Výdavky a vzťah

Príspevok v téme: Výdavky a vzťah
MiškaMiška

Prepáčte, ale po prečítaní viacerých príspevkov niektorých mužov, po prečítaní mnohých článkov na internete sa vraciam na fórum s novou otázkou.
Neviem do akej doby sme to prišli, ale vidím, že dnešní muži skutočne nie sú ochotní investovať do partnerky ani vzťahy čo i len cent. Čítam, že žena a muž majú platiť striedavo na posedeniach v kaviarni, večerách a pod.
Ja nepatrím medzi zlatokopky skutočne, ale myslím, že žiaden normálny pár nechodí každý druhý deň po podnikoch, ale idú si sadnúť sem - tam niekam. Príde Vám skutočne tak neskutočne náročné, milí páni, pozvať svoju partnerku a ukázať jej, že je pre Vás viac než sex. objekt a dať jej najavo, že si ju vážite viac a veľmi radi jej urobíte radosť nejakou dobrotou, občas nejakou cukrárňou a pod. bez toho, aby ste automaticky čakali, že ona to bude striedavo robiť Vám?
Nevravím - ak ide o drahé dovolenky, výlety a pod. chápem, že sa treba na niečo takéto zložiť, ale, preboha, také veci ako káva v kaviarni?
To už sú koho názory, že striedavo platiť? To píšu ľudia, ktorí už spoločne žijú v jednej domácnosti a hospodária, zarábajú rovnako? Či to píšu chlapi, kt. nedávajú žiadne záruky žene a jediné čo jej ponúkajú je sex?

Okrem toho by som rada vedela názor žien i mužov ako vidia spoločné hospodárenie v spoločnej domácnosti a bývaní...Z môjho pohľadu by sa mali obaja partneri otvorene rozprávať o príjmoch a výdavkoch a výdavky na jedlo, nájom a pod. prispôsobiť príjmu partnerov - aby ani jeden nebol škodný (jeden značkové oblečenie, druhý ani na rožky po vyplatení)...

Ja som študentka, stretla som sa, bohužiaľ, so slušne zarábajúcim mužom, kt. toto odomňa po čase vyžadoval...všetko 50/50. Jeho názor na spoločné bývanie - vraj partnerka nemá právo vedieť koľko zarába a je jedno ak zarobí partnerka menej, má platiť presne 50/50...kde je rovnoprávnosť, ľudskosť, láska?

slnovrat

Mne je napríklad blbe ked niekto za mňa platí, ale ked ma pozve na kávu, tak je slušnosť že zaplatí, aj ked ponúknem že zaplatím, ak to príjme, tak u mňa skončil.

mr modesty

hrac.
dam ti priklad.
zena ma plat 500e
muz ma plat 5000e
napis mi ako by museli zit, ak by to malo byt 50/50 ;)
absolutne nemozne a vylucene.
nie v tomto svete proste...

osobne si to predstavujem tak ze moj plat ide na spolocny ucet. aj jej ide tam.. a proste kto chce to si z toho kupi/zariadi...

takto to funguje u mojich rodicov, aj starych rodicov a co ? ziju. nehadaju sa. muzi u nas zarobia nasobne viac a nestazuju si. dopraju zene aj detom. pohoda

nie som nejaky laccny amater co musi pytat 50 na 50. zena moze vyjadrit lasku aj inak (aj muz samozrejme)

vezmi si ako by sa riesila hypoteka pri 500e vs 5k e ? ako?

slnovrat

Kým nie su zobrani, každý by mal platiť sám za seba, preto treba vyberať rovnocenného - financne- partnera, aby sa zbytočne nehadali. Darčeky a pozvania su o inom. Jasné že ked jeden na to ma a druhy nie, nebudem očakávat na oplatku rovnako drahé darčeky. Niekedy úplne stačí, že si vôbec spomenie :D a iné zas je, ked jeden na druhom vyslovene šetrí, to je zas úplne jasné že vzťah je nevyvazeny alebo dotyčny vadny.

jedulka

slušnost je stále slušnost!Jestli má problém chlap ti koupit kávu, tak se okamžitě otoč na podpatcích a neztácej s ním čas.Neřeš to, není co!
Peníze ve společném vztahu,no já tomu říkám od prvního měsíce spolužití musí chlap udělat "stojku" a vyklopit všechny peníze.Buď mi věří a nebo jde o dům dál.Samozřejmě on má přehled o tom jak s penězi zacházím.Všechno musí mít nějakou rovnováhu.Od kdy jsem nemocná a nemůžu nijak ven, dávám mu zase já všechny své příjmy a on se o ně stará.Má Excel, kde zapisuje všechny peníze kde kdy vydal i drobnosti.Kdykoli s tam samozřejmě můžu podívat ale nedělám to.Je to všechno o důvěře a vztah bez důvěry ne to bych opravdu nemohla.
K pánům, proč by žena nemohla pozvat muže na kávu? Proč to potřebujete? Vím,co je nemít peníze, myslím si, že každý kdo má jen trochu rozumu v hlavě to pochopí a když prosedíme venku na lavičce,s láskou tak je mi nějaká drahá večeře ukradená.Ona není vůbec podstatná ve vztahu a se štěstím nemá nic společného.
Proč jsou někteří lidé bohatí?Nejnovější švédská studie říká, protože jsou HAMIŽNÍ A CHAMTIVÝ.to je vlastnost aby se stal člověk bohatým!Potom se milé dámy a slečny nedivte, že chtějí 50/50 podíl i z pitomé večeře.

ebi777

hrac i ja by som komentovala podobne ako ty, keby som necitala predoslu temu miskymisky, ten jej frajer bol psychopat

neviem si predstavit, ze by moj frajer mi zrazu povrdal, ze odteraz 50/50, by som si pomyslela nieco o nom fakt bez urazky

MiškaMiška

Hrac
Občas som pozvala a zaplatila i ja za posedenie i obed...Avšak je podľa mňa dosť zvláštne od Vás mužov, keď máte niekoľkonásobne vyšší plat ako vaša partnerka čakať rovný diel 50/50. Ona snáď nemá právo na nejaké úspory, vlastné ošatenie? Ale aspoň vidím kam dnešná doba vedie a vy medzi gentlemanov veru nepatríte

ebi777

u nas moj frajer plati stale ak ideme niekam, aj ja som uz platila parkrat, ak nahodou nemal hotovost a kartou sa nedalo platit

ale inak futon plati, doteraz som nad tym neuvazovala, ze by to malo byt inak

Hrac

je pre teba tak neskutocne narocne obcas pozvat priatela a nebrat ho len ako financny objekt a dat mu najavo, ze si ho vazis viac a urobis mu tym radost? ;-)

prave rovny diel je 50/50, nevyhovaraj sa, ze ked si studentka nemas peniaze, to potom pary kde su obaja studenti nechodia nikam?

mobilmodesty

poznam zeny, ktore neznasaju ked za ne muz plati.. a dokonca aj preplatia benzin. lebo im to je udajne neprijemne a citia sa byt kupovane... a tu fakt nehovorim o dovolenkach. len obycajne lacne darceky tak do 100e (sto) za mesiac napriklad.. dovolenku by si nenechali preplatit na 100%. dokonca ani hypoteku nie. tj. chceli by vsetko platit 50na50, co je fakt divne, ale nevadi, lebo VLASTNE VYROBENE veci su OK, cize pohoda :) ono darceky za €€€ alebo $$$ aj tak nie su darceky v plnom slova zmysle.
mne dokonca prvy krat kino platila ona (blby pocit ale ak to je jej prianie tak preco nie)
pritom ma priemerny plat.. podla toho co hovori..
tak sto ludi sto chuti :)
ono ani kamosi si nenechaju preplacat obed. napr lacny 3eurovy kebab :) nechapem preco..
raz mi kamos platil dovolenku (pracovnu) lebo som mu robil nieco ako sofera, no a bol to fakt blby pocit zit zadarmo na ukor ineho :)