Kde robim chybu?

Príspevok v téme: Kde robim chybu?
MojaPrezyvka

Moj problem:

Mam 165cm a 51-52 kil stale mi to skace. Kazdy den sa rano korculujem hodinu - vo vysokej intenzite. Niekedy chodim aj podvecer.
Moj jedalnicek:

Ranajky - 2 lyzice ovsennych vlociek, 2 lyzice psenicnych otrub, za hrst mandli, skorica, lanove semienka, med, trocha kokosoveho oleja a zalejem horucou vodou.

Desiata - vacsinou ovocie (melon, marhule, broskyne atd..)

Obed - salat z rajcin a ladoveho salatu k tomu bud kuracie maso na kokosovom oleji alebo tuniak vo vlastnej stave..alebo si to dam so sosovicou ci fazulou, pripadne salat s tofu. Robievam si aj polievky sem tam

olovrant - balkansky syr s rajcinami..alebo ovocie

vecera - to iste co obed

Zo stravy som vylucila chlieb, cestoviny, ryzu a zemiaky(vylucila som ich pred 3 mesiacmi kvoli tomu ze som isla na operaciu, nemohla som po nej sportovat par tyzdnov a nechcela som pribrat).
Ako prilohu mam zeleninu. Nejedavam bravcove ani hovadzie maso len kuracie uz cca 9 rokov. Z "masa" jem len ryby, krevety, tuniaka v konzerve a sem tam to kuracie maso.

Takto sa stravujem a sportujem cca 2 mesiace...schudla som LEN jedno kilo!!! Ani za nic to nejde pod tych 50 kil proste...ja uz neviem co mam robit. Som zufala, sladkosti nejedavam, nahradzam ich ovocim ani zmrzliny ani nic...ked vidim ako moji kamarati, priatel laduju do seba a ja si stale odopieram a nema to ziadne vysledky je mi do placu!!!
Ked vidim co niektore baby jedia, vobec nesportuju a maju ploche brucho a tensie nohy ako ja tak som z toho uplne frustrovana:(

Vcera a dneska to na mna dolahlo a normalne som sa prezrala sladkostami a chlebom..teraz mi je zo seba zle, citim sa velko:( Neviem uz co mam robit.
Rozhodla som sa ze to korculovanie si od zajtra zvysim na dve hodiny rano a podvecer si dam tristvrte hodinu - kazdy den. Uvidim ake to bude mat vysledky. Prosim, ak sa tu do toho niekto rozumie a vidi ze robim niekde chybu..skutocne prosim poradte mi. Dakujem.

cry2

Maoam, preboba, aky navod??? Co je navod na tom, ked napisem, ze zeriem teraz 1 jogurt denne? Ale ved ja som to napisala s tym, ze chcem skapat, a nie ako "rada na dietu"! Asi si to nedocitala! Ja zit nechcem...keby som chcela, tak sa dam na ine stravovanie! Alebo zajdem za nutricnym terapeutom a poradim sa s nim! Neviem, co stale proti mne mas!

MojaPrezyvka

Maoam

bojim sa ze som do toho padla. Dneska cely den pekne som sa drzala..spravila som si cukinovy privarok..pekne zdravo vsetko...podvecer som dostala enormnu chut na cokoladu. dala som si dva rady. Potom som si dala este z Merci dezertu 6 cokoladok ze ved ked som si uz dala tu predošlu..a nasla som nejake dva croissanty co som spasla s dzemom!! Tak mi bolo zle zo seba:( Tak som isla na zachod ze to vyvraciam..ale nevedela som ani to tak som kaslala nato...ja sa bojim, ved toto niesom ja!!! Ja som takato nikdy nebola! To z tej frustracie alebo z coho..ja neviem co mam robit prosim porad mi, ja nechcem dopadnut ako bulimicka:((((

doremi

caute, u mna to iste, tiez vyska cca 164, mozno aj menej a tiez sa musim dost obmedzovat, aby som mala tych 50+/-... akonahle si dam nieco z toho, co nemozem, ci uz chlieb al. sladke, hned su 2kila na mne naviac...tiez cvicim hodinu denne (elipticky trenazer)plus prechadzky so psom 3razy denne, vela chodim peso...celkom sa mi to dari teraz vyvazovat tym cvicenim a pohybom, cize ak si aj dam kusok niecoho zakazaneho napr. kopcek zmrky al. tak tak je to v pohode...ale tiez idem az do vyvrtky ked kamoska co v zivote nikdy necvicila a nieze sa naje, ale doslova pozerie co vidi vyzera vizualne chudsie ako ja co sa musim takto tyrat, nvm ci ma vobec 48kil, moja mama to iste...chuda jak sparadlo a to je vsetko, nevymysla s nicim, tiez hoci ma 56kil vyzera chudsie nez ja a to je este nizsia....tiez sa citim jak debil ked vsetky baby srotuju co vidia a su jak palicky a ja kebyze zo vzduchu zijem tak vyzeram opticky sirsie jak ony....no ale co uz narobim, nemozeme byt vsetky ako modelky

lulu1111

Kočky moje ja mam podobny problem.. mam vyšku okolo 164 a váha je 52 a ani za svet to nechce isť dole :( mojim najväčšim problemom su nohy, tie mam horšie ako futbalista. kratke, stehno 53 cm a lyto až 36 cm :(
už dlhšiu dobu žijem zdravo, nejem sladke, pečivo iba sem tam a to len celozrnne, mliečne vyrobky jesť nemožem lebo mam intoleranciu. jem vela zeleniny, ovocie iba do 15. hodiny.. žiadna ryža či zemiaky, nič.. sladim len steviou a z mäsa jem iba kuracie a sem tam ryba..behavam, chodim na bicykel a nič. nič :( a prezyvka uplne chapem ako sa citiš, že si zufala z toho ako vyzeraš. citim sa podobne, začinam byť až posadnta.. a maoam tvoje rady su fajn, maš uplny rozhlad, ale vieš, je ťažke niekoho presvedčiť ked si mysli pravy opak a je so sebou nespokojny.. už aj psychika tu zohrava velku rolu :/

Maoam

Moja Prezyvka, neber si prosim priklad od tazko chorych PPP-pacientov, poprosim pekne admina, aby dany navod bol vymazany, dakujem.

MojaPrezyvka

cry2

To si teraz zartovala alebo myslela vazne? To za cely den zjes jeden jogurt?
Ved to je strasidelne malo..tak sa neda existovat. Ja viem ze je to strasne demotivujuce ked sa snazis a nevidis ziadny vysledok..ale ja som si povedala ze sa zatnem a urcite to casom prinesie vysledky..budem sa stravovat normalne ako clovek a pritom sa hybat..ked budem mat aj taku vahu aku mam teraz nezbaznim sa! Ako tu niekto uz spominal, asi chudsia - zdravo byt neviem..ale nejest to nie ved tym si strasne spomalis metabolizmus a znicis si telo, organy..

cry2

MojaPrezyvka, akoby si písala o mne. Tiež som sa takto snažila. Kúpila som si aj pernamentku do fitka. Chodila som denne na 2 a pol hodiny, bez prestávky, kardio. Sem-tam ešte korčule. Tiež žiadny chlieb a pod. A neschudla som ani 1gram, skôr som pribrala, aj na oblečení som to cítila. (A to sa hovorí, že svaly sú ťažšie ako tuk. A dokonca sval je tenší, tým pádom by to malo byť poznať na oblečení!!!). A teraz? Teraz nežerem, a keď sa sa mi stane, že si dám večer 1 jogurt s liekmi, tak mám na druhý deň + 200g na váhe! Viď. situácia včera. Na šport som sa vykašlala, chodím denne na rýchle prechádzky.. to isté som zažila aj minulé leto. Denne som behala vkuse 1 a pol hodiny, bolo mi jedno, že je vonku príšerné horko, do toho večer korčule alebo tenis. A výsledok? Žiadny! Teraz sa snažím nežrať, lebo veď mi na mojom živote nezáleží, chcem skapať.. ale veď aj to je akési zdĺhavé a náročné. Netušila som, že to také bude. Za 2 týždne som dala dole necelé 4kg s tým, že nejem, alebo si dám večer 1 jogurt. Samozrejme, ak si dám jogurt, tým pádom mám na druhý deň viac kg, napriek tomu, že som nesedela len na riti. Bludný kruh... Presne viem, že cítiš nasratosť na to všetko. Človek sa snaží, odoláva a jediné je to, že je z toho všetkého jedna veľká frustrácia.

odpovedam

Ako laura pise, svaly potrebuju relax, regeneraciu. Svalovymi kontrakciami sa trhaju svalove mikrovlakna a v case relaxu sa naspat buduju do novych struktur. Co sa tyka stravy, mas super jedalnicek. Ja sama nemam taky dobry, hoci robim fitness. Ale tiez nejedavam prilohy ani sladkosti ci mucne, sem tam pecivo. Mozno mas nejaky metabolicky problem. Ale tucna nie si ani nahodou. Z brucha ide tuk najtazsie, tam v podstate nepomoze sport, ale strava. Mozno by pomohla foto tvojej postavy. Ale podla mna vobec nemas co vylepsovat.

Laura93

keby si sem dala svoju fotku, hned by som ti povedala ako na tom si, lebo ja tomu tiez nechcem uverit ze ako môzes mat svaly na tych stehnach ked takto aktívne sportujes a nejes sladké...