Výdavky a vzťah

Príspevok v téme: Výdavky a vzťah
MiškaMiška

Prepáčte, ale po prečítaní viacerých príspevkov niektorých mužov, po prečítaní mnohých článkov na internete sa vraciam na fórum s novou otázkou.
Neviem do akej doby sme to prišli, ale vidím, že dnešní muži skutočne nie sú ochotní investovať do partnerky ani vzťahy čo i len cent. Čítam, že žena a muž majú platiť striedavo na posedeniach v kaviarni, večerách a pod.
Ja nepatrím medzi zlatokopky skutočne, ale myslím, že žiaden normálny pár nechodí každý druhý deň po podnikoch, ale idú si sadnúť sem - tam niekam. Príde Vám skutočne tak neskutočne náročné, milí páni, pozvať svoju partnerku a ukázať jej, že je pre Vás viac než sex. objekt a dať jej najavo, že si ju vážite viac a veľmi radi jej urobíte radosť nejakou dobrotou, občas nejakou cukrárňou a pod. bez toho, aby ste automaticky čakali, že ona to bude striedavo robiť Vám?
Nevravím - ak ide o drahé dovolenky, výlety a pod. chápem, že sa treba na niečo takéto zložiť, ale, preboha, také veci ako káva v kaviarni?
To už sú koho názory, že striedavo platiť? To píšu ľudia, ktorí už spoločne žijú v jednej domácnosti a hospodária, zarábajú rovnako? Či to píšu chlapi, kt. nedávajú žiadne záruky žene a jediné čo jej ponúkajú je sex?

Okrem toho by som rada vedela názor žien i mužov ako vidia spoločné hospodárenie v spoločnej domácnosti a bývaní...Z môjho pohľadu by sa mali obaja partneri otvorene rozprávať o príjmoch a výdavkoch a výdavky na jedlo, nájom a pod. prispôsobiť príjmu partnerov - aby ani jeden nebol škodný (jeden značkové oblečenie, druhý ani na rožky po vyplatení)...

Ja som študentka, stretla som sa, bohužiaľ, so slušne zarábajúcim mužom, kt. toto odomňa po čase vyžadoval...všetko 50/50. Jeho názor na spoločné bývanie - vraj partnerka nemá právo vedieť koľko zarába a je jedno ak zarobí partnerka menej, má platiť presne 50/50...kde je rovnoprávnosť, ľudskosť, láska?

MiškaMiška

Mimulus
Buď tak láskavý a radšej sa zdrž svojich ďalších primitívnych komentárov, lebo, myslím, že nielen mne samotnej je doslova od žalúdku zle, keď ich čítam. A buď rád, i Tebe podobní, kt. tu píšu ako na ženu ani cent, nieto obeta a pod...že ženy ani nevedia o koho v reálnom živote ide, lebo by si si Ty, ani Tebe podobní, po tomto nezasunul asi skutočne už nikdy.

Sejla

Miška kde ty chodíš na takých chlapov vôbec? No nie je to celkom ok keď je chlap vypočítavý, tak je fajn že si mu dala košom. Nie všetci sú takí:)

MiškaMiška

Milí páni, nechcem tu nikoho uraziť, ale po prečítaní Vašich príspevkov som pochopila, že skutočne Vám chýba kus ľudskosti v sebe, nieto nejaká empatia a neviem si predstaviť ako si Vy vážite vôbec ženu...no dúfam, že už na takých ako ste Vy nenatrafím, pretože fakt to čo sa stalo z niektorých dnešných chlapov je naozaj do plaču.
A podotýkam - ak nie ste ochotní investovať finančne, časovo či akúkoľvek inú obetu do vzťahu, láskavo vzťah ani nevyhľadávajte a nežiadajte od ženy, aby Vám popri takomto správaní (lakomstvo, egoizmus, sebectvo, žiadna láska, opatera, podpora atď) dávala pravidelne sex v posteli. Ženy nie sú len sex. objektom a pokiaľ nie ste schopní pochopiť, že vzťah vyžaduje obetu z oboch strán, láskavo žite sami, poprípade sa nedivte, že Vám každá utečie. Nie preto, že nemáte momentálne na kávičku, ale preto, lebo žiadna rozumná žena sa nenechá využívať ked vidí, že chlap nie je schopný urobiť pre ňu, ale absolútne nič a vidí len a len seba...a mám pocit, že Mimulus asi skutočne hľadá slečnu, kt. mu plnými dúškami bude kupovať, platiť, dávať posledné zo seba bez toho, aby jej to akokoľvek opätoval...ale myslím, že tí inteligentnejší to pochopili už dosť dobre.
Ženy moje zlaté, kt. tieto debilné príspevky niektorých chlapov čítate - nedajte sa nikdy takto zneužívať...nie, takto to vyzerať skutočne vo vzťahu nemá a pokiaľ im to dovolíte dlhodobo, budete len handrami bez hocakých práv. Týmto túto diskusiu končím, píšte si tu čo len chcete, ale milé rozumné ženy - takýchto podobných posielajte fakt kade - ľahšie. Nech si takýto žijú sami, nezaslúžia si absolútne vzťah a nieto lásku.

Emily opat

MiskaMiska, myslim, ze tvoj hnev neprameni ani tak z toho, ze tvoj priatel bol lakomec, ale z toho, ze si mu jeho spravanie dovolila. Ber to tak, ze si dostala velmi dobru lekciu do zivota a ten vztah ti len prospel. Ver mi, ze nabuduce nedopustis, aby sa tak k tebe niekto spraval a ak to skusi, posles ho do zelenych hajov.

A moj nazor na platenie? Ak su platy priblizne rovnake, bolo by vrcholne nefer, ak by pozyval a platil len muz. Ak hovorime o studentke s chudobnych rodinnych pomerov a dobre zarabajucom muzovi, nemal ta nechat platit vobec. Ak tak, tak len raz za cas pre tvoj dobry pocit.

Osobne ja v mojich vztahoch som bola vzdy ta, co platila o cosi viac, aj ked platy boli viac menej rovnake. Zarabam dobre, o peniaze mi vobec neslo. Ale, nejako tym moji muzi stratili u mna na hodnote. Proste ked sa ide na veceru, na vino, ma podla mna platit vacsinou muz (povedzme 70:30).
Moj otec by v zivote nenechal platit za nejaku zenu vino ci veceru, to by vo svojich ociach dobre klesol.

Aja02

Miška, zmier sa s tým, že gentlemani pomaly vymierajú. Aj z tejto diskusie vidíš sama, že muži svoju lakomosť zakrývajú za nejaké zlatokopky. Smiešne. :D
Ak by som mala vkuse platiť ja, tak by som milého, pekného pána vykopla kade ľahšie.

Mimulus

,,Ja som ho niekoľkokrát na kávu pozvala, zaplatila niekoľkokrát obed, kt. ma stál okolo 15 eur čo v mojich soc. pomeroch je dosť. Kúpila som mu čokoládu, zaplatila nákup a pod.,,

Nechcem sa ťa nijako dotknúť ale všetko si robila dobrovoľne... Ak niečo urobíš z lásky tak by si nemala očakávať protihodnotu...teda môj názor :D Ak ja niekomu niečo dám tak nečakám absolútne nič...aj keby som mal na konte 0 a ten dotyčný milióny!!!

No ale na druhej strane to bol možno ozaj debil :DDD

MiškaMiška

Logitech
A to skutočne nejdem ani čítať ďalšie príspevky, ktoré tu pribudli, pretože zjavne niekto nevidí rozdiel pred zneužívaním, škrobizmom, egoizmom a pod. a ľudskosťou. To koľko lásky, drobností, káv, darov, obedov v reštaurácii som zacvakala dobrovoľne a sama už nevidí nik. Nie môj milý - ja som si svoje peniaze nemíňala na seba, ale svoje peniaze dávala na veci, kt. som nevyhnutne potrebovala a uľahčila tak ťažkú situáciu vlastnej rodine a on to moc dobre vedel od začiatku! Tak buď tak dobrý a pre budúcnosť - než niekoho odsúdiš, zisti si aká skutočnosť existuje, pretože ver, že si naozaj zaútočil svojim príspevkom na nesprávnu osobu. Ale kašlem na to, mysli si čo len chceš.

MiškaMiška

Logitech
Akože môj milý. Tvoj príspevok ma tak ročúlil ako nič na svete. Ja som ho niekoľkokrát na kávu pozvala, zaplatila niekoľkokrát obed, kt. ma stál okolo 15 eur čo v mojich soc. pomeroch je dosť. Kúpila som mu čokoládu, zaplatila nákup a pod. Ten chlap zarobil 1500 eur cca, mne zostávalo po vyplatení fakt dôležitých vecí asi 30 eur. Nie som z bohatej rodiny, za zvyšné peniaze som si musela nakupovať oblečenie alebo veci, kt. nevyhnutne potrebujem - čo mám chodiť bosá, keď nemám na tenisky?? On si zo svojich peniažkov kupoval drahé jedlo, pistácie, najdrahšie vína, značkové oblečenie a odkladal peniaze na lyžovačku, výlety, kt. mal absolvovať samozrejme bezo - mňa. Ten chlap dobre vedel ako žijem, v akých pomeroch, kam moje peniaze idú a na čo ich nevyhnutne potrebujem. Nejedenkrát som mu ochotne zaplatila zmrzku, ba vravím aj drahý obed, nákup a pod. Tak sakra nehovor o nejakej skúške. Ten chlap nemal kus ľudskosti v sebe a pri mojich soc. pomeroch žiadal odo mňa peniaze za kávu a pod. Tak sakra sa láskavo svojich filozofických úvah zdrž keď ani len netušíš ako to bolo, v akých pomeroch ja žijem a hlavne to, že ten chlap o tom od samého začiatku vedel!!! A môj milý - my keď sme boli spolu na 3 dňovom výlete - ja som napiekla rezne na cestu, spravila jedlo - samozrejme pre oboch...ten chlap si zobral konzervy tuniaka (obe samozrejme pre seba) a mňa ani len neponúkol. Nerozdelil sa absolútne s ničím. Boli sme na výlete, ja som zomierala od hladu a on sa napchával a mne nedal ani kúsok...pritom ja som navarila na cestu obom!!!Kúpila som mu k meninám niekoľkonásobne drahší dar ako on mne. Tak mi tu nehovor láskavo kto koho zneužíval...myslím, že do toho vidíš hovno a to za čo si ma tu obvinil si dosť prešvihol