Láska je luxus

Príspevok v téme: Láska je luxus
slnovrat

Čo je to láska? Odkiaľ pramení? Aká je jej skutočná podstata? Zaľúbiť sa nie je problém. Ocarenie vzhľadom, správanim, schopnosťami, postavením...ale je to láska? Lásku prirodzene cítiš k rodičom, súrodencom, deťom, ale láska k partnerovi...je to láska? Obyčajne je na začiatku vášeň. Ked sa stratí...ostane priateľstvo , alebo nenávisť..alebo láska...či len zvyk a závislosť? To čo ma priťahuje k druhým, su moje vlastné slabosti. Ked sa z nich vyliecim, budem schopná sa ešte zaľúbiť?

slnovrat

Sao, to je ten problém, že potrebujes inú bytosť, aby si sa necítil sám. Prečo? Aj ked si s niekým iným, v podstate si stale sám. Teraz sa upinas na myšlienku, že ked toho druhého nájdeš, vsetko bude lepšie.

slnovrat

Hej, to druhé, of course. Tie príspevky nejde skrátiť? :D sao, asi máš pravdu. Nevyhneme sa tomu čím sme. Len škoda že sa nevieme viac uvedomiť a motame sa vo vzťahoch , kým odpoveď je v nás.

momo26

alebo toto si myslela ?

There are also some common stereotypes of men and women, such as:

Men are strong and do all the work.
Men are the "backbone."
Women aren't as smart as a man.
Women can’t do as good of a job as a man.
Girls are not good at sports.
Guys are messy and unclean.
Men who spend too much time on the computer or read are geeks.

momo26

Sociálny stereotyp je stabilný súhrn predstáv, ktoré sa utvárajú vo vedomí na základe osobných životných skúseností aj pomocou rozmanitých informačných zdrojov. Cez prizmu sociálneho stereotypu sa vnímajú reálne predmety, vzťahy, udalosti a konajúce osoby.

Co je na tom zle? :)

cize aj majster tesar je stereotyp? kto by chcel laika? :P

momo26

ucit sa z fora? no mozem.. ale radsej robim veci po svojom, potom mozem na seba nadavat, az ked je to v krajnej nudzi, tak si pytam nazor inych ludi :)
a ucit sa no..
realnejsie?
o 16 som mal mat trenera, odlozil som to, oficialne preto, lebo som chlastal :D
ale neoficialne preto, lebo chcem zacat zaroven aj so spinalisom, aby som sa neznicil nahodou, cize zacnem od septembra.
takze - ciste teoreticky, teraz by som bud spal, alebo bol vonku so psom alebo na ceste domov od rodiny (frajerky asi tazko, podla toho ci ma pracu), alebo pozeral 2,5chlapa - co budem, hned ako si dopeciem pecivo na vecer, a hned ako vychladne :D
ucit sa som myslel skor to, ze napriklad vymyslat co s buducnostou, bud chystat nejake prekvapenie, alebo sa venovat praci a podobne :)
nie ze myslim, ale internet urcite pojde ako prva vec "dole" ak by som sa nasiel v takej role zivota.. nic ine uz dole dat nemozem velmi :)
zistil som, ze je mi bez netu dobre, ale zaroven som zistil,ze v depkach je dobre mat spolocnost, nuz ludia aj pracuju, a kamosi nemaju stale cas, ver mi, skusal som kamosa ukecat na najdrahsi chlast z tesca (nemohol som soferovat a neviem kde hladat lepsi), takze internet je posledna sanca teraz :D
aj mobil mi dlhsie vydrzi bez netu..
mne to staci pouzivat tak 30min denne (mail a par kamosov)..
preto som napisal, ze ucit sa..
wikipediu a podobne veci sice obcas citam, ale preferujem knihy :D aspon to vyzera ze sa snazim :P :D

momo26

jediny stereotyp co poznam je "uvidim ju/ho kazdy den" :D
ale ja osobne, velmi rychlo zabudam na tvare dobrych ludi, preto ich potreubjem vidiet velmi casto :P