Opakujúce sa zápaly/mykózy

Príspevok v téme: Opakujúce sa zápaly/mykózy
Barborka555

Ahojte, potrebujem radu, už som zúfalá. Neustále sa mi vracajú mykózy, stále ma to "tam" svrbí, páli a mám výtok. K doktorke chodím aj 2x za mesiac, už mám tretiu za rok, a stále mi nič nepomáha. Teraz mi naposledy dala vag. tabletky Fluomyzin (tuším tak sa volali), ktoré som vybrala a myslela som si, že konečne to bude dobre. 2 dni bol kľud a teraz zase, svrbenie, pálenie, hrudkovitý výtok. Som už z toho zúfalá. Ak máte niekto podobný problém, prosím vás poraďte mi nejakú prvú pomoc, niečo na úľavu. Canesten, Rosalgin, fungicidin, Multigyn actigel som skúšala ale moc to nezaberá. Vyskúšala som aj oplachy octovým roztokom aj roztokom zo sódy bikarbóny, nachvíľu sa mi uľavilo ale potom znova. Partnera mám 2 roky stáleho, bol aj on u doktora, a nič nemá, je v poriadku, ja dodržiavam správnu hygienu aj všetko. Prosím vás o radu!!!! :(

nena123

presne tak, sup sup k imunologicke a riesit imunitu. Ja som si pomohla wobenzymom, pomaha aj pri takychto problemoch. po 2 rokoch s mykozami som si dala wobenzymovu kuru skoro na 3 mesiace, prestalo sa to opakovat a teraz mam pocit ze je to ok. Mykoza sa mi nevratila uz 1 a pol roka :)

rhea

ja uz som to tu niekde pisala...treba ist k imunologovi, ale k dobremu...kolegyna bola ako ty, brali jej krv, nieco jej tam zistili a vyliecili ju...diety jej nepomahali a toto jej pomohlo a to si da aj celu cokoladu denne teraz bez obmedzenia..dalsia na jej radu tiez isla k imunologovi, ale k inemu, a ten sa na nu pozeral, ci jej nesibe, ze s tym k imunologovi...ja idem tiez :) som zvedava, ako dopadnem, uz na to nemam nervy, kazdy mesiac to mam a skusila som hocico...

ebi777

mykozu treba liečiť aj zvnútra
treba skúsiť protikvasinkovú diétu, ale prísnu !!!! plus s tými vaginálnymi čipkami a krémami, to všetko spolu aplikovať,
protikvasinkovú dietu treba držať min pol roka,,, snažiť sa popritom posilniť imunitu

mykozu treba vykynožiť v celom organizme! To nie je len vec mykozy ""tam dole"...

ikonka

no ja som preliečila aj partnera preventívne - mal aj tabletku vnútorne, aj sa natieral canstenom, aj keď nemal žiadne príznaky mykózy. Použila som len čípky canesten - 6 dní plus krém, plus tá mykomax tabletka jednorázovo. Počas liečby sme nemali ten celý týždeň sex. natierala som sa canestenom ešte asi týždeň po preliečení. Teraz vždy keď cítim náznak mzkózy tak sa natriem krémom...Vyhýbam sa bazénom s chlórovou vodou a je to v pohode.A nebola som s tým ani u doktorky, nedala by mi nič iné... Samozrejme bavlnené spodné prádlo.
Neviem ti poradiť čo na prvú pomoc, ale treba to vyliečiť z dlhodobého hľadiska....prípadne skús majoránový olej - piť. resp. nie ako vodu, ale proste ako liečivo....tiež to má protimykotické účinky...

Barborka555

Pred časom som našla, že treba prestať sladiť, treba piť acidofilné mlieko, nepoužívať mydlo, tak sa tým riadim, pijem ešte aj rôzne bylinky, tabletky nepijem, spodné prádlo mám len bavlnené a v bazéne som nebola ani nepamätám...potrebovala by som niečo na upokojenie, prvú pomoc, keď to prepukne...v lekárni mi vždy ponúknu len canesten a ten nemám žiadny účinok

Nela41

A držíš aj diétu? Stravovanie pri mykóze je veľmi dôležité.
Ďalej sa nesmieš kúpať, nosiť len bavlnené spodné prádlo, umývať sa len vodou.
Ak užívaš antikoncepciu môže to spôsobovať aj tá..