Kĺby prestali bolieť

Príspevok v téme: Kĺby prestali bolieť
AlžbetaHolá

Mám 41 rokov. 17 rokov som trpela na artritídu, piaty rok som na invalidnom dôchodku. Pred rokom mi lekár navrhol biologickú liečbu. Pred konečným rozhodnutím som chcela ešte vyskúšať nejakú prírodnú metódu liečby. Po zhliadnutí jednej relácie s doktorkou Albertovou som sa minulý rok ku nej objednala na vyšetrenie. Po tom čo ma vyšetrila mi ale povedala že s tou liečbou aby sme ešte počkali a odporučila mi diétu. Teraz z odstupom asi roka musím priznať že som od nej odchádzala s veľkými rozpakmi. Tak ma napadalo, čo už len mne môže pomôcť aká diéta keď mi nepomohlo toľko liekov a dokonca ani hormóny. Keď mám úprimne povedať ani som tú diétu neplánovala držať. Ale manžel aj sestra mi hovorili, že nech to vyskúšam, veď za to nič nedám. Tá diéta sa mi zdala trocha prísna a komplikovaná. Ale tie silné bolesti v celom tele boli už také hrozítánske, že som si povedala že vyskúšam.
A potom prišlo náramné prekvapenie. Asi mi to nebude nikto veriť, ale naozaj už po pár dňoch sa moje bolesti úplne viditeľne zmenšili. Jedného rána som si skrátka uvedomila, že ma všetko bolí oveľa menej. Predtým som si cítila každučký kĺb, hlavne silné bolesti v zápästiach a každučký prst. Skrátka celé ruky strašne ubolené. Keď som sa chcela napiť tak som musela držať pohár obidvomi rukami. A odrazu sa mi strašne uľavilo. Predtým som od bolesti krívala, zrazu som chodila bez problémov.
Ale aby som to tak nenaťahovala. Držím už diétu skoro rok. Moje problémy sa takmer celkom skončili. Žiadne lieky už neužívam. Je mi už úplne jasné, že príčinou mojich ťažkostí bolo jedlo. Lebo keď náhodou z nejakého dôvodu tú diétu poruším, už o dva tri dni cítim v kĺboch bolesti. To ma dostatočne presvedčilo o tom, že diéta je pre mňa tou najlepšou metódou liečby. Bola som na pravidelnej kontrole u lekára a teraz prídem o invalidný dôchodok. Nevadí mi to, máme veľkú záhradu a humno. Konečne tam môžem začať robiť, čo ma v mladosti vždy bavilo. Ostanem zatiaľ doma. Rozhodli sme sa s mužom, že začneme chovať hydinu a chýbajúce peniaze si takto sami nahradíme.
Začal sa pre mňa nový život bez bolestí a obmedzovania. Tento príspevok píšem pre tých, ktorý majú tiež problémy s kĺbami a vyskúšali už veľa metód liečby. Skúste diétu, ja verím že aspoň niektorým z vás to môže pomôcť. Život bez bolestí je nádherný. Je veľa jedál ktoré som mala rada a teraz ich jesť nemôžem, ale dá sa to vydržať. Hlavne keď si uvedomím, že sa ráno budím bez bolestí a celý deň môžem robiť to, čo sa mi zažiada. Len jedna vec mi stále vŕta hlavou. Prečo mi toto neporadili tí doktori, u ktorých som sa tak dlho bez úspechu liečila.

AlžbetaHolá

Aha, tak už chápem. Nie, neplatila som za nič okrem toho prvého vyšetrenia. A ano, je pravda, že mi radí stále vlastne celý ten rok a zatiaľ som jej za to nič neplatila. Už som aj rozmýšľala že by sa to malo asi nejako honorovať ale ja nie som z Bratislavy a neviem či jej poslať peniaze poštou alebo ako to urobiť. Ona mi nič nenaznačila že by som mala platiť. Tým nechcem povedať, že si neuvedomujem čo pre mňa robí a že by sa asi patrilo to zaplatiť. Aj chcem, len neviem ako to s ňou mám prejednať. Budem nad tým ale rozmýšľať.

srdcovka

bodka, ty asi albertovu nepoznas, ze? u nej sa plati len raz - za vysetrenie. ja som platila aj za lieky ked som sa u nej liecila, ale tie mi ona nevyrabala. tie sa kupovali. inak sa u nej neplati.
nechcem hovorit za alzbetu, ale aj ona tu pise ze lieky od nej nemala takze si myslim ze tiez zaplatila len raz za to vysetrenie. albertova je najvacsi altruista na slovensku. vsetky svoje rozumy a rady dava zadarmo. pribehom od jej pacientov mozes kludne verit. aj ja mam svoj pribeh, ale nechce sa mi tu o nom hovorit.

bodka1

No to "poradenstvo"/vysetrenie a zostavenie toho dietoveho programu v tom centre zrejme nie je zadarmo... a nehnevajte sa, ale bohuzial tazko sa da v dnesnej dobe takymto pribehom len tak verit...

AlžbetaHolá

bodka1 vôbec nerozumiem tvojej otázke. Aká reklama, v čom? V diéte? Veď to jedlo si varím sama. Nič nikomu neplatím.

bodka1

Tak toto je naozaj velmi zaujimave. Nie je to ale len nejaka reklama? Predsa len su tam tie ceny dost vysoke a v kombinacii s takymito zazracnymi pribehmi mi to pripomina akurat teleshopping alebo proste nieco velmi nedoveryhodne..

AlžbetaHolá

Predtým keď som sa pýtala lekára na jedlo vždy mi povedal že to je jedno čo zjem. A obvodná lekárka mi akurát povedala, že pri zápaloch kĺbov by som mala vyradiť zo stravy zemiaky a rajčiny. Ale to mi nikdy nepomohlo. Teraz ich jem bez problémov. Ešte treba dbať aj na to čo sa s čím skombinuje. Zdá sa to takto jednoduché ale je to celá veda. Treba si na tú novú stravu skrátka zvyknúť. Niečo mi napríklad samé neškodí, ale keď to zle skombinujem, už by boli problémy.

ni-ka

no teraz uz to utopisticky neznie:)...mlieko sa vseobecne neodporuca a aj so zakazom lepku som sa uz stretla...viem ze to pomoze vyriesit vela zdravotnych problemov...
tak som rada ze vam to pomohlo:)