Láska je luxus

Príspevok v téme: Láska je luxus
slnovrat

Čo je to láska? Odkiaľ pramení? Aká je jej skutočná podstata? Zaľúbiť sa nie je problém. Ocarenie vzhľadom, správanim, schopnosťami, postavením...ale je to láska? Lásku prirodzene cítiš k rodičom, súrodencom, deťom, ale láska k partnerovi...je to láska? Obyčajne je na začiatku vášeň. Ked sa stratí...ostane priateľstvo , alebo nenávisť..alebo láska...či len zvyk a závislosť? To čo ma priťahuje k druhým, su moje vlastné slabosti. Ked sa z nich vyliecim, budem schopná sa ešte zaľúbiť?

momo26

ak by som mal frajerku, myslis ze by som teraz stracal cas tu?
aj keby som nebol s nou, ci uz realne alebo virtualne, tak by som napriklad robil nieco prospesnejsie pre svoju buducnost ako blabotat na fore :)
napriklad ucil sa nieco..

momo26

a streotyp?
co nie je stereotyp?
co robis kazdu noc? kazde rano a kazdy vecer, kazdy krat na toalete a kupelke a preco si stereotypne umyvas zuby?
to je skor egoizmus, ze sa neviazat :)
to je lahke..
bez viazanosti to dokaze kazdy :D
ale o to ani tak nejde..
ale pokracuj:)

momo26

zblbnuti romantickymi predstavami forever and ever sa viazat na stereotypy, upnut sa na inú osobu a úplne zabudnut na seba a svoje sny , v mene lásky

do tych mojich snov zatiahnem aj manzelku :D
a dufam ze ona do svojich mna :D
ak je sen nieco lacne ako maldivy
ak ma sen napriklad spat vo svojej vlastnej spalni, 1 izba navyse sa vzdy najde..
snov sa netreba vdavat, pokial nie su SEBEDESTRUKTIVNe a taky sen nie je sen :P

ja beriem manezlstvo skor "splnme si sny navzajom" ako "TY MI ICH ZNICISSSSS" :D

momo26

ked zákonite krachnu ?

ehm, ked na tom nemakas ,krachnes aj ty sama :D
tj. ak je nieco pekne a prijemne, napriklad lietadlieko,tak musis menit olej raz za cas (servis)..
a prave ten servis je tiez krasny :) si blizsie s lietadlom, ako keby ten servis robi servisak :D
a na co veris?
sex na 1 noc?
dokedy?
do 45? a potom co ?

slnovrat

No trochu ste offtopic...neviem či sa chápeme. Aká je podstata lásky medzi dvomi cudzími ľuďmi a aký ma zmysel vytvárať manzelstva, ked zákonite krachnu, preto láska vznika medzi neuplnymi bytostami v dôsledku závislostí na sebe , v honbe za niečím, co mi chýba, a čo mi ten druhy dáva, kým sa to nevycerpa...zblbnuti romantickymi predstavami forever and ever sa viazat na stereotypy, upnut sa na inú osobu a úplne zabudnut na seba a svoje sny , v mene lásky....chápe ma tu niekto? Neverím na lásku ako takú, je to slušne povedané ojeb, ktorým zabijeme celý život . Pokrytecky nazvaný vzájomne výhodný vzťah dvoch ľudí, kým je im spolu dobre.

sao

mne sa touž stalo,dnes ale viem že to bola najväčšia chyba,ak sa majú dvaja radi a cítia to,láska živá sila dokáže aj hory prenášat,dokáže všetko prekonat,dokáže aj zázraky neexistuje ani vzdialenost,ani prekážka ktorá by dokázala oddelit dvoch čo sa majú radi.

Mimulus

sao - čo ak niekoho takého človek nájde ale odmietne ho? S tým, že je presvedčený aký je sám debil a že ho nie je hoden?