme usetrili az o takzch 10 rokov a neskor....

vresckova

dakujem za radu...to mam uz prestudovane, ale zase mnoho ludi tvrdi, ze odhlucnenie aj tak nejako extra nepomoze...
nenajde sa tu niekto, kto s tymto nema problem? aky typ bytovky si vybrat, aby som mala co najvacsiu sancu, ze tam nebudu papierove steny?

neskusena

Ahoj,

ak mas obavy, radim kupit bud povodny stav, alebo ciastocne prerobeny, s tym, ze existuju firmy, ktore robia odhlucnenie v panelakoch. Robi sa to celkom bezne, skus si pogooglit.
Existuju rozne materialy. Sikovny majster si to zvladne urobit aj sam, popri pokladke podlahy, pripadne montaze materialu pod omietku.