Kto ide so mnou chudnúť?

Príspevok v téme: Kto ide so mnou chudnúť?
Monika91

Dnes som začala chudnúť, mám len 22 a pri výške 165cm mám 76kg. Ja viem, je to dost, chcela by som zhodiť tak ccc na 60kg, takže ma čaká ťažký boj. Nebola som vždy pripratá ako teraz, ale ani chudučká ako modelka, ale to mi ani nevadí :) Len posledný rok som bola nejaký čas nezamestnaná a všetko sa to na mňa nalepilo, a teraz som sa prebrala až pri takejto váha. Prišlo s tým veľa negatív, som veľmi vyčerpaná, v ničom sa necítim dobre, keď sa začnem potiť trochu zapácham, aj keď použijem doodorant čo pred tým pri dobrej váhe sa mi nestávalo. A chcela by som sa v prvom rade same sabe páčiť a v druhom rade priadelovi a okoliu, chcem aby ma pochválili ako dobre vyzerám, čo som už dávno nepočula :(
Preto si hľadám ,,spriaznenú dušu,, ktorá tiež začala chudnúť alebo chce začať chudnúť. Budeme si vymienať skúsenosti, recepty, písať si ako sme na tom s váhou a človek nikdy neviem, možno s nás budú aj kamarátky :) Na veku vôbec nezáleží..Len si chcem s niekym vymienať info o chudnutí, veď vo dvojici to ide lepšie, poprípade sa možme medzi sebou aj predbiehať kto viac schudol ;)

lia33

Swistica dakujem za radu :)
nechcelo sa mi nič dneska vymýšľať tak som si dala len taký ľahký obed :D Večer máme grilovačku tak si dám krídelká s nejakou zeleninkou :) Pohyb dneska asi na záhrade mame pomôžem :)
Twatka : kilá idú pomaly dole -2kila aspoň niečo :)

misenka_f

twatka - jedla som tak 2mesiace zhruba. Potom som sa samozrejme nevrátila k starým a veľkým jedlám . ale raz za čas si dám aj nezdravý obed Napríklad bravčové pečené mäso s kapustou a tak. proste sa teraz ničomu nevyhýbam dám si všetko na čo mám chuť a tak to má byť, teraz v lete hlavne zmrzlinu :)))). najdôležitejšie je si dobre naštartovať metabolizmus. A to tou pravidelnosťou a ľahkým jedlom. Ak sa toto podarí a človek má pohyb tak mu telo spáli všetko. Ale teda treba jesť striedmo A pravidelne . :) teraz ako som schudla a cvičím pomýšľam nad účasťou v súťaži Bikini fitness. ale chce to veľa driny v posilňovni tak uvidím ako sa "po lete" dostanem do formy.

tú knižku som videla. A veľa vecí mi tam nechutilo a nejak som v nej sama nevidela význam. ale niekomu Možno práve tá knižka pomôže prestať jesť všetko dokopy. :)

swistica

lia33: podla mojho nazoru by si mala mat na obed normalne jedlo (samozrejme ze nie knedle,alebo vyprazane) a obmeedzovat jedlo az po obede. Takto budes hladna, a zjes toho vela.

Woody: vdaka za odporucanie, knizku nepoznam, pozriem sa na nu

Woody

Jáááj ženy a dievčatá :-). Nečítal som to tu celé,toľko času nemám,no nedá mi sa s Vami nepodeliť. Napríklad Alica30 - chlieb,margarín,syr na večeru??? Takto ozaj umrieš z toho cvičenia..
Mám priateľku, 37r.Nie že by mala problém s nadváhou,len chcela vyzerať "lepšie" :-) . Skúsila sa stravovať podľa knižky Antónie Mačingovej "Najedzte sa do štíhlosti".Je to mesačné racionálne stravovanie, s receptami na každý deň.Zámerne nepíšem že diéta, to je také odstrašujúce.Je to proste rozumné stravovanie sa.Aby sme nemuseli vymýšlať, zviezol som sa aj ja.Tiež nemám nadváhu, ale aj to malé začínajúce bruško spľaslo , a jej zmizol začínajúci zadok aj pneumatička :-) .Na základe tohto som si zobral do parády syna, ktorý nadváhu ozaj maL.Má 16 a rád by sa už za dievkou otočil, len som cítil že ho to trápi...Za mesiac 11kg dole, a čuduj sa svete všetci sme pochytili tie "správne" návyky a stravujeme sa tak naďalej :-). Človek sa cíti plný energie, vyčistí sa pleť,a kilá ostali tam,nevracajú sa .-).Aby toho dobrého nebolo málo,túlal som sa internetom a našiel túto stránku : www.jozefbezmena.com
Už som ju tu dnes v inej diskusii spomínal.Okrem neskutočného množstva najnovších informácií čo sa zdravia a stravy týka, som stiahol prednášku "najlepšie diéty tohto sveta". Chlapec to mal ako večerníček :-).Pár rozumne a polopate vysvetlených zákonitostí, ktoré keď si osvojil a dodržiava ich,letí s váhou naďalej dole a VIDIEŤ na ňom že je veselý a spokojný so sebou, vtipný, no proste fajn.Čo by rodič neurobil pre dieťa :-) .Opakujem, len môj názor,a moje osobné skúsenosti,nikoho nenútim a netvrdím že niet nič účinnejšie.Ale mňa to naučilo nie chudnúť, len normálne zdravo a vitálne jesť,následne fungovať.-).Link na jozefove perfektné rady máte (len to tam treba prehľadať), knižku od Mačingovej môžem zoskenovať a poslať, alebo tu je link na stiahnutie : ulozto.cz
A nie, nie som za to platený :-) .Idem lakovať rozrobenú zákazku, len som si dal pauzu pri sójovom mliečku :-) . Držím Vám Všetkým palce .-)

twatka

ahoj lia...tie vikendy su katastrofa...cize aj ja sa od dnes snazim dostat do tych "dobrych" kolaji :)
Ja dnes zatial:
Rano 25min orbitrek
R:biely jogurt s lyzickou medu, s par lieskovymi orechmi a mandlami
D: polka kalerabu
O: este som neobedovala ale vidim to na leco :)
Co sa tyka vahy, tak neviem, lebo mam v plane sa vazit az v nedelu, tak som zvedava..a ty?

lia33

Caute baby :)
ja som cez vikend vobec neni spokojná so životosprávou takže od dneska znova nabehneme na režim :D
Moj jedálniček dneska asi takto
R: 1 celozrnny rozok s natiarkovým maslom, paprika, paradajky
D: nektarinka
O: 2 vajcia natvrdo, tuniak , paradajka
a potom sa uvidí
No ako sa vám darí kilečká idú dole? :)

twatka

dakujeme za rady kazda sa zide...
a kvetinocka o tych behackach tiez viem svoje...tento tyzden aj ja nic ine nerobim...dnes kedze som sa zobudila okolo 9 a potom som skoro cely den prelenosila len: obed:masko na zeleninke a kusok pecenych zemiakov a vecera: krajec celozrnneho chleba s florou a sunkou :D
pohyb- po tomto vikende som rada ze prezivam :D

swistica

prebehla som prispevky a mam par rad co vyradit z jedalnickov. Takze vo faze chudnutia vyradit syr, parky, kecup, horcica, tatarka, maslo.
Ak je chut na sladke, pomaha dat si ovocie a potom uz chut na cokoladu prejde, alebo ak neprejde clovek jej zje ovela menej. Pomahaju aj mandle ako alternativa cokolady.
Dalej treba ku kazdemu jedlu davat zeleninovu prilohu, nevyprazat, sunku jest iba kvalitnu, najlepsie hydinovu.

kvetinocka21

ahojte :))
Dlhšie som sa neozvala, lebo som mala samé behačky a na internet nezostal čas :) Tak dopadol aj moj jedálniček a pohyb :-/ Váženie toho 22. nevidim nejak pozitívne :D Ale nevadí. OD dneska chcem zase naplno začať. Uvažujem o kúpe "kokteilu" ako náhrada stravy za 1-2 chodov denne. Kedže som skoro každý deň v meste a nemám čas myslieť na jedlo, tak toto sa mi zdá byť ako lepšia alternatíva ako si dať nejakú kalorickú blbosť.
Dneska som zatial nič nemala, ale idem si dať jogurt+ broskyňu. :) Držím palce všetkým :))