Zubárina VŠ

Príspevok v téme: Zubárina VŠ
Simi404

Chcela by som študovať zubné lekárstvo na vš v BA alebo KE, kamarátka mi navrhla že po skončení strednej zdravotníckej školy by sa dalo vyštudovat BC ako sestra a neskôr doštudovať 2hý stupeň denného štúdia v spomínanej vš ako zub. lekár. Je to vlastne možné? Po 3 rokoch bc ako sestra prihlásiť sa a do 2 rokov byt MDDR , alebo je to hlúposť ? Bolo by to fajn mať aspon ten titul bc, keby BA nevyšla. Ďakujem za každú radu :)

Nela41

Máš celkovo zlý prehľad o štúdiu na medicíne.
Všeobecné lekárstvo a zubné lekárstvo sú spojený 1. a 2. stupeň vysokoškolského štúdia, z toho logicky vyplýva, že niečo ako Bc. sa z toho študovať nedá..
Štúdium zubariny trvá tak ako aj medicína 6 rokov...
keďže si zo SZŠ chémia a biológia na tvojej škole sú absolútne nepostačujúce na rozsah prijímacích skúšok, preto ti je potrebné zohnať gymnaziálne knihy a učiť sa z nich a zo spomínaných testovníc.

Mimochodom zarazilo ma, že tu niekto písal, že zubári mali DOKONCA vyššiu hranicu bodov. To majú predsa vždy.. logicky keď medikov berú napríklad u nás 130 a zubárov 6 či 9(nie som si istá) tak je hneď očividné kam je ťažšie sa dostať...

Juliana0123

Nepoteším Ťa, lebo prestupovať sa medzi odbormi nedá. Ak chceš byť zubárka, tak sa prihlás hneď na zubné lekárstvo, ale tam treba zamakať, lebo je tam vždy väčší boj ako na VL, ale potom je to už lepšie, teda aspoň v KE.
Ja chodím do KE a som spokojná, hoci škola je fakt veľmi náročná a to aj psychicky a to hlavne prvé 2 roky. V BA mám kamarátky a sú spokojné, ale majú menej učenia a aj študijný program majú odlišný. Mne učenie nevadí, zvykla som si na mánie fakulty a tak by som odtiaľ neodišla. Na prijímačky musíš fakt drtiť a do KE Ti stačia testovnice a ak máš možnosť tak je dobré sa prihlásiť na prípravku čo organizuje fakulta. Z roka na rok treba viac bodov na ZL a aj VL, takže v prvom rade fakt učenie.

Simi404

ja sa neviem biflovať ja to musim logicky chápať :D a to je na dlho tiež :) ale keď už , tak viem na to prísť .. :) asi kupim niečo .. :)

ebi77

kúp si testovnice a pozri sa na tie otázky, ktoré ste už preberali, a ak sa budeš učiť, neuč sa to naspamäť, že ktoré treba zakrúžkovať,,,,, ale uč sa ich logicky, že prečo tá odpoveď je správna a tá druhá nie,,,, lebo tých otázok je 3000, memorovať sa všetko nedá, treba tam aj logiku,,,,
ovšem nemusíš ak náhodou nemáš scanner v hlave, bohužiaľ ja taký mozog nemám :D ale chcela by som (sú takí, trošku im závidím, ale údajne sú to zlí lekári, odborníci, lebo nerozmýšlajú logicky, konajú iba to čo sa naučili, takže tak :D

ebi77

nz :D
ale hovorím, ak máš vážny záujem, tak treba začať makať už teraz,
štatistika je taká, že väčšina absolventov sa pripravuje na medicínu aj 2-3 roky :D takže netreba stratiť nádej :D

ebi77

nie ja som chodila na školy technickú, kde sme nemali ani biolu ani chémiu, takže ja sa učím všetko sama
našťastie som si zohnala gymnaziálne knižky, plus teraz už na internete sú samé materiály, po ktorých siaham, ak niečo nerozumiem v knižkách

ale pri tej chémii potrebujem odbornú pomoc, to sa z knižiek nedá naučiť.. to musím počuť vysvetlené...

Simi404

hm , na gympel si chodila či na szš ? lebo na szš je toho ľud. tela a o bunkách teda dosť a do podrobna si myslím :)

ebi77

asi 40 eur :D ale to som ešte vo februári podávala prihlášku...

no z bioly bolo všeeeetko,,, nielen ľudské telo,,, od genetiky po rastlinky,, vela otázky bolo z buniek, proste všetko čo je v gymnazialnych knihách, čo sú tie farebné knižky, tuším je ich 6

a z chémie boli aj príklady a aj rovnice anorganické aj organické, takže makačka parádna