Tampony

Príspevok v téme: Tampony
humanu

mam 16 a som panna , doposial som pouzivala vložky no kvôli praxi budem musieť byť v bielom , sem tam sa mi stalo, ze som pretiekla, dost sa toho bojim preto by som chcela skusit tampon, aky je naj, pre mna asi mini .. Po akej dobe ho mam menit pocas prvych dni?? A nejake uzitocne rady, lebo zväčsa nosim cierne gate
lebo ma to desi :D ... Ako sa da odhalit prichadzajuci menzes včas?

humanu

Ja mam menzes už 3 roky :) no nikdy som sa neodvažila ho súsiť kvôli tej blanke :) mam vzorku z tampaxu ale ako som do toho dala vodu z pohara tak mi to pripadalo tak čudne keď to nasiaklo , niečo tak velké a nie okruhle mať v sebe .. tak neviem mam strach s toho

taka miška 2

humanu

urcite pouzi PRVYKRAT JEDNOZNACNE LEN MINI tampon, aby ta to prvykrat nebolelo a neporanila si sa (blanka je pred vstupom do posvy, ma rozne tvary, tak pozor!) zo vsetkymi vacsimi si mozes ublizit kym sa naucis zavadzat ho, precitaj si potom aj navod v baleni tamponov.

taka miška 2

Pravidelna menstruacia prichadza vzdy v rovnakom cykle t.j. po +/- 30 dnoch, presne na den; nepravidelna menstruacia pride jeden mesiac napriklad na 27. den cyklu a dalsi mesiac napriklad na 31. den, takze sa neda presne ratat s tym kedy sa ohlasi, jedine sledovat pocity v tele, napriklad: den pred menzesom bolest hlavy, unava, zvysena chut do jedla, nervozita, dusevna citlivost atd. Prichod menstruacie sa ohlasuje u viacerych zien par dni dopredu miernou bolestou prsnikov, aj ich zväcsenim, rovnako je to s podbruskom( mierne nafuknutie)
Ak nemas este menstruaciu uplne pravidelnu(niektore zeny ju nemaju nikdy a zvlast sa s tym neda pocitat aj v tvojom veku) zvolila by som nosenie intimky(malej tenkej vlozky) par dni dopredu, aby si mala istotu..
Ak chces prvykrat vyskusat tampon, urcite zvol MINI !!! velkost, nejakej znacky s hladkym povrchom(o.b. mini) Velmi ti doporucujem, potriet povrch tamponika jemne gelom urcenym na aplikaciu do posvy napr. femigel z lekarne, maju ho vsade. (ziadne telove gely, oleje atd)
Velmi ti to ulahci pracu pri vkladani tamponu, bude to aj ohladuplnejsie k tvojmu telu, kedze
si este nemala pohlavny styk.
Kym sa naucis zachadzat s tamponom, aj v prvy den nosenia tamponu, pouzi aj vlozku s kridelkami, len pre pripad, keby si este nevedela odhadnut, kolko tampon mozes mat alebo aky silny mas menzes, je to predsa len "mini tamponik" ALE VELMI DOLEZITE! HLAVNE V TOMTO TEPLE, JE MENIT TAMPON KAZDE 3-4 hodiny! Kedze je to mini tampon, mozno po 2-3 hodinach, zalezi od mnozstva krvi.

skus pozriet stranku: www.obtampony.sk

Aja02

Počas prvých dní budeš musieť použiť normálny tampón, nie mini. Ten by ti pretiekol, keďže prvé dva dni je menštruácia silnejšia. To že si panna absolútne nesúvisí s tampónmi a ich dĺžkou.
Čo sa týka menenia, tak asi každé 4 hodiny, záleží od toho,ao silno zvykneš krvácať.
Prichádzajúcu menštruáciu spoznáš tak, že ta začnú bolieť kríže a budeš mať silnejší výtok, teda aspoň ja to tak mám, ale každá to cíti inak. ;)