Výdavky a vzťah

Príspevok v téme: Výdavky a vzťah
MiškaMiška

Prepáčte, ale po prečítaní viacerých príspevkov niektorých mužov, po prečítaní mnohých článkov na internete sa vraciam na fórum s novou otázkou.
Neviem do akej doby sme to prišli, ale vidím, že dnešní muži skutočne nie sú ochotní investovať do partnerky ani vzťahy čo i len cent. Čítam, že žena a muž majú platiť striedavo na posedeniach v kaviarni, večerách a pod.
Ja nepatrím medzi zlatokopky skutočne, ale myslím, že žiaden normálny pár nechodí každý druhý deň po podnikoch, ale idú si sadnúť sem - tam niekam. Príde Vám skutočne tak neskutočne náročné, milí páni, pozvať svoju partnerku a ukázať jej, že je pre Vás viac než sex. objekt a dať jej najavo, že si ju vážite viac a veľmi radi jej urobíte radosť nejakou dobrotou, občas nejakou cukrárňou a pod. bez toho, aby ste automaticky čakali, že ona to bude striedavo robiť Vám?
Nevravím - ak ide o drahé dovolenky, výlety a pod. chápem, že sa treba na niečo takéto zložiť, ale, preboha, také veci ako káva v kaviarni?
To už sú koho názory, že striedavo platiť? To píšu ľudia, ktorí už spoločne žijú v jednej domácnosti a hospodária, zarábajú rovnako? Či to píšu chlapi, kt. nedávajú žiadne záruky žene a jediné čo jej ponúkajú je sex?

Okrem toho by som rada vedela názor žien i mužov ako vidia spoločné hospodárenie v spoločnej domácnosti a bývaní...Z môjho pohľadu by sa mali obaja partneri otvorene rozprávať o príjmoch a výdavkoch a výdavky na jedlo, nájom a pod. prispôsobiť príjmu partnerov - aby ani jeden nebol škodný (jeden značkové oblečenie, druhý ani na rožky po vyplatení)...

Ja som študentka, stretla som sa, bohužiaľ, so slušne zarábajúcim mužom, kt. toto odomňa po čase vyžadoval...všetko 50/50. Jeho názor na spoločné bývanie - vraj partnerka nemá právo vedieť koľko zarába a je jedno ak zarobí partnerka menej, má platiť presne 50/50...kde je rovnoprávnosť, ľudskosť, láska?

edith26

dobréé čítala som článok na tému bohatý muž a platenie partnerke , rozhodla som sa napísať zopár riadkov k tomuto problému , moju mladosť som prežívala v osemdesiatych rokoch a za mojich čias chlapi keď si chceli získať babu tak ju mimo iného aj pozvali a chceli jej urobiť radosť , platilo sa prostitútkam , nakoľko ozaj išlo len o sex , myslím , že táto doba dehonestuje postavenie žien a dievčat , a spôsobujú si to samé svojim prístupom a jednaním k mužom , povedz sme si čo je to celebrita !

Logitech

@Sonjaa Nemozes to hadzat len na muzov, vseobecne povedane cela tato masineria plati pre celu populaciu (beriem to obecne, bez ohladu na partnerske vztahy). Proste doba sa zmenila, ludia sa zmenili.
Stale viac a viac sa prehlbuju financne rozdiely medzi ludmi a stredna vrstva sa pomaly vytráca.

Sonjaa

Ahojte, ja som zažila vzťah s jedným veľmi bohatým mužom, ktorý bol taký štedrý, že by mi zniesol modré z neba. Ja som ho naozaj milovala a nič som nepožadovala a práve naopak, to ho akoby ešte viac provokovalo, aby mi dával veľké drahé dary a neustále robil radosť so značkovým oblečením a luxusnými parfémami... a bolo toho ešte viac... A dostávala som to "nasilu" aj keď som to odmietala ....Ale a to by som chcela poznameať, to bolo pred 15-timi rokmi. A viem teda porovnať, ako to je i dnes.. Asi mám tú smolu, že fakt priťahujem iba samých solventných mužov - to som si všimla - ostatní akoby sa báli ma čo i len osloviť, nieto ešte viac. Asi fakt platí, že tí bohatí muži majú aj omnoho väčšie sebavedomie smerom k príťažlivým ženám....
Ale naspäť k téme....
Dnes sa veľmi muži zmenili. Naozaj som si všimla a zažila na vlastnej koži.
Zažila som v poslednom období vzťah s veľmi bohatým mužom, ktorý bol taký nesmierne lakomý, že som si platila každý lístok do kina, plaváreň, dovolenky do centu, jediné, čo mi zaplatil bolo posedenie v reštike. Aby ho ľudia neohovorili, keď by videli, že partnerka platí ...On platil stravnými lístkami a frflal, čo to stojí.... Nakoniec sme sa rozišli, lebo jeho lakomosť bola až chorobná. To isté sa mi potvrdilo v ďalšom vzťahu s priateľom, ktorého som poznala cez net, je z iného mesta a ani šajnu som nemala, v akom finančnom položení je - čiže zase v balíku ....
A to isté sa zopakovalo.... Všetko, čo má je len pre neho a jeho deti...áno, je pekné, že myslí v prvom rade na svoje deti, ale myslím si, že ak chce mať aj partnerku, tak by si mal uvedomiť, že tým jej preukáže aj nejakú úctu a najmä lásku, ak nedáva na javo, že nech si všetko platí ona sama...
Je to všetko choré, chlapi už nie sú praví chlapi - takí, čo by sa hanbili, aby žena vytiahla peňaženku a zaplatila aj za nich .....

Je to zvrátené a choré ... Najmä, ak muž je bohatý podnikateľ a žena (hodi vzdelaná)iba obyčajný zamestnanec s neveľmi vysokým platom...

Myslím si, že ak muž má ženu NAOZAj rád, tak nemôže byť taký lakomý. Ak to s ňou myslí úprimne a do budúcna... Ak nie, a berie ju iba ako zastávku pri ďalšom hľadaní ešte krajšej a ešte lepšej, tak potom si ju neváži a nie je ochotný do nej nič investovať.

To sú tí prešpekuľovaní muži (((
Vyhodnotia si, či sa im to oplatí, alebo neoplatí ....

Logitech

@mmmmmm Pekný článok.
Miška vidíš, takto sa to má písať aby si potom nevypadala v zlom svetle.

A rady si od mmmmm zober lebo sú dobré.

@mmmmmminak zijes na hrane, toto co robis, tak dost riskujes, uz davno si ho mala pustit k vode.

Ja deti este nemam, ale nemyslim si ze by muzi zamerne skrtili rozpocet ked je zena na materskej. Podla mna sa len odrazi efekt ze prijem tej zeny je nizsí, pribudne hladný krk do domácnosti a kopa nových výdavkov.

Logitech

Miska aku reakciu čakáš, ak si napíšeš o radu a nenapíšeš tam polku vecí, ktoré si napísala až potom ako ťa človek vyprovokuje, že tvoj pohľad je špatný?

Ak chceš od niekoho radu v takejto situácii musíš dať čo najviac informácií aby si mohli ludia utvoriť ucelený obraz a nemali možnosť špekulovať.

Potom sa nečuduj že sa téma obracia proti tebe. Ak by si k tej téme hned napísala hneď to čo Včera 21:38 v tvojom príspevku, tak buď si istá že reakcie by vypadali dosť inak.

Ale keď napíšeš, že "priateľ mi po 2 mesiacoch povie aby som platila aj ja čosi" tak to vypadá riadne sebecky.

Podľa toho čo si písala včera večer to vypadá na chrapúňa, ale ako ospravedlnenie odo mňa nečakaj, nemám sa ti za čo ospravedlniť, reakcie si si tým ako bola položená téma v podstate zaslužila, aj keď teraz na to pozerám úplne inak, ale to je tým, že si napísala čosi čo s tým súvisí a je to k téme.

Tým že si v úvode napísala to čo si napísala a potom tu len vyplakávala a hecovala ludí je vlastne tvoja chyba. Ak by bolo k téme prilepené aj to čo si písala včera, buď si istá že by sa do teba nikto neobul a ja tiež určite nie.

mmmmmm

Mila Miska, gentlemani stale su, len proste pritahujes ich opak. Ja sama som sa stretavala s 3 bohatymi a stedrymi muzmi, ktori nemali problem s platenim, s ktorymi to nevyslo(pri jednom som mala podozrenie, ze ma paralelku, co sa mi po par rokoch potvrdilo, takze som to skoncila, pri dalsich dvoch z mojej strany neprisla laska, v ziadnom pripade som s nimi nezostala z vypocitavosti, aj ked oni ma milovali a zniesli by mi modre z neba), dodnes si ich za to velmi vazim a zelam im zeny, ktore ich budu nadovsetko milovat, lebo si to naozaj zasluzia. Vztah som mala s dvoma, ktori boli cisti lakomci. Prvy, s ktorym som mala vztah ma nechal platit hned na prvom rande a po vytiahnuti penazenky sa ani nebranil, aby som mu zaplatila pitie(zarabal tiez slusne), skoro vsetky rande sme mali zasadne na prechadzkach, az neskor som si uvedomila, ze to bol jeho ciel, aby nedoslo k plateniu. Ked na moje sviatky zabudol, alebo mi nic nekupil, nejak som nad tym mavla rukou, aj ked ja som mu na kazdy sviatok nieco kupila, pripadne priniesla nejaku drobnost len tak. Boli sme na vylete, kde zaplatil ubytko, ja som mu nechcela byt nic dlzna, tak som mu peniaze(za polovicu pobytu) dala, ze nech sa z toho zaplati teda vecera, peniaze zobral a slo sa na veceru. Tam sa casnika spytal, co mu odporuci, samozrejme mu odporil jedno z najdrahsich jedal, ja som si dala obyc. rezen. Ked prisiel ucet 1000Sk(z coho minimalne 750Sk bolo za jeho jedlo), bol z neho hotovy a cely vecer pokaslal tym, ze furt len rozoberal, kolko to stalo, aj ked som to v podstate zaplatila ja)vytriezvela som vtedy, ked mi nic nekupil na Vianoce, nejak som si dala dokopy, ako mu exfrajerka platila polku splatky hypoteky a ostavalo jej na minancie 500sk, ze to bol podla neho regulerny najom a ukoncila som to. Pravy dovod som mu nepovedala, aj ked som mala, aby sa uvedomil, este dlho ma chcel spat, ale vo mne sa to vsetko tak zlomilo, ze som ho dodnes nechcem ani viediet, lebo je to obycajny chrapun. S druhym chlapom z kategorie lakomcov zijem, bola to laska ako hrom, jeho lakomstvo som spozorovala neskoro, ale toho som si ciastocne vycvicila. Klasika zaciatok-rande v prirode, ked sme spolu zacali byvat - na jeho popud, aby som sa nastahovala do jeho bytu, povedala som mu, ze nebudem platit za polku platieb za najomne, internet, kablovku, lebo nemam z coho, bola som studentka, povedal ok. Ked som zacala zarabat, niekolkokrat ma vyzval, aby som platit zacala, navrhla som mu, ze zacnem, ked si spojime financie, odmietol, ze som marnotratnik, co v porovnani s inymi zenami vobec nie je pravda, takze platby za byt plati dodnes on sam. Nie som vyzierka, velakrat urobim nakupy a ani by ma nenapadlo pytat si polku, kazdy raz, co som v obchode, mu kupim nejaku sladkost, zafinancovala som prerabku jeho bytu, za ktoru sa mu nechcelo platit, ale ja som v byte, ktory bol v povodnom stve uz nedokazala zit s tym, ze ked sa rozideme, o investiciu by som prisla, lebo tazko budem zo stien vytrhavat elektricke rozvody a rozoberat parkety a aj kuchynsku linku by som mu nechala:-) Stravujeme sa vela restauracne, nemam cas varit, to platime na striedacku, ale zda sa mi, ze viac ja. aj ked velakrat platit nechce, ze on sa nechcel ist najest, ale proste musi. Zo zaciatku som nedostavala ziadne darceky k sviatkom, len k niektorym, napr. mi kupil od kamarata pouzity notebook, lebo som ho potrebovala do skoly a potom som dva roky nic nedostala, vraj to mam k vsetkym sviatkom, to som mu vytkla, teraz mu na rovinu poviem, ze o tyzden mam narodeniny, ze ci mi uz nieco kupil, tak mi ide nieco kupi, alebo mu dopredu poviem, ze na Vianoce si kupujeme darceky za 150eur, lebo to byvalo tak, ze som mu kupila veci za 300eur a on mne za 20e. Dokonca mi tento rok zaplatil aj dovolenku pri mori, lebo som do danej destinacie nechcela ist, len pod podmienkou, ze to bude cele platit, tak aj zaplatil. Nech si o mne kazdy mysli, co chce, kto chce, ale netreba sa nechat zneuzivat. Laska ma byt o tom, ze si partneri daju prve, posledne a nebudu riesit kazdy cent. Takto fungovali moji rodicia, peniaze mali spolocne, nikdy si nic nevytkli a su spolu stastni 33rokov.
Tak pomimo: Muzi si neuvedomuju, kolko nas stoji udrzba vlasy, nechty, kvalitna kozmetika, oblecenie, cvicenie,... ale pozaduju, aby sme vyzerali tiptop. Z coho to vsetko mame finacovat, ked mame uz od zaciatku vsetko financovat 50 na 50 a muz na svoj vzhlad nemusi minut ani cent, lebo oblecenie a kozmetiku dostane od partnerky? Muzi o zenach hovoria, ze sa zeny po svadbe/detoch o seba prestavaju starat, nie je to aj tym, ze chlapi zene priskrtia kohutik, najma ked je na materskej a dohliadaju na to, aby neminula ani euro navyse...
A ako rozpoznat lakomca mila Miska? Je to velmi jednoduche: 1, rande sa konaju v prirode, vol si hned prve rande v kaviarni(vyhovory typu bezpecnost, boli ta noha, si hladna), po prineseni uctu povedz, ze to zaplatis, ak nebude namietat, pripadne sa nebude velmi priecit zaplateniu, tak utekaj kade lahsie! 2,nedostavas ziadne darceky, kvety, aj ked mu ich sama obcas kupujes(normalnemu chlapovi by to vadilo, uz len na oplatku by ti nieco kupil). 3, Povedz, ze napr. mama bude mat narodeniny, Vianoce, ze nevies, co mas kupit, ze co kupil pominule roky rodicom na sviatky (to ti pekne ukaze, ci je zgrlos, alebo je stedry a rodicom chce vratit aspon nieco, co do neho za tie roky investovali)

0vecka

uplne nechapem tie zenske mi s mojou starou ideme 50 na 50 a ked mam chut tak ju pozvem ked ma ona chut pozve ona mna. a ak ma jeden pocit ze na toho druheho doplaca tak povie ze ideme 50 na 50 a hotovka nikto to neriesi. Podla mna ma na to kazdy pravo a podobne reakcie ako som tu videl ze ak to chlap povie tak je debil mi priddu ze tym zenskym ide fakt o prachy.