Strašné zistenie

Príspevok v téme: Strašné zistenie
ppppomoc

Poznám jedno dievča, s ktorým mi je neskutočne dobre, máme kopu siných zážitkov a je pre mňa veľmi dôležitá. Tak mi napadlo pokúsiť sa posunúť náš vzťah o niečo vyššie. Zo začiatku to odmietala, proste vždy, keď som sa snažil dať najavo že ju beriem ako niečo viac (slovne, fyzicky) začala byť strašne strohá, zmenilo sa jej správanie a jasne odmietla, zo slovami že sa necíti na vzťah (inak má 19r). Tak som jej dal čas, prestal som s tým a po čase skúsil znova. Odvtedy sa náš vzťah zase o niečo posunul a viac sme si dôverovali, trávime spolu veľa času a postupne prišiel aj ten bozk. Ale hneď potom mi povedala, nech na to radšej zabudneme. Nechápal som prečo to robí, tak som sa jej spýtal, či sa jej nepáčim (fyzicky), vraj to tým nie je, vraj je to ňou samotnou a že sa preto nemám trápiť. Odvtedy to bolo na kolíske, raz akoby sme tvorili pár, inokedy sme zas boli \"len\" priatelia. Nevedel som na čom som. Strašne som to chcel zistiť až som sa nedávno dozvedel, že bola zneužitá. Povedala mi to sama. Strašné zistenie pre mňa, ešte dlho bude trvať kým to strávim. A teraz otázka pre vás. Ako sa k nej správať, ako k nej pristupovať, čo robiť, aby som sa jej totálne nezhnusil, ako riešiť vzťah? Ako jej vlastne pomôcť? Samozrejme už sme sa o tom rozprávali, ale ja jej chcem ukázať, aký môže byť pekný vzťah dvoch ludi ale som v bezradnej situacii.a neviem sa pohnut dalej. srdečne ďakujem za rady.

Leela333

Áno, jasné. My ostatní nepoznáme reálny život, všetko máme z filmov, len ty si zažil všetko. Ani sa mi nechce dohadovať.

ppppomoc

Každý má svoju pravdu, čo sa týka psychológa, no ona aj tak momentálne nechce žiadneho riešiť. Čiže s tým nepohneme. O tom sa porozprávame keď (ak) to navrhne a podľa toho v akej budeme situácií. Ale veľmi ste mi poradili čo sa týka môjho prístupu k nej, už máme ako-tak program na leto vymyslený, tak dúfam že ho aj zrealizujeme, chceli sme ísť na pár dní do hôr, presne ako ste mi radili, len snáď sa tam psychicky nezložíme keďže je tam možnosť, že sa vrátime k pôvodnej téme a chceme isť len my dvaja. A tie zvieratká tiež nie sú zlý nápad. Veď zatiaľ sa nič iné riešiť ani nedá. Jedulka tvoje písmená nikomu neublížili, aj tak je to len na nej ako sa rozhodne, ja jej v tom môžem max. poradiť a nesklamať. A vy zas poradiť mne. Čiže aj tebe ešte raz ďakujem za rady. :-)

Mimulus

Leela333 - píšem z vlastnej skúsenosti!!!

A ako tu už niekto napísal - kto nezažil nepochopí a nemôže ani radiť - pozeráte priveľa filmov!

Deria

precitala som si vsetky prispevky. myslim, ze dievca po tej zlej skusenosti u psychologa ani nebude mat uz zaujem, znova nejakeho navstivit.
zewa tiez nepise zle ale jedulka ti myslim radi najlepsie. precitaj si este raz ten jej prvy prispevok.

jedulka

zewa ..už jsem se tady jednou ptala, jestli píšu tak špatně,že mi není rozumět?Nikdo mi neodpověděl.
Já se snažím pochopit druhých a myslím si, že to dělám dobře.Snažím se podle jejich situace poradit a taky to dělám.Právě pro tyhle mé vlastnosti jako je velká empatie a sociální cítění, nemůžu jít nikdy podle dvou nezávislých odborníku jít nikdy do PL!Nezvládla bych to!Říkají oni, né já.
to poslední co bych chtěla, abych jim ublížila.Nech je po tvém, už jsem řekla co vím a dál radit nebudu aby moje písmenka neublížili.

zewa

Stále hovoris o sebe. Je dobré radiť ľuďom na základe ich situácie a života. Odosobnit sa. A nie vravieť to, čo mne poradil lekár.
Psychológ nie je len o empatii. Človek si tam môže skúšať rôzne situácie, nacvičiť si správanie, reakcie a rozhovory. Naučiť sa relaxácii. Jedulka, ja len mám strach, že na základe tvojich písmen niekto nedá šancu tomuto poznaniu.

jedulka

Nehledě k tomu, že svůj názor můžu říct! Že s ním nesouhlasíš, je už tvůj problém.Chlapec je citlivý a vnímaví.Je ochoten jí pomoc i kdyby z toho sám nic neměl.Takových lidí je jen velmi málo, nemluvě o tom, že velkorysost nepatří k mužským silným stránkách.
Přeje ti hodně štěstí,podle mne se ti to podaří.Hlavně si nepředstavuj tu hrůzu,jinak se s tím nevyrovnáš.Stalo se!Nejde to vrátit!Takhle nějak k tomu přistupuj, nesmí Vás to zastavit a jít ke štěstí vstříc.

jedulka

Zewa...jeden se může mýlit, ale dva?To už by jsem byla opravdu negramot.Za prvé,lékaře si vybírám sama podle referencí a podle vlastního mínění.Ta druhá byla neuroložka, největšího věhlasu u nás z Ikemu a řekla to samé.Dokonce se shodli i na tom, že nemůžu být i přes to že bych to potřebovala velmi moc, být hospitalizovaná na jakémkoli PL. Vysoká empatie a sociální smýšlení.Není prý to nic, co by mi pomohlo, tak si pomáhám sama.
Ze zkušenosti vím, že láskyplný, citlivý můž dokáže víc jak nějaký psycholog.Už fakt, že se mu svěřila,svědčí o tom, že mu důvěřuje.Já bych to nikomu nedokázala říct,ani svému příteli.Je to minulost a tam taky patří!

zewa

"psychiatr mi jí po dobrém poznání mé osobnosti nedoporučil!" - presne tak, TVOJEJ! Tak to nevzťahuj na všetkých ostatných ľudí. To, čo je podľa tvojho psychiatra dobré pre teba, nemusí byť dobré pre všetkých. A to ešte nie je zaručené, či sa ten psychiater nemýli. Lebo nie všetci majú psychológov v láske. Len to už je potom o ich obmedzenosti.
A nemôžete vedieť, či som alebo nie zažila to, či ono..

Leela333

Ide o to, že ti to povedala sama, čiže možno je to pre ňu stále ťažké, ale chcela sa niekomu vyrozprávať. Mimulus ti radil hrať sa na mŕtveho chrobáka, čo by bolo fakt najhoršie, čo by si mohol spraviť. Predstav si, že sa ti stane niečo také hrozné a keď konečne pozbieraš odvahu o tom niekomu povedať, on zmení tému. No ako by si sa cítil?

A Mimulus, nebola to irónia a ten príspevok si neodpustím. Ja tiež viem, o čom píšem. Nebola som síce zneužitá, ale užila som si svoje.

Ak s tým začala sama, je to jasné znamenie, že sa o tom chce rozprávať. A psychológa nech si nájde ďalšieho, nech si zistí odporúčania, lebo možno natrafila zrovna na nie veľmi dobrého, aj to sa mohlo stať. Ale psychológa určite potrebuje, inak nebude schopná fungovať v živote, ak to bude ďalej v sebe dusiť.