Prejedanie sa

Príspevok v téme: Prejedanie sa
vittotitto

mam velky problem. pocas par mesiacov so schudla asi 18 kil, no potom som zacala cez vikendy so sladkostami, napr. vianocka cela na ranajky s ovocim a lekvarom,nutellou, posypana grankom alebo namocena do jogurtu hoci jak. moja rodina mi vzdy hovrila aka som chuda, na na len si daj este sa najedz, len ma v tom podporovali. v poslednych dnoch sa neovladam, pridem domov a zozeriem co prve vidim, viem ze uz nevladzem, normalny clovek by jest prestal, ale ja neprestavam a rvem a rvem az kym mi to nespliecha do krku. nikdy nevraciam. mam pocit ze mi tieto stavy vyvolavaju mucne jedla, alebo aj hocijake obilninove. doakzem zjest pol balika ovsenych vlociek naraz, a nielen to, to je uz vacsinou len dezert. mojej rodine som sa snazila vysvetlit nech nekupuju taketo ptraviny, lebo sa neovladnem a zozeriem ich naraz, lenze oni si nedaju povedat, robia mi to naschval. Som z toho nervozna, uz asi tri mesiace sa nesmejem, priberam naspat. ked sa doprezeriem, tak si vzdy poviem to bolo naposledy, ale kdeze, nadruhy den to pride zase, otvorim chladnicku, vidim tam chleba a uz len nakladam na tanier a jem, zapnem si k tomu telku alebo film a potom este hodinu lezim v krcoch od bolesti. pomozte mi prosim, je to priserne, mam len 16 rokov a tento problem by som nikomu nepriala, chcem sa ho co najskor zbavit, som ochatna ist aj k psychologovi, ale neviem ako to doma povedat

Maoam

agartio: zda sa, ze ludia v minulosti, ktori pravidelne dodrziavali posty, o ktorych pises, mali ovela viac rozumu, ako ludia dnesni.....cest vynimkam

agartio

Donka... mesiac nic nieje.
ked sa vycistis od parazitov, nebudes mat nutkave chute na prejedanie sa.
precitaj si tento clanok, ako ta manipuluju skrze emocie a pocity.
robia to neurotoxinami, ktore ti vypustaju do tela.
naucili sa, ze ked zistia, ake latky telo vylucuje, napriklad ked ma deficit niecoho, co je v pecive, vyluci urcite hormony.
oni tieto zluceniny napodobnuju, a vpustaju ti ich do krvi, takze tvoj mozog je oklamany, ze mas chut na pecivo, ktore by si telo ziadalo iba v krajnom pripade.
zacitis to ako neprekonatelnu chut na tu nezdravu vec. paraziti ti to vypustaju v pravidelnych intervaloch, lebo sa naucili, ze ich obet casom urcite podlahne, a da im to, co chcu.
www.jajsem.com

Cim je clovek vnutri cistejsi od tychto hnusob, tym menej ma chut, prejedat, a menej chuti ma na nezdrave veci.
a potom nema problem jest ovocie aj celu letnu sezonu, niekolko mesiacov.
postupne ich vyhladuje, ale na to su najlepsie posty na stavach z toho ovocia a zeleniny, 30-40 dnovy post ich vyhladuje tak, ze ostanu len vajicka, zacystovane larvy, a iba tie najodolnejsie jedince, ktore sa schulia a ukryju niekde v peceni, oni vedia zastavit metabolizmus ako medved, ked preziva zimny spanok, kedy vydrzia dlhsie hladovat.
40 dni na stavach im ale zavari.
tie v krvi a v tele su zase napadane imunitnym systemom, ktory po 30 dnoch na stavach pracuje velmi efektivne.
potom po poste sa budu chciet namnozit, ale to im trva tak 3-4 mesiace minimalne, prvokom to trva kratsie, tie su uz naspat za nejake 2-3 tyzdne. cize ked po tom poste spravis anti-parazitalnu kuru, tak to im zavari tak, ze uz chute na prejedanie tak skoro neprijdu

ta3

Zuzova
Zajedáme nejaký problém,nejakú chybu ...
ja si to tiez myslim, ze su to bud stresy alebo nedostatok lasky
ked som opatrovala tazkochoreho manzela bola som v neustalom strese, cele dni som bola na nohach okolo neho a volaval na mna este aj v noci, takze som sa ani poriadne nevyspala, v tomto obdobi som prepadla hranolkam, doma ich nerobievam lebo viem, ze nie su zdrave, ale vzdy ked som isla do mesta na nakup som im neodolala, hnevala som sa sama na seba, ze im nemozem odolat, ked som vychadzala z domu, bola som pevne rozhodnuta obcerstvenie s hranolkami jednoducho obist, no toto predavzatie trvalo len dovtedy, kym som sa nepriblizila k spominanemu obcerstveniu, uz ma tam poznali, uz sa na mna pri prichode len usmiali a chystali mi ich, potom som pravdaze bola sklamana, casto na seba nahnevana, ze som zase neodolala a tak to islo vzdy, ked som bola v meste a to pritom ja pevnu volu mam, len co sa hranoliek tykalo zlyhala na celej ciare, pripisovala som to tym kazdodennym a dlhodobym stresom, prejedanie urcite suvisi s psychikou

Žužova

Maoam,myslím si že prezývka ešte nieje adept na liečbu psychiatra alebo psychologa..trvá to u nej ešte len týždeň takže je ešte dooosť velká pravdepodobnosť že stým dokáže bojovať aj sama...
Mne dokonca po viac ako pol roku radili skusene baby na fore že si stým poradím sama že na psychologa psychiatra mam čas.. takže neviem...

Ale prezývka ty si v tom týždeň máš šancu ukončiť to v začiatkoch tak to urob !!

A vittotitto ... Ty by si to mala riešiť povec o tom niekomu, kamarátke,skus odborníka...len to nenechaj tak. Zajedáš problém musíš prísť na to aký a to čo najskôr . Musíš tento problém celý rozobrať a pochopiť prečo to robíš. Vtedy sa z toho až môžeš dostať

Reeeny

Možná ti chybí živiny.. dej si nějaký ovocný/zeleninový koktejl nebo šťávu.. hodně toho! Já mám někdy taky hlad a když sním něco zpracovaného, tak to nepomůže a mám hlad pořád. Protože to tělo z toho nedostalo žádné živiny. Když si dám něco výživného - třeba rozmixovaný banán, špenát, jahody, maliny, pomeranč.. Všechno dohromady, tak hlad přejde.
Nutela s vánočnou na snídani je špatně, to je všechno zpracované, umělé.. Dej si třeba ovesné vločky s ovocem.

Lila2

Normálne si natri občas na raňajky chleba s nutelou aj ja to tak robím.. a z raňajok nepribereš :).. možno to potrebuje naše vnútorné dieťa užiť si aj takúto stravu. :)

Donka

A ešte dodám, že keď som bola na surovke tak som mala z toho také psychické problémy, Že som nedokázala nič zjesť keď som bola niekde mimo domu pár dní a bolo tam niečo varené.. vkuse ma preháňalo z toho a chcela som byť konečne šťastná a normálna a nezaoberať sa vkuse či je to surové. Lebo to bol neustály zhon len za jedlom. Tak sa naozaj nedalo žiť a obdivujem ľudí, ktorí to dokážu naozaj dlhé roky..

doremi

tak asi by si mala prv prist na pricinu toho prejedania. jes takto vela kedy? napr. ked si smutna, unavena, nahnevana, deprimovana alebo kedy? nebude to z toho, co si pisala, ze si sa predtym velmi obmedzovala ked si odrazu schudla tak naraz tolko vela?...nvm, tazko tu radit, ked nevieme dovod preco to robis...skus si vzdy ked mas chut sa prejest si spomenut, ako zle ti ptm bude, ze sa ja neviem...nezapnes do nejakeho oblecenia co rada nosis....alebo si len proste uvedom, ze nesmies nikomu a nicomu vo svojom zivote dat taky priestor, aby ovladalo tvoj zivot...ci uz je to vo forme jedla, al. cigariet, alkoholu...alebo aj ludi, co ti mozu nevedome odcerpavat energiu al. sa pri nich citis zle....mas len jeden jediny zivot a jeho kvalita zalezi od toho, ako sa ty sama rozhodnes,tak to nepokasli takto nezmyselne...a ked vies, ze ti nieco nerobi dobre, tak to proste nejedz, nedivaj sa na to...chod von alebo co...napi sa vody, zacvic si...

Donka

,,Jedla som len ovocie,,. To je super tak na detox ale nedá sa to jesť dokonca života.. tiež som jedla len ovocie a zeleninu skoro mesiac ale bola som aj unavená z toho a vrátili sa chute..aj veľa ľudí naookolo, čo boli na surovej sa prejedali vareného alebo sladkosťami ale hrali sa akí sú vitariáni ale popritom to robí každý.. človek potrebuje si aj dopriať aj to pečivo.. prejedala som sa a zastavilo sa to tak, že som to prijala..keď som to jedla som si povedala, že si doprajem. a začala to jesť s chuťou a nie s výčitkami. To je asi najlepšie riešenie a potom nebudeš tak túžiť po pečive. Aj keď nechápem, prečo stále musíme to jedlo a postavu tak riešiť.. Ale držím prsty..

winki

A rodičia ako nevidia tvoj problém? Alebo majú uplne na háku?

Ja keď som svojej mame oznámila, že odmietam jesť to čo varí, tak v pohode. Povedala, nech jej napíšem čo mi má kúpiť a hotovo. Ona varí pre seba otca a môjho priateľa a ja z toho čo mi kúpi varím pre seba.