Zubárina VŠ

Príspevok v téme: Zubárina VŠ
Simi404

Chcela by som študovať zubné lekárstvo na vš v BA alebo KE, kamarátka mi navrhla že po skončení strednej zdravotníckej školy by sa dalo vyštudovat BC ako sestra a neskôr doštudovať 2hý stupeň denného štúdia v spomínanej vš ako zub. lekár. Je to vlastne možné? Po 3 rokoch bc ako sestra prihlásiť sa a do 2 rokov byt MDDR , alebo je to hlúposť ? Bolo by to fajn mať aspon ten titul bc, keby BA nevyšla. Ďakujem za každú radu :)

ebi777

tak potom radšej čechy.. tie sú naj, sú aj viacej uznávané..

ale ak to myslíš vážne, tak si kúp testovnice a pozri sa do toho :D,, lebo sú tam také veci, ktoré sa v škole ani neučia,,, myslím, bez doučovanie sotva sa dá spraviť ten test na prijímačkach,
treba si zohnať takého človeka, ktorý doučuje na prijímačky a vie vysvetliť tie otázky v testovniciach

lebo 3000 otázok s 8mimi možnými odpoveďami sa nedá len tak zapamätať

Simi404

tak to nemám veľkú šancu, keďže počet uchádzačov a prijatých je tak zlý ... zatiaľ som ešte len 2háčka na SZŠ no láka ma viac BA kedže som z Nitrianskeho kraja .. možno aj Čechy ... neviem

ebi777

áno toto sú tie testovnice, treba ich vedieť ako básničku, všetko naspamäť :)

neviem ako to je so zubárinou fakt, mna zaujíma len všeobecné lekárstvo,,
v košiciach je tak, že na lekárskej fakulte sú nasledovné programy, t.j. odbory:
1.všeobecné lekárstvo mudr
2 zubárina, mddr
3.a potom nejaké zdravotnícke odbory ako fyzioterapia, ošetrovateľstvo, verejné zdravotníctvo, čo končia titulom Mgr.

a nedá sa prestúpiť zo všeobecného na zubárinu počas študia(aspoň tak viem)

a taktiež z bakalárskeho sa nedá prestupiť študovať za lekára alebo zubára, to nemá s tým nič spoločné

Simi404

ďakujem za reakciu :) a dalo by sa prestúpiť z lekárstva na zubárstvo počas štúdia? alebo aká je alternatíva zubáriny ? dentálna hygiena sa študuje 5 rokov no nie je neskôr tak veľa možností, dá sa zvladnúť ta BA ako zub. lekárstvo? :/ a k tým testovacím ...-odkaz odstránený- niečo takéto ?

ebi777

ak máš vážny záujem, tak si kúp testovnice a už aj teraz sa môžeš začať učiť tých 3000 otázok, inak to nestihneš

testovnice pre košice
-odkaz odstránený-

tak isto má bratislava svoje testovnice....

ebi777

určite sa zubárina nedá tak študovať

na zubárinu máš také isté prijímačky presne z toho ako všeobecné lekárstvo,, a do konca tohto roku bola latka ešte vyššie ako u všeobecných lekároch,,,,
z testu bolo treba získať 750 bodov z 800, aby bol študent prijatý

pre všeobecné lekárstvo "stačilo" získať 714 bodov z 800

a to platí pre košice, BA neviem ako bolo