moja mama pije

Príspevok v téme: moja mama pije
Tinka55

Dobrý deň, moja mama pije, neviem či moc ale dosť určite. Nebyvam s nou byvam s otcom po rozvode som s nou byvala ale kvoli nezhodam som sa pred 3 rokmi odstahovala. Vtedy to nebolo kvoli alkoholu... Sme v celku normalna rodina ak beriem sirsiu rodinu, no v poslednej dobe si stale viac a viac vsimam ze pije... niekedy ked pridem najdem plny kos prazdnych flias od lacneho vina niekedy dokonca aj od krabicoveho vina. Viackrat som aj nasla flasu tvrdeho alkoholu ked som sa na to opytala povedala ze to ma pre navsetvu a podobne. No nikto tu nebol a ta flasa sa minula aj za 1 alebo 2 dni. Myslim ze to je dost vela. Nikdy som si s nou az tak dobre nevychadzala ale ked si vypije tak je to este horsie. Krici a ublizuje mi... povedala som to mojmu otcovi s ktorym si dobre vychadzam ale on mi povedal ze on s mojou mamou uz nezije ze nema s tym co spravit. Celkom ho chapem ale cakala som aspon podporu. Povedala som to aj jej mame.. povedala ze jej dohovori, ale to nepomohlo, zozaciatku dokonca hovorila ze na tom nie je nic zle ked si po robote vypije a niekedy jej aj zvykne naliat ked su spolu... mysli si ze to neni az take vazne... ostatni o tom nevedia. Neviem komu sa mam uz zdoverit a ako mam mame pomoct. Mam 16 rokov, za chvilu 17... Viete mi nejako pomoct ako by som mala pokracovat? Dakujem.

ta3

Tinka
Ty poznas situaciu a obidvoch rodicov najlepsie, ja som Ti nechcela radit aby si odisla spat k mame, len som povedala coby som v Tvojej situcii robila ja, podla toho co pises, bohuzial uz zavisla na alkohole je, ale mozno keby mala silnu motivaciu este by sa to dalo zvratit, s alkoholikmi je to velmi tazke, ale poznam aj pripady kedy sa spamatali a pit prestali, lenze to sa moze podarit len vtedy, ked najblizsi pri tom cloveku stoja, je uvidentne, ze Tvoja mama ma zranenu dusu a alkohol je uz iba dosledok toho, si este velmi mlada, este posudzujes mamu iba zo svojho hladiska, ked budes mat vlastnu rodinu a deti, potom spatne mamu pochopis, aj som si myslela hned na zaciatku, co si teraz sama potvrdila, ze otec je po financnej stranke dobre na tom, to tiez zohralo svoju ulohu vo vztahu otca ku Tvojej mame a tiez v Tvojom vztahu k otcovi, ja Ti Tinka zelam, aby sa situacia poriesila tak (aj ked sa priznam, ze neviem ako by to malo byt), aby si Ty trpela co najmenej, mas cely zivot pred sebou a ak tieto smutne skusenosti a trapenie budu dlho trvat, mozu ovplyvnit v negativnom zmysle cely Tvoj zivot, dieta uz tym je zasiahnute, ze nema stastnu kompletnu rodinu, nieto este navyse tym, ked ma trapenie s rodicom alkoholikom

Tinka55

ta3, jedulka...neviem ci to je a bolo vekom, ale nikdy som necitila, ze mama stoji pri mne alebo ze sa mi venuje. Ked som bola mensia venovala sa mi len tolko co musela, s ucenim som nemala problem, takze o to sa starat nemusela, vacsinu peknych zazitkou mam s otcom. Pre mojich kamaratov som posobila, ze som stastne dieta, moj otec ma dostatok penazi, mame chcel pomoct a daval jej peniaze aj navyse oproti tomu co mal... snazil sa aby sme si zili dobre a je mi jasne ze mamine ublizil tym, ze si nasiel milenku, vztah mojho otca s nou nastriedacku s rozchodmi skoncil tak pre rokom... mama odmalicka na nu predomnou nadavala co sa otcovi nepacilo, a s mamou som sa zacala viac a viac hadat kvoli hlupostiam, vycitala mi, ze sa spravam jak otec, co ma dost bolelo bola som dost mladsia, pri hadke zvykla otcovi alebo svojej mame namna nadavat mne, ako decku nikt neveril, a kazdy si myslel, ze ja som ta najhorsia a verte mi, ze som nechcela od nej odist, no ked mi pri par hadkach po sebe vykricala ako ma nenavidi, ze nech vypadnem k otcovi, ze ak neodidem vyhodi mi psa a podobne som to uz nevydrzala a musela som odist, otcovi ked som postazovala, zas to bolo take "neviem ako ti mam pomoct, pomozem ti jedine tak, ze sa ku mne prestahujes!"
Neviem ako to je s tym alkoholizmom, nikdy som to nezazila, ale zda sa mi, za aj jej otec mal problemi s alkoholom, no toho som ja nikdy nepoznala zomrel pred mojim narodenim. Vzdy som si myslela, ze to nie je take vazne a stale vlastne neviem ako velmi to je vazne, ale vcera vecer som nasla v komore pol litra tvrdeho alkoholu a 3 flase vina, schovala som jej to neviem ci som urobila dobre, zobrala mi kluce od domu a povedala, ze neodidem kym jej ich nedam no vzapäti na to mi vykrikovala nech vypadnem, nakoniec sa k tomu alkoholu dostala, ja som odisla ku kamaratke len pomocou nahradnych klucov, a rano ked som prisla som nasla v tej flasi len trosku naspodku a tie vina neviem kde su
jedulka... dakujem je to naozaj tazke bojim sa, ze sa jej nieco stane a ucenie? ked som sa hlasila na najtazsie gymnazium v okoli... vykrikovala mi, ze na to nemam, aj preto som vdacna otcovi, ze ma v tom podporuje a v tom som si ista, ze ma bude podporovat aj v neskorsom studiu

jedulka

...v tvých letech jsem na tom byla stejně.Máminy frustrace ti pěkně popsala Ta3,takže to nemusím ani rozvádět.Jak jí pomoct?To je velmi těžké,domluva za střízliva nepomáhá,ano sype si na hlavu popel,cítí se ještě víc pod psa a tak pije dál.Když se moje matka opila utekla jsem z domu pryč.Do parku a nebo k sousedům, kde mě nechali přespat.Vždy jsem stále při matce, myslela jsem si, že když vyřeším naší finanční situaci, tím že místo studií kam jsem tak moc chtěla, půjdu rovnou do práce,že se všechno zlepší.Celou výplatu a to nebyla malá, to ti tady ženský potvrdí(3000kč) za komunisty,jsem jí dávala, nezbylo mi ani na svačiny do práce.Čeho jsem dosáhla? Že matka pila někde venku a nebyla doma opitá,ale taky nebyla doma i několik dní a týdnů, dokud ji nedošli peníze.Vzdala jsem to,nepomohla jsem a ještě jsem si zkazila život.Nemám to matce za zlý, měla jsem se prostě rozhodovat jinak!Je to jen moje vina!V pití jí zabránila až velmi těžká nemoc na kterou později umřela.V podstatě nemáš moc možností,dokud ona sama nebude chtít přestat a nenastoupí na léčení, není síly co by s tím hnula.Nikdo sní nehne!Je mi velmi líto, že ti nemůžu napsat nic optimistického, nějakou radu a nebo pomoc,ale snad se poučíš a hlavně jdi se učit.

ta3

Tinka
je mi luto aj Teba, ze mas taketo starosti s mamou ale teraz, ked si napisala trochu viac, je mi luto aj Tvojej mamy, uz 10 rokov je rozvedena a ak nikoho od rozvodu nemala, je jasne ze je velmi osamela, mozno trpi depresiami, vtedy sa zvyknu ludia stranit spolocnosti, hovoris, ze mama odmieta pozvania kamaratiek, viem sa vzit do jej situacie, ma to tazke, manzel si nasiel milenku, rozviedli sa a potom sa este aj dcera od nej odstahovala ku otcovi, vlastne sa jej zrutil cely svet, vela zien je rozvedenych, ale zvycajne po rozvode ziju s detmi, takze ta samota nie je az taka hrozna, moji rodicia sa nerozviedli, mala som ich obidvoch rada, ale vzdy som stala pri mame ako pri slabsej z dvojice, nepoznam blizsie dalsie okolnosti najma tie, pre ktore si sa od mamy odstahovala, ale ak by som sa ja bola ocitla v Tvojej situacii, mamu by som nebola opustila za ziadnu cenu, hlavne keby si otec nasiel milenku, viem, ze je tazke zit s mamou alkoholickou, zalezi na stupni jej zavislosti a na Vasom vzajomnom vztahu, mama ked ma vypite sa nekontroluje, krici a je k Tebe neprijemna, ale ja sa tomu ani velmi necudujem, mama podla vsetkeho je velmi nestastna a osamela a preto ten alkohol a to spravanie, popijanie neospravedlnujem, ale viem, ze su slabsie povahy, ktore situaciu nezvladaju a riesia ju alkoholom, nechcem nikoho posudzovat, len tak rozmyslam ze ak mama este nie je tazky alkoholik a Ty ju mas rada a chcela by si jej pomoct, mozno by mame velmi pomohlo, keby si znovu zacala byvat pri nej a bola jej moralnou oporou, ja na Tvojom mieste by som to aspon skusila, Tinka, mas pravdu, ze rodicia by mali byt oporou svojim detom, ale niekedy su situacie ako tato Vasa, ze je to mama, ktora potrebuje pomoc od Teba, aj ked Ti to mozno nikdy nepovedala, ale urcite ju trapi, ze si ju este aj Ty opustila, ja viem, ze ludia, ktori nechcu odhalit svoj smutok navonok ho maskuju hnevom, mam pocit, ze keby mama v podnapitom stave do Teba nekricala, urcite by plakala a to zrejme nechce, no mate to obidve velmi tazke, citim s Vami obidvomi

Tinka55

mlčaniejniat... myslim si, ze keby jej to spravim tak by ma uplne znenavidela, a aj tak by som ju na to liecenie nedostala

ta3... zije sama, no vzdy ked ju niekam zavolali ci uz kolegyne alebo rodina tak radsej zostala doma a vyhovorila sa ze je unavena, nemyslim ze to je preto

len_tak_tik...ja ju mam rada, ale niekedy ma vazne nepochopitelne spravanie, velakrat sa stalo, ze som sa jej snazila pekne ako keby dohovorit a byt jej oporou namiesto toho ze ona by mala pomahat mne, vzdy ked pridem k nej tak sa snazim byt na nu mila aby sme sa zbytocne nehadali, no ked si vypije tak je to strasne a to ako rozmysla nedokazem pochopit a nedava mi to zmysel

lilyianka...s tou jej mamou je to zlozite na jednej strane jej dohovarala a na druhej si daju za poharik za dva, potom si mysli, ze ja prehanam.. lebo pred nou si nikdy neda viac, no ked je sama ta s tym problem nema... s mojim otcom neviem ako to je ale rozvod bol uz dost davno (cez 10 rokov) a vychadzali si dobre hlavne teda kvoli mne... rozvod bol skor kvoli otcovi (nasiel si milenku)ale tak chapem ho, ze on mi s tym nepomoze

lilyianka

tvoja mama je alkoholička, ale nikdy si to neprizná, viď keď povedala, že prázdne fľaše sú v koši pre to, že mala návštevu..takže tu máme zatĺkanie a jej matka ju v tom ešte aj podporuje, keďže vraví, že dať si po práci je ok a niekedy sa strieskajú spolu ..tam pomoc nehľadaj, tam sa jej nedočkáš .. asi si očakávala väčšie porozumenie zo strany otca, ale asi si s ňou užil svoje, je rád, že sa rozviedli a tým pádom ona u neho skončila .. pokial si ona sama neuvedomí, že je alkáčka a ž esa chce liečiť, ty si nepomôžeš ... nepomôže ísť ani na obvoďákom,ani psychiatrom ...pretože tí ju takiso nedonútia ísť sa liečiť

len_tak_tik

je to od teba pekne, ze ta to trapi...mas o nu strach, na druhej strane hovoris, ze s nou velmi nevychadzas, ale vzhladom na to, ze si sa odhodlala napisat az sem, tak urcite ti na nej zalezi. tvoja mama je dospela zena, ktora ma rozum a vie co robi. tym, ze mas iny nazor na vec a vidis, ze pije, mas viac rozumu ako ona. mozes jej akurat povedat, ze co si tym robi, ale momentalne tvoju mamu netrapi, v akom stave ma pecen. pitie je dokazom nejakeho negativneho psychickeho stavu. zvykne to byt nejaka negativna skusenost..robia to ludia, ktori sa boja otvorit a citia sa tak, ze nemaju od nikoho oporu v istych cinoch. nemala by si na nu utocit, skor byt k nej mila ukazat jej, ze si ju rada vypocujes co ju trapi.

...vlastna skusenost s otcom...

ta3

smutne pre kazde dieta ked rodic pije, este smutnejsie je ked pije mama
Tvoja mama je podla vsetkeho osamela a samotu zapija alkoholom, zije sama?

mlčaniejniat

ženský alkoholizmus je strašne škaredý........za obvodným alebo spýtat sa na psychiatra kt sa zaoberá s alkoholikmi ho dat na liečenie