Prijimačky medicina otázočka

Nela41

Ja som z MT takze ti asi moc neporadim co sa tyka ubytovania, nikdy som sa o to ani moc nezaujimala. Ale mam pocit, ze sa udeluje podla toho ako si napisala prijimacie skusky a dalsie roky podla prospechu teda cim lepsi vykon tak tym lepsia izba. Kazdopadne mam pocit, ze internat na ulici Novomsestkeho je kapacitne dost velky na to, aby sa tam ubytovali takmer vsetci, kto vie mozno je to len zdanie. Na toto forum chodia aj ini medici tak snad sa najde niekto kto ti lepsie poradi..

Peppa

Nela41: Dakujem za povzbudenie! :) Dufam teda, ze to zvladnem. A ty tam byvas na internate? Z ktoreho mesta pochadzas? Prvakom poskytnu internat vzdy alebo nie? Pretoze dala som si ziadost a teraz v juli nabehol zoznam novoprijatych studentov ktori dostali ubytovanie, ale nachadzam sa tam pod cervenou ciarou. Co to znamena? Ze internat nedostanem? Lebo teraz sa trocha bojim, lebo myslela som si ze prvaci dostanu vsetci...

Nela41

Tak co sa tyka skoly a ludi v nej nemam sa absolutne na co stazovat. Vsetci su mili a ked treba pomozu ti, nestretla som sa este s nikym neprijemnym. Aj prednasajuci su super a snazia sa pomoct.. fakt v tomto smere je skola za 100 bodov.
S recami o uceni som sa samozrejme stretla a pred nastupom do skoly som sa ho bala ako cert kriza, ale nie je to zase taka katastrofa, urcite su aj tazsie skoly.
Prvy semester je uplna pohodicka, latina a biofyza sa daju dat aj bez nejakeho snazenia, to zalezi aj podla toho z akeho konca to zoberies, pretoze boli taki co sedeli nad knihami den noc a skoro zosediveli od ucenia a su taki co sa do toho pozreli minimalne a hoci nemali pochopitelne Acka aj tak skusky porobili a o spolocensky zivot teda ukrateni rozhodne neboli :D
Druhy semester v sebe ukryva pitevny tyzden kedy si konecne mozes obzriet o com sa ucis (v kostiarni sa s kostami stretavas od prvej hodiny ale to nie je take zazivne).. no potom to uz bolo tazsie, pred koncom druheho semestra som sa uz zapotila a nad knihami si posedela. Kazdopadne som to zvladla a nemám pocit ze by ten ospevovany "prechod zo SS na VS" bol taky otrasny. Predsa na VS a hlavne na medicinu ides s tym, ze sa ucit a vzdelavat chces tak ta potreba ucenia cloveka nemoze tak vyviest z miery.
U nas sa inak hovori, ze najtazsi je druhy rok tak som zvedava co mi prinesie :D
A tebe mozem povedat len tolko ze sa niet coho bat. Spravila si prijimacky na skolu kde sa hlasi dalsich 1000 ludi takze urcite na to mas a nikto ti nebude chciet dokazat ze nie. Prajem vela stastia :)

Peppa1

Nela41: Takze ty teraz studujes v MT? :) Paci sa ti tam? A ucenie ako? Je to zvladatelne? Lebo urcite si sa aj ty stretla s recami ze je to najtazsia skola a cele dni nad knihami, ziadny volny cas atd. Pytam sa, lebo v septembri nastupujem a hoci sa aj tesim, tak zaroven sa dost bojim :D

Nela41

Nuž chémia je drsná :D nebudem klamať, keď som vyšla z dverí auly po prijímačkách bola som si na 100% istá, že ma nezoberú, veľa otázok tam bolo zlých a zákerných! :D
Zdá sa mi, že aj na zdraví som založila fórum alebo aspoň do nejakého prispela, že idem na ošetrovateľstvo a bola som zmierená s tým, že zo mňa bude zdravotná sestra :)
No a večer som zbadala môj počet bodov a trošku vo mne vzplanula iskrička nádeje no a už je tomu rok a mám za sebou prvý ročník bez nejakých problémov takže určite sa nenechaj odradiť chémiou, lebo tú má z medikov veľmi málo ľudí rado a aj tak všetci spravia skúšky :)

Nela41

No chémia :D na ňu mám zaujímavé spomienky.. ja som sa ju "učila" od druhého ročníka, ale tak, že som sa zasekla hneď na prvých stranách a nechápala som vôbec čo sa mi tam snažia vysvetliť.. Tak som to odložila a za pár mesiacov sa do toho pozrela zas a zas som na nič neprišla tak sa to tak opakovalo veľmi dlho.. Až prázdniny pred štvrtákom som si nad to normálne sadla a hneď som tomu pochopila, nechápem čomu som tam vlastne nechápala ale nakoniec som to zvládla. A doučko som mala potom veľmi dobré, ale to mi ten pán nevysvetľoval učivo len ma pripravoval na to, aké druhy otázok tam budú pretože medicína v MT nevydáva podklady, takže som nevedela do čoho idem. Neviem, skús si nad to sadnúť, lebo s podkladmi to podľa mňa môžeš zvládnuť aj sama, doučko je veľmi drahá záležitosť :/

ebi77

áno už som si biologiu celú prešla,,, aj bunku viem podľa knižky aj genetiku chápem,, viem všetko zakrúžkovať logicky a pri genetika aj počítať potrebné veci, biolu som už prešla 3x

ale s chémiou sa neviem pohnúť ďalej, od septembra ma čaká doučko, tak uvidím,