Odmena za opatrovanie - aká je primeraná?

Príspevok v téme: Odmena za opatrovanie - aká je primeraná?
Neter

Moja teta nedávno ovdovela. Ostala sama v malom rodinnom dome na dedine, deti nemala. Býva dosť ďaleko odo mňa. Ja chodím ešte do práce a presťahovať sa k nej nemôžem. Ona zo svojho domu nechce odísť. Chcem preto požiadať niektorú ženu z dediny, či by jej nevypomohla s domácnosťou prípadne nevybavila, keď bude niečo potrebovať. Teta je zatiaľ samostatná, ale má už 72 rokov, nechcem aby si musela okolo seba všetko robiť sama. Dôchodok má malý, preto by som odmenu za takéto opatrovateľské služby hradila ja. Viete mi poradiť, aký príspevok by bol primeraný? Viem, že to ťažko odhadnúť, ale zatiaľ by sa asi jednalo o upratovanie, pranie prádla a sem - tam odvoz k lekárovi.

ta3

absolvovala som kurz opatrovania starsich a chorych ludi a nas skolili, aby sme starych ludi povzbudzovali robit ukony ktore este sami zvladaju, 72 nie je vobec vela a ked je teta este samostatna, nech sa stara o domacnost a seba sama, aspon jej cas skor prejde, ak sa bude o nu niekto starat, bude upadat aj psychicky, aj fyzicky, keby bolo na mne, ja by som opatrovatelku este nezabezpecovala

flegma

rozhodnut by malo, kolko si mozes dovolit ale aj lokalita (pocet obyvatelov a okolita nezamestnanost)
podla toho bych volila 15 - 20 eur na tyzden