CT vyšetrenie

Príspevok v téme: CT vyšetrenie
Enko111

Dobrý deň, obraciam sa na vás s prosbou o do vysvetlenie toho čo znamená záver CT správy s pohľadu doktorov. Vzhľadom že som sa na to vtedy nepýtal, tak možno mi to vysvetlíte presnejšie. Už som aj googlil ale nedostal som odpoveď na všetko. Ďakujem vám.

Bez ložiskových, expanzívnych a traumatických zmien intrakránia, bez fissury kalvy. Hypoplázia frontálnych dutín, bez zápalových zmien PND.

Enko111

O takom slove tam nie je ani zmienka, čo to slovo v skratke znamená, alebo čo by to znamenalo pre mňa ak by tam niečo také bolo? Ale pokiaľ je tam napísané "pozorovať" tak je zjavné že tam niečo je, nie Lucy?

Enko111

Lucy.S citujem čo je v CT správe, nie v jej závere.

PND: pozorovať hypopláziu oboch frontálnych dutín. Zobrazené PND bez zápalových zmien.

Chápem to tak, že tá HYPOPLÁZIA tam naozaj je.

Lucy.S

Hypoplázia frontálnych dutín, bez zápalových zmien PND - to je spolu ako jedna veta :) len je to oddelené čiarkou :)

Enko111

Vtedy ma to nenapadlo, no s tými bolesťami hlavy budem musieť tento týždeň odbehnúť za neurológom. Čiže "Hypoplázia frontálnych dutín" vôbec nič neznamená, Lucy.S ?

ambrozia

Ty buď rád, že máš ct v poriadku. Však ty nemáš ústa, aby si sa spýtal lekára? Frontálne dutiny sú čelové dutiny, ktoré sa vyvíjajú do 18. roka života.

Lucy.S

Hypoplázia frontálnych dutín, bez zápalových zmien PND - frontálne dutiny sú čelové... čiže to máš v poriadku, znamená že tam nie je žiadna zmena ani zápal... hypoplázia bez zápalových zmien znamená, že máš dobré vyvinuté tie časti..ak by bolo že sú tam zmeny resp. zápaly tak dochádza ku samotnej hypoplázii teda, že nemáš niečo vyvinuté...

Hlava ťa môže bolieť z viacerých dôvodov, nemusí byť hned závažný problém..

Enko111

Problém mám z bolesťami hlavy a to dosť častými, hovoril som o tom aj neurológovi ale ten je akurát schopný mi dávať neustále prášky proti bolesti...akože fakt úbohé. Už neviem čo mám robiť. Tak premýšľam či to nemôže byť z tej hypoplázie. A ktorá časť je nevyvinutá pri hypoplázií frontálnych dutín?

Ddana

A máš aj nejaký problém, alebo riešiš len CT nález? Hypoplázia je čiastočne nedovyvinutie určitej časti tela, orgánu.