Neuróza, da sa s nou zit aj bez AD?

Príspevok v téme: Neuróza, da sa s nou zit aj bez AD?
klasik44

Zdravim Vas vsetkych.
Moj problem spociva v tom, ze mam uzkostlive stavy, naladovost, nerozhodnost, nesustredenost, nervozita, nadmerny strach, proste mozem to s kludom nazvat, ze trpim Neurozou. Dost mi to komlikuje zivot a vsetko okolo toho a musim s tym nieco robi, lebo niekedy je to na zblaznenie.. Trpi niekto niecim podobnym?, ako sa stym popasovat?, chcem s Neurozou bojovat nejakymi produktmi z prirody, nejake volnopredajne lieky a podobne, je to vobec mozne??? Ci aj tak casom skoncim na antidepresivach?? Ludia prosim Vas pomozte a poradte..
Vopred vsetkym dakujem.

emalea

ters...toto presne mám aj ja...keď ma niekto alebo niečo naštve, pociťujem tú všetku neurózu najviac cez brucho /ako by som mala mozog uložený hneď za pupkom.../, ale vlastne cez celé telo...čo už narobím...snažím sa to vždy rozdýchať-doslova...a trochu to pomáha...

jedulka

tak alespoň skus ten čas z lubovníka botkovaného, před spaním.To koupíš v lékárně.Uvidíš jak ti dělá dobře nebo né ... a při neuróze nemůžu si pomoct,výživové doplňky.

ters

Neurozu mám aj ja, ale prejavuje sa inak, nemám depresie ani nič podobné ale mávam nevysvetliteľné bolesti brucha, absolvoval som X vyšetrení a nič mi nezistili vraj je to z nervov, mám to od desiatich rokov, chodil som vtedy s tým k psychiatričke a bral som lieky, síce pomáhali ale cítil som sa ako "múčnym vrecom praštený po hlave" a zaspával som aj v škole, tak som lieky prestal brať, a po čase sa mi to vrátilo ale už nič s tým nerobím, teraz mám 23 rokov a pridali sa aj iné nevysvetliteľné zdravotné problémy, no nechcem ísť k psychiatrovi lebo sa bojím že mi odoberú vodičské oprávnenie na nákladné autá lebo dnes sa tam robia psychotesty a ak by som problém spomenul možno by ma k nim nepripustili a dali by mi lieky obmedzujúce vedenie vozidiel tak nič proste žijem s tým nič iné mi neostáva...

eddings

jedulka> o malej nebezpecnosti antidepresiv si treba precitat napr. John Virapen - Neziaduci ucinok: Smrt

www.uloz.to

sorry cesku verziu nemam :)

Neo Ned> "Zozen si knihu od Stanislava Kratochvila>Jak zit s neurozou..., mne moc nepomohla..."
lepsiu radu som uz davno necital :)))) zozen si ju, mne nepomohla :DD

klasik44> Odporucam na to brat Harmonicky vztah a Dobru pracu, to sa upravi samo ;)

Neo Ned

No ak mas ,,Neurasteniu, tak to ani mozno liecit nejde niekedy.

Zozen si knihu od Stanislava Kratochvila>Jak zit s neurozou..., mne moc nepomohla...

jedulka

Neuróza jak jednoduše to zní.Co je to proti schizofrenii,OCD, maniodepresivita, PPP a jiných duševních poruch.Málokdo to zvládne jako P.D., je to možná i tím, že je psycholog,rozumí tomu a dokáže změnit životní styl a přizpůsobit ho,tak aby se s nemocí dalo žít.
Což je v podstatě jediná dobrá rada,která na to platí!!!A jediný normální způsob jak se s tím vyrovnat!
Většina lidí ale nechápe tohle pravidlo a nechce opustit svůj zažitý vzorec chování.Pak nám ale nezbude nic jiného jak se obrátit na psychiatrii a léky které nám předepíšou.
Průser je v tom, že vám stejně, nic jiného nezabere jak benzodiazepiny.Je to na celém světě stejné.Dneska už se ví, že jsou velmi návykové,takže lékař bude postupovat,tak,že Vám je předepíše na tři měsíce a přitom Vás převede na antidepresiva.AD nejsou až tak nebezpečné.Ale když nezměníme náš způsob života, budeme je používat do smrti.
Jen málokdo je tak silný jako pan Dé,a vydrží se s tím poprat sám.Ale když to jde jemu tak nám to předci půjde taky.NEPŮJDE !Protože to nevemem se vším jako on.Co se tedy s námi stane když to budeme přehlížet ...to je velmi individuální.Většinou se na to nabalí jak na kouli ze sněhu,sněhulák.Přesně tak tomu je a bude!Tzn. přibude panika, obsese, deprese,psychóza ....atd.
Vyber si z toho sám podle sebe jaký způsob ti bude vyhovovat!