Dlhodoby vztah bez manzelstva

bibiana.e

Prezývka55
Velmi lahostajny pristup, a velmi egoisticky, vid. preco sme na Slovensku v takej biede. Po mne potopa. :-) No fasa... Tu nejde o to, aby dieta dostalo nieco pod nos ! Tu ide o nieco ine, a tu ide o to, ze pokial nedostane startovaci balicek, alebo kapital, nema sancu dobhenut tych, co tento hendikep vo forme pekneho startu ziskali, chapes to ?
Ja svojmu synovi prenecham celkom slusny balik. Avsak nie len tak, teraz ma 10rokov a zije ako obycajne dieta. Nema nic navyse, ucim ho respektovat majetok. Potom zotrie tvoje dieta z trhu ani nemrknes, dik ;-)
PS: Ja som zacinala od nuly !!! Rodicia mi nemali co dat, a teraz im ja nemam co dat? A dam! Kolko len chcem! Ja nepotrebujem luxus, dovolenky a drahe veci, neminiem tolko, to je marnotrapnost! Ale aj napriek tomu, ze som obetovala vela z mojich "sladkych 18" a pracovala ako kon, necham tu po sebe nieco. Urcite lepsie ako to prepit.

cokokeksik

Prezývka55- Pretoze ak dokazes deti spravne vychovat a motivovat k tomu aby tiez chceli nieco dosiahnut, peniaze by im to v mnohom ulahcili. Napriklad v studiu na dobrej skole bez nutnosti pri tom pracovat. Co by im automaticky zabranilo vo vybere istych profesii pri ktorych sa na studium musis sustredit viac ako napriklad pri Socialnej praci.

Emily opat

bibiana.e tvoj styl mi nie je velmi sympaticky.
Ty sa uc trebars na tych kruzkoch a v skole a nechaj na mna, kde to budem robit ja. Clovek sa najviac dozvie o sebe cez vztahy s inymi.

Nenabadam na zmenu partnerov, ani nepisem, ze je zle ak dvaja ostanu spolu po cely zivot.

Mne institut manzelstva nevyhovuje. Podla mna ako model spoluzitia nefunguje. Je to kazdeho vec.

Prezývka55

Ja vsetko co zarobim tak planujem do konca zivota minut a vela veci dam na charitu. Nedopustil by som aby moje deti alebo vnucatali dostali zivot na podnose za moju tazku pracu, boli by z nich lemry lenive, radsej ich budem vzdelavat, mentorovat a pomahat s podnikanim ale peniaze a majetky po mne nedostanu.
Tot k majetkovej politike.

Co sa tyka manzelstva a deciek, tak je to vzdy o 2 ludoch kde nie prevlada nad ano. Takze pokial jeden nieco nechce tak nic z toho nebude. Deal with it.