nepravidelne jedenie

Príspevok v téme: nepravidelne jedenie
mirka 225

ahojte mam 17 a problém a s tím že nejem pravidelne tak ako by som mala jem tak že dva tri dny jem bezproblémovo raňajky obet večeru (lahku) ale potom dva dny nič nejem nepociťujem vôbec hlad a potom znova začnem jest ale len raz denne to mam dva dny a potom znova jem normálne a toto mam dokola už to trvá istý čas a neviem či to je veľmi zle alebo nie .....

Makaková

Ani ja nepociťujem hlad pokial som mimo domu niekde na chate a zabávam sa.. niekedy dokážem nejesť aj 2 dni bez problému...a nemusím byť ani zalúbená takže na tom nieje podla mňa nič divné,ked si na to človek zvykne dá sa

kika1166

Tak nech je aj 3 krát denne, koľko chce, ale nie je predsa fiziologické, aby nepociťovala hlad jeden alebo dva dni. Je to zvláštne. A možno si zaľúbená, vtedy je to trochu iné, ale ak nie, tak to určite nie je ok podľa mňa. ;)

ebi777

5-6 x denne, hlúúúposť, to je výmysel tohto moderného sveta
treba jesť 3x denne, ak je to viacej krát, tak si telo namáhaš neustálim produkovaním inzulínu, ktorý nemusí mať pozitívny účinok aj na ostatné hormóny

kika1166

Veď práve preto, že si v takom veku, tak tvoje telo potrebuje pravidelnú stravu 5-6 krát denne. Tak ako potrebuješ piť, tak aj jesť a ešte viac teraz, keď sa vyvíjaš.

ebi777

ja ked som mala tiež "tento vek 16-17" som takto jedávala,,,, každú chvílu som bola zalúbená :))) a nechutilo mi jesť, niekedy som nejedla dva dni, ďalšie dni už normálne a tak dookola

myslím, že je to tým teenegerským vekom, každopádne sa kontroluj a snaž sa jesť, nezanedbávaj to

kika1166

Nie, to nie je normálne, prinúť sa jesť a ak to nepôjde, tak sa o tom poraď s lekárom, možno ťa pošle na odbery a pod.