Neúspech na VŠ, ako ste ho zvládali?

Príspevok v téme: Neúspech na VŠ, ako ste ho zvládali?
Minnie Mae

Dobrý deň!
Chcem sa opýtať tých, čo majú s takým niečím skúsenosť... Ako ste sa zmierili s tým, že vám to na VŠ nejde tak, ako ste si predstavovali aj napriek tomu, že sa snažíte? A čo po vyhadzove? Čo ste robili? Lebo ja svoju VŠ nezvládam, absolútne, hrozí mi vyhadzov... Rodičia ma tým pádom prestanú živiť a finančne podporovať, priateľ odchádza do zahraničia a ja neviem, čo budem rok, dokedy sa rozhodnem pre inú školu, robiť. Už som z toho na prášky, často plačem, neviem, ako sa uživím a neviem, na akú inú VŠ by som mohla ísť, keď táto bola mojím celoživotným snom, ktorý sa zrazu rozsypal. Jediné, čo viem je, že budem musieť nastúpiť na takú VŠ, popri ktorej by som mohla aspoň brigádovať, lebo rodičia na tom nie sú finančne až tak dobre a privyrábať si popri škole, na ktorej som teraz, je absolútne nemožné... Prosím poraďte

vilaamalka23

minni mae.....ale sama by si sa malA poznať ,už zo strednej školy ,že ako si schopná učit sa ,či na to máš aj kapacitu mozgu alebo len snahu.....kto iný by mal vedieť , ´že čo zvladneš a čo nie , ak nie ty sama ? podľa toho si si mala vybrať aj školu a nie len podľa toho čo sa mi pači alebo nie ....
môj názor, tiež som chodila na vyšku a nie tak dávno, končila som pred 10 rokmi a tiež som si nevybrala medicínu ked viem ,že na to jednoducho nemam hlavu a ani žaludok a pritom si myslim ,že práca lekára je krásne životné poslanie....

_meno

ahoj mae

ja som dobrovolne skolu ukoncil, nedovolim aby skola stala v ceste mojmu vzdelaniu

tazko sudit, co zlyhlalo, ale pre mna je vysoka skola je len dalsi zdroj informacii

poznam vysokoskolakov co po skole rozmyslaju co budu robit ...
a poznam aj ludi co sa od vysokej nic nenaucili, .. pretoze sa len ucit nechali, v skutocnosti tie informacie nechceli
(oba priklady vidime na urade prace, alebo v rovnakej pozicii od konca skoly)

ak mas rada veterinu, mozno sa len nieco pokazilo (ucitelia, spoluziaci, ..mozno to so skolou nema spolocne)
v kazdom pripade musis vidiet veci z lepsej stranky -teraz mas rok casu, mozes si ist zarobit poriadne peniaze za brigadu do zahranicia, popozerat sa po inej skole, spytat sa ci by si nemohla vypomahat v ordinacii, ucit sa z materialov zahranicnych skol, veterinarskych doktorov, ...mas dalsich 100000 moznosti, co mozes robit.....akurat ti pre tychto 12 mesiacov odbudla -1

Minnie Mae

Tak prepáčte, ale školu beriem vážne, na prednášky som chodievala a cviko som za celé 2 semestre vymeškala možno jedno, aj to preto, lebo som bola na antibiotikách... Učievala som sa častokrát pred anatkou aj do 2- 3 v noci, a učiť som sa musela priebežne či som chcela, alebo nie, u nás je taký systém. Skúšajú nás každý týždeň a stačí jedno Fx a nie ste pripustený ku skúške. A môžem smelo vyhlásiť, že som bola pripustená ku všetkým skúškam, čiže s priebežným učením problém nebol. U mňa nastáva problém, keď sa mám toho naučiť naraz veľa, lebo rýchlo zabúdam a učenie mi ide veľmi pomaly, ale na to som prišla bohužiaľ až na VŠ, keďže na strednej je systém iný a nemala som možnosť na to prísť.

Minnie Mae

Noo ja som sa len bála reakcií, lebo moja kamoška a spolužiačka v jednom sa raz opovážila vyliať si tu srdce s tým, že veterinu nezvláda a takmer všetci ju tu zdupali pod zem, ako môže tvrdiť, že veterina je ťažká... Podľa mňa to sem písali samí takí ľudia, čo videli v telke nejaký romantický nemecký seriál o práci veterinára a myslia si, že veterina je neskutočnáá romantika a nerobíme nič iné, len sa hrajkáme so psíkmi alebo s koníkmi... V skutočnosti je veterina omnoho ťažšia než medina, už len tou hnusnou anatómiou... Človek je len jeden, ale zvierat je veľa a učiť sa tie medzidruhové rozdiely, to je zabijak. A navyše, po rozhovore s kamoškou, ktorá je na medine som prišla na to, že sme v škole omnoho dlhšie než medici, niekedy sme mávali cviká od 7:15 až do večera, na intrák sme chodili za tmy, úplne mŕtvi... A skúšok sme napr. v prvom semestri mali 2x viac, než medici. Uuf, ale som sa rozpísala, sorry :-D

vilaamalka23

neplujem jedy, len pomenovávam veci správnym menom.....ked na to nemá rozum a ani pevnú volu tak nemala začať študovať na vyške ale mala isť k lopate !

vilaamalka23

no mala si sa učiť priebežne a bola by si to zvládla a ked na to nemaš ,tak si na vyšku nemala isť a nie teraz rumázgať....poznám také herečky, ktoré chodia do školy len ukázať a potom sa len flakaju ani na skúšky nechodia a potom prídu rodičia na študijné ,že čo sa dá s ich chúďatenkom robiť.
Mali jej davno naložiť na holu a bola by zaradena a vedela by čo je jej zodpovednosť a nie len využívať rodičov a ich prachy a celý školsky rok klamať ,že chodia do školy!!!
PS: viem čo píšem , robím na študijnom , toto počúvam dosť často a je mi z takýchto rečí herečiek na grc !