Chcem aby to prestal robiť

Príspevok v téme: Chcem aby to prestal robiť
154153156412

priatel ešte nema auto, jazdime mojim, šoferujem ja.
Robim chyby, nie velke, jazdim necele trištvrte roku, ale denne. Vadi mi, ked mi vravi, pozor na cyklistu - nezraz ho, pozor červena, prečo si nedala smerovku atd..Nechcem aby mi hovoril pri šoferovani nič taketo. Vadi mi to. Robi to aj moja matka a ja potom počuvam čo mi rozprava a nesustredim sa na cestu, nervuje ma to. Hovorila som mu davnejšie nech mi to nerobi ale robi to stale. Chcelo by to nejakú fintu, správné slová, aby mi to prestal robiť. Napadá vás niečo? Diky :-)

Aja02

Soferisko, otázne je, či by sme sa mali o čom baviť. Dosť o tom pochybujem. Ja rešpektujem každý názor a akceptujem aj to, že ženy a muži sú rozdielni. Nikde to ani nepopieram a neviem z čoho si vydedukoval opak. To, že som napísala, že si šovinistický idiot bola len reakcia na tvoj myslím prvý príspevok v tejto téme, ktorý vyznel tak, že zakladateľka témy zle šoféruje inak by ju nenapomínal a vyznel tak, že ženy nemajú logické myslenie, no keďže muži vymysleli autá, tak majú logické myslenie a vedia dobre šoférovať. Inak,veľmi "dobrý" argument. :-D
Ja nie som žiadna feministka ani lezba, ani nič podobné, ale už len z princípu mi vadia muži, ktorí ženy podceňujú.
Inak, viem navŕtať a zavesiť poličku do panelu, viem aj programovať, opraviť počítač, budeš sa čudovať, ale aj žiarovku viem vymeniť. Čo sa týka výmeny kolesa, tak to by som naozaj v súčastnosti nezvládla, keďže nemám vodičák a o autá som sa nikdy nezaujímala, ale nakoľko si vodičák plánujem spraviť, nemám problém naučiť sa vymeniť aj to koleso.
Predstav si, že šoféruješ a niekto do teba vkuse hučí a poučuje ta ako to máš robiť. Neverím, že teba by to neznervózňovalo.

PS: V živote som nikoho za názor nenapadla a ani to nemám v pláne.

soferisko

Aja02 - vies si clovek, s ktorym by som sa obaval rozpravat z oci do oci, lebo podla mna si schopna niekoho za nazor napadnut, najma, ked ti dojdu argumenty. OK, pobavme sa teda, kolko zien je schopnych napr. navrtat a zavestit policku do panelu? A kolko chlapov? Samozrejme, najdu sa aj-aj, ale vacsina chlapov to zvladne a vacsina zien to nezvladne (niekolko z nich ano). Podobne vymena kolesa s defektom - ved je zname, ze zeny stopuju niekoho, kto to by im to urobil - chlap by sa tak nespraval. Neznasam zeny, ktore neuznavaju, ze muzi a zeny su rozdielni (v principe!). Ved to je ta krasa zivota, ak by ste boli ako chlapi, tak by tu nebolo tak veselo a my by sme to nemali take tazke :) Zamysli sa...

Iba Katka

Lepricon - Ako zvýšil hlas, že "preboha zase robíš tú istú chybu dookola, už sa konečne to nauč." Zase nervák nie je, som s ním dosť dlho.

lepricon

Iba Katka, zacal na teba kricat ?? To čo ?? Keby to spravila ženská, poviem že je to hysterka..on bude asi dobrý nervak, a nielen v aute

Iba Katka

Tiež mám auto ja a priateľ nemá. Prvé dni ako som ho mala mi ešte dosť kapal motor, nebola som zvyknutá na také slabé autíčko (do vtedy som vždy šoférovala minimálne 1.6 a kúpila som 1.0). Vkuse, keď mi motor skapal na mňa začal kričať, tak som mu povedala, že keď chce na mňa kričať, tak nech si kúpi vlastné auto a v tom si môže zvýšiť hlas, ale nech si neotvára ústa na mňa v tom mojom. A bolo ticho :)

soferisko

bibiana.e - :))) co ma slovakiaring spolocne s jazdou po ceste - to ako keby som ti povedal, ze ked nezabehnes maraton, tak nevies chodit :)))
Ja jazdim slusne presne podla predpisov, ktore si priebezne dostudovavam hlavne cez situacie rozoberane na portali SME. Som starsi ako ty, rocne jazdim cez 20.000 km - prevazne BA a okolie a nikdy som neplatil za nic pokutu. A je mi jedno, ze ked idem 50 km/h v meste, tak ma takmer vsetci predbiehaju (v poslednej dobe, ked je uz vela policajtov na ceste, tak uz prestali :). Ja prisne dodrziavam vsetko najma preto, lebo by som nechcel zabit niekoho dieta len preto, lebo som napr. prekrocil rychlost, nevyhodil smerovku, nevenoval sa plne jazde, zblbol nedanie prednosti a tak.
Ale to pozvanie by som prijal - ak mi napises, ze plati ;), nemam to daleko - zoberiem synovi jeho kupe so sportovou upravou a vyblaznil by som sa tam, ale ako hovorim, to nema so skutocnou jazdou nic spolocne. Jedine ak by tam bola aj skola smyku, tak by som ju rad absolvoval, i ked som smyk dostal za tie dlhe roky iba 1x v zivote kedysi davno, ked som zacinal a nevedel nic o mrznucom mrholeni, ale poucil som sa a prisposobujem jazdu podmienkam na ceste, takze uz sa mi to odvtedy nestalo.

kafe

soferisko, ono môže sa stať, že takýmto komandovaním a ukazovaním všetkých chýb čo šofér robí, soférka zneistie, znervóznie, prestane si veriť a spraví chybu práve preto, že ju niekto v kuse buzeroval. Všimni si, že 1541.. sa NESUSTREDI na cestu, lebo počúva ako ju komanduje mama a priateľ. Vypichnúť občas opakované chyby je niečo iné ako v kuse komentovať na čo má dávať pozor. Ak by si takto napríklad vychovával dieťa, zameraním sa len na jeho chyby, vychováš zakomplexované, neschopné decko. Aj dieťa (a dospelý tiež) potrebujú priestor na učenie sa a robenie chýb - nikto učený z neba nespadol. A ano, tie chyby môžu byť aj fatálne, o tom tu asi nikto nebochybuje. Ale podľa mňa, takýmto buzerovaním ich ľudia práveže privolávajú a nie im predchádzajú.
1541.. - Nerozprávajte za jazdy s vodičom, nemôže sa sústrediť na cestu. - Nech si robia poznámky na papier, ak nemôžu vydržať, prípadne potom ako dojdete do ciela nech komentujú čo chcú. Alebo predtým než nastúpite do auta oznám, že ich vysadíš, ak ťa začnú buzerovať. Pevné nervy prajem. A dávaj si bacha :)

bibiana.e

soferisko, ja mam 37 rokov momentalne, tak ta pozyvam na slovakiaring, alebo si vyber uzavrety okruh a ukazes mi co je v tebe, ze zena nedokaze jazdit. neraz ta mvidim mlade baby v 911tkach, ako to natieraju muzom v rovnakych autach. vsetko je o praxi a nie pohlavi ;-)

bibiana.e

soferisko
sexista!
auto je stroj, stroj ako sijaci stroj, naucis to ovladat ci uz zenu, alebo muza, tak nehaluz..