Prejedanie sa

Príspevok v téme: Prejedanie sa
vittotitto

mam velky problem. pocas par mesiacov so schudla asi 18 kil, no potom som zacala cez vikendy so sladkostami, napr. vianocka cela na ranajky s ovocim a lekvarom,nutellou, posypana grankom alebo namocena do jogurtu hoci jak. moja rodina mi vzdy hovrila aka som chuda, na na len si daj este sa najedz, len ma v tom podporovali. v poslednych dnoch sa neovladam, pridem domov a zozeriem co prve vidim, viem ze uz nevladzem, normalny clovek by jest prestal, ale ja neprestavam a rvem a rvem az kym mi to nespliecha do krku. nikdy nevraciam. mam pocit ze mi tieto stavy vyvolavaju mucne jedla, alebo aj hocijake obilninove. doakzem zjest pol balika ovsenych vlociek naraz, a nielen to, to je uz vacsinou len dezert. mojej rodine som sa snazila vysvetlit nech nekupuju taketo ptraviny, lebo sa neovladnem a zozeriem ich naraz, lenze oni si nedaju povedat, robia mi to naschval. Som z toho nervozna, uz asi tri mesiace sa nesmejem, priberam naspat. ked sa doprezeriem, tak si vzdy poviem to bolo naposledy, ale kdeze, nadruhy den to pride zase, otvorim chladnicku, vidim tam chleba a uz len nakladam na tanier a jem, zapnem si k tomu telku alebo film a potom este hodinu lezim v krcoch od bolesti. pomozte mi prosim, je to priserne, mam len 16 rokov a tento problem by som nikomu nepriala, chcem sa ho co najskor zbavit, som ochatna ist aj k psychologovi, ale neviem ako to doma povedat

winki

Mňa udivuje pár vecí....keď viem, že sa prežieram a nie som schopná sa kontrolovať tak vyprázdnim chladničku a všetky šuflíky a skrinky. V peňaženke si nechám len max pár euro.

vittotitto

zlyhala som! moja "uzasna" opatrovnicka dnes kupila vianocku s nutellou! zase. vecer som este bola ako. pav hrda, ako si dam rano zase len dake ovocne smoothie, ale kdeze. Rano som otvorila chladnicku a zobrala vianoku s nutellou 2 activiami parom zeleneho hrozna. jedla a jedla kym som to nezjedla. bohuzial to nieje vsetko. v robote sme dnes makaliako sroby, bola som nejaka divna cela, isla som do tesca, kupila som si 2 drevorubacske bagety, 750g nutellu, burizony, kokos a ladovy caj. prisla som domov, zapl film, jedla a jedla. este som to doplnila 1,5 grahamovym strym rozkom s majonezou a ementalom a asi 10 cherry rajcinamy, zalievala to tym ladovym cajom.
asi mi roztrhne creva
pomozte mi prosim, sama to nedokazem

Maoam

MojaPrezyvka - ty urychlene vyhladaj psychologicku pomoc, lebo rozsiris rady PPP - pacientiek a to uz sranda fakt nebude, hajde k lekarovi (neurolog a psychiater) a potom aj k psychologovi, kym je cas

Žužova

Prezývka,no uplne akoby si o mne písala ešte aj tá váha a situácia okolo nej sedí uplne presne .. Ano aj u mňa to bola cesta k dokonalosti..

Ty si nazačiatku ,ty stým ešte môžem rýchlo niečo urobiť ! Dala som mail môžme si nejak poradiť :)

MojaPrezyvka

Žužova

ja mam problem ako ty..mam to len kratko, cca tyzden..ale tusim ze ak s tym rychlo nezacnem nieco robit padnem do toho a to NECHCEM! Cely den sa drzim..zdrave veci papam uplne az tabulkovo by som povedala..zeleninka, ovocie, nic vyprazane..potom pride nutkava chut na sladke..cokolada, horalka, croissant, dam si. A potom vycitky a vsetko von...neda sa takto..a vyvolava tuto zravost vo mne len sladke, hlavne cokolada a pecivo asi este viac! Z normalneho jedla ked si dam nemam taketo retardovane stavy. Lebo ked sa najem normalneho jedla predsa nemam vycitky ze som si dala nieco z coho priberiem a uz je to vlastne jedno tak sa mozem nachnapat dalsimi milion vecami, nie to len ked si dam to sladke..Vo mne bol spustac asi to, ze som vzdy chcela mat dokonalu postavu v poslednej dobe som preto robila velmi vela, velmi vela som si odopierala az prilis..aj sa trocha darilo, zacala som byt skutocne spokojna s mojou postavou ale potom mi to zacalo proste stagnovat, z 51kil nie a nie ist nizsie..stvalo ma ze strasne vela namahy musim vynalozit aby som mala taku postau a preco to tak je, ze tak sa neda fungovat cely den len mysliet nato co by som si dala ale nemozem lebo by som pribrala. Teraz mam 52 kil ale bojim sa ze tymto tempom sa zo mna stane cista bulimicka a este budem aj tucna ako prasa..ak chces mozme o tom popisat aj pomimo..ak si sa v tom co som teraz napisala nasla.

_meno

ahoj vittotitto
nemas nahodou vnutorny pocit nedostatnu zivin v tele ? pisala si ze za 2 mesiaca si stratila 16kg a dnes si jedla len ovocie na vitaminy a rychlorozkladnu energiu.

ja osobne by som po takom vykone (16kg klobuk dole) a takejto odmene (ovocie na cely den) asi odkvecol :D

mozog prisposobuje chute podla potrieb tela (napr. sa ti zhnusia sladkosti ked sa ich prejes, alebo ti zacne znicoho nic chutit palive). Pokial uz nestracas Vahu a mas vnutorne nutkanie jest (nemyslim teraz cucaci reflex ked si nervozna) by si mohla telu dodat vsetky zivyny velkou lyzicou 1-2 tyzdne MINIMALNE. daj si bravcove hovadzie rybu zemiaky ryzu cestoviny omacky polievky.... hlavne co najpestrejsia strava ak mas moznost.

S tym divadlom co robis je to veeeeeeeeeelmi mudre, zivot je hra a nikdy nevies kto sa pozera :) prave ostatni ludia su vacsinou pohon pre nas samych (napr. ak chces schudnut tak preto aby si dobre vyzerala spomen si na ludi kvoli ktorym to robis (partner, rodina, alebo Rovno vsetkym vytriet zraz here I am).

Dari sa ti velmi dobre, chcel som ti len prispiet svojou trochou, prajem vela stastnych chvil a uspechov

vittotitto

dnes sa mi darilio velmi velmi, povedala som si, ze vydrzim, dala som si ciel neodolat. Hram vlastne divadlo, ze akoze co ja mam s tym, ved je to len kus chleba, cesta na plechu... pomaha to! som na seba hrada, ze som to vydrzala, sice je to len den, ale vravim si, ze ked vydrzim den vydrzim aj tyzden...
jedla som len ovocie a cvicila som asi hodinu, vecer som bola na prechadzke na dve hodiny. Takto sa mi darilo aj predtym ako som zacala s prejedanim, mala som taky super pocit vo vnutri, bola som vyrovnana sama zo sebou, doteraz som ten pocit stracala, uz ale vydrzim!drzim palce aj vam ostatnym :)

Žužova

No fajn , takže z vlastnej skusenosti hovorím ,spúšťač je 100% PEČIVO.
Vyhni sa mu čo najlepšie sa bude dať ..

Predsa som odolala dnes tomu croasantu a bolo po pevnej vôly...Hm

Žužova

Och cica to nieje sranda si v tom až po uši . kolko to u teba trvá ,toto prejedanie sa ?
Skús sa vyhnúť múčnikom,vidíš sladká vianočka ráno bola spúšťač. Skús sa premôcť a začať postupne jesť, niečo iné .. Naozaj ja odkedy som si začala písať a premýšlať čo si dám a kolko si toho dám celkom sa držím, síce poobede ma chytia chute a dám si aj to čo nechcem začínam si to v hlave ukladať a už si aj poviem že napríklad dnes mama kupila croasant, tak som si povedala že si ho nedám lebo by to spustilo moju žravku a ak by ju nespustilo tak si ho nedám len z toho dôvodu že je kalorický tak načo ? ...
Ja sladké zjem len v tom prípade ked viem že toho bude vela a potom to dám von. Inak si len tak zbytočne sladkosť nedám. Myslím že to je závislosť ,asi som ostala závislá na prejedaní a následnom vracaní. to prejedanie mi robilo rozkoš ,užasný pocit že jem jem ,ale potom prišli výčitky...
Zajedáme nejaký problém,nejakú chybu ... A to je zlé. Ide z toho ťažko von.
Musíš prísť na to prečo to robíš,pochopiť príčinu a odstrániť ju .. skús psychologa . alebo si môžeme nejak radiť spoločne cez mail ak by si mala záujem. :) Drž sa ,skus aspoň dnes ovládnuť svoju hlavu a nepodlahnuť tomu.. aspoň polku dňa,aj to je úspech nazačiatok