Chcem vytvorit novu nezavislu komunitu, kto ide so mnou?

Príspevok v téme: Chcem vytvorit novu nezavislu komunitu, kto ide so mnou?
Leadara3

Ahojte. Mam uz dost dnesneho sveta. Mam dost klamstiev, pretvarky, znecisteneho prostredia a hluposti ludi, ktori sa len zenu za peniazmi a peniaze vidia ako zmysel zivota. Vrazdy, znasilnenia, pedofilia, fuj, nas svet je hnusny. Ludia ziju prazdny zivot plny strachu, stresu a depresii. Aky to ma zmysel zit takto? Mam taku viziu - spoznat ludi, ktori prezivaju to iste co ja - znechutenost z dnesnej spolocnosti. Nie som ziaden magor, mam uz skoro 30 rokov, vystudovanu vysku a nechut byt tu v tejto spolocnosti a prisposobovat sa nezmyselnym konvenciam...
Chcem spoznat ludi rovnako zmyslajucich ako ja. Schopnych spakovat si svoje veci a pustit sa do niecoho neznameho, mat odvahu zacat zit tak ako chcu. Chcela by som najst miesto, kde by sme sa mohli vsetci usidlit, vystavat si svoje obydlia, pestovat si svoju potravu, mat vlastne hospodarstvo a zalozit komunitu, ktora bude pretrvavat starocia. My budeme zaklad tejto komunity - zakladatelia. Chcem, aby sme boli daleko od spolocnosti, ale nie uplne pretrhnuti od kontaktov. Mat tu "vonku" nasich lekarov upisanych nasej komunite a prijem liekov v pripade nudze a chorob atd... Ak niekto vie o nejakom mieste na svete - lese, ostrove, opustenej dedine, ktora nikomu nepatri, nech da vediet. Cim viac napadov a hlav, tym lepsie. Je mi jedno, kde to miesto na svete je. Ja sa prestahujem hocikde, pretoze tu ma nic nedrzi. Ak ma niekto svoju viziu, ako by to chcel urobit, alebo hociaky napad sa ceni. Mozeme vsetci spolu vytvorit plan a v buducnosti ho aplikovat. Viac ludi s rovnakym cielom = vacsia uspesnost a istota. Ludia, ktori chcete utiect z toho sveta, nic vas tu nedrzi, citite sa sami a je vam jedno, kde budete zit - napiste teraz. Bolo by uzasne zacat zit medzi ludmi rovnako zmyslajucimi, ja verim, ze vsetko sa da, ak sa chce. Kto vie, ako by sme to mohli urobit, nech sem napise...

doubledog

zakladny problem je v tomm, ze klamstvo, pretvarka a zlociny by sa v tej vasej komunite automaticky vyskytovali rovnako.

chod sa niekedy pozriet na vidiek, k ludom co ziju relativne najizolovanejsie.

tam teda rozhodne nenajdes ziadne cnostne bytosti.

takze pozor, vypestovat a dochovat potravu zvladnut mozes, utopicku spolocnost ale nevybudujes.

zlo je ludoch.

bracoki

Ahoj

píšeš... Mozeme vsetci spolu vytvorit plan a v buducnosti ho aplikovat.

asi sa bez dobrých nápadov nezaobídeme,
sama vidíš že všetko chce svoj čas a vývoj, asi by to chcelo začať pri našich prioritách - nedá sa ísť tak, že...ideme za hocičím len utečme preč...

mali by sme si nájsť spoločný ale hlavne jediný cieľ - a to je teda iné kafé. To nikto nevie povedať čo je pre iného človeka najvyššie dobro, to môžu dvaja len nájsť, ale musia najprv hľadať.

Tu je moje ruka bracok@vspace.sk

Pekný deň... a ďakujem ti za nápad :) ivo

MultiLevel

kebyze neodchadzam zit do inej krajiny, pridam sa :-) Co ta inspirovalo? Ja som o tomto citala knihu, samozrejme si teraz nespomeniem na nazov :-D
podobne orientovanych ludi najdes na rozpad.cz

123456789

Ahoj leadra,
prosim, nechaj mi tu svoj kontakt, email, najlepsie. Velmi si ma potesila svojim prispevkom. Ver, ze rovnako zmyslajucich je nas viac... Len sa treba najst.
Urcite sa ozvem na tvoj email.

realista1

No dnes ma kopec lenivych hipisakov VS titul, tak neviem co chces povedat. A praveze vobec si nemyslim, ze to je velkych peniazoch. Nejake peniaze by boli potrebne, boli by potrebne aj nejake plany, ale v prvom rade by boli potrebne tie spravne ludske zdroje ktore su ochotne tvrdo makat 24/7, s tym, ze mozu riskovat, ze sa nic nepodari, ze budu hladovat, ze budu trpiet nudzou, ze mozu ochoriet a nebudu mat k dispozicii adekvatnu zdravotnu starostlivost, atd.
Ty si to evidentne predstavujes tak romanticky ako niektori chalani francuzske legie - no uz prvy kontakt s realitou ich nadobro zlomi, pretoze na to vacsinou jednoducho fyzicky a mentalne nemaju.

Leadara3

Mozno moje prispevky vyzeraju zovseobecnene, ale toto len sluzi na to, aby to poniektorych ludi nakoplo, ten zvysok by sa riesil potom spolocne - mimo inetrnetu. Sice by sme na to potrebovali spustu casu, ale dalo by sa to...

sante.

Hmm, utiecť. to je k ničomu..
Je to tak, že chceš len slobodu, nie? Ale na to by si potreboval moc. Veď keď ti mocou odopierajú slobodu, jediná cesta k slobode je moc.

Leadara3

Zaciatky by boli hrozne tazke, peniaze by sme tiez potrebovali. Ale my Slovaci mame v sebe zakoreneny ten hnusny vecny problem - ak chces nieco urobit, tak nikdy nemas na to financie. Ja som pracovala v zahranici 4 roky, po financnej stranke som ok... Aj tak by som tie peniaze radsej venovala tomuto, ako nasemu prehnilemu systemu. Kto ma peniaze - ok, kto nie, dotiahli by sme ho... O to tu nejde. Tu ide o to, ak by sme to chceli skutocne dotiahnut do konca, museli by sme to mat prepracovane do posledneho detailu a to ja sama urobit nemozem. Naozaj verim, ze by sa to dalo. A neverim, ze len hipisaci by mali o to zaujem. Je vela ludi otravenych z naseho prehnileho systemu a su to tiez ludia vzdelani, alebo obycajni, ktori len chcu inak zit. Vyska nasho inteligencneho kvocientu nezavisi stale len od vzdelania...