Pečenie chleba

eddings

Pamatam si ze slnecnicove som kupoval v Lidli, tekvicove si nespominam, ale najpravdepodobnejsie tiez tam.

Fotit sa mi tu knihu fakt nechce, scanner doma momentalne nemam. Ale nasiel som ti skvelu ponuku za 39 Kc, to ta aj s postovnym z Ciech vyjde lacnejsie nez uz nas. U nas nevedia co od rozkose pytat za knihy, radsej kupujem ceske

knihy.heureka.cz
alebo priamo v knihkupectve:
www.knihkupectvi-daniela.cz
Zavolaj si tam a zisti ci a za kolko to poslu na SVK...

A ked nie tak za 49 Kc to maju tu, a je tam doprava za 216 na SVK

obchod.wendys.cz

ebi777777

doubledog
prosím ťa skús povedať, že kde predávajú ten veľmi dobrý chlieb bez chemikálili, čiže bez prídavných látok, bez zlepšujúcich látok,bez látok na predlženie trvanlivosti, etc.....

chlebík len z múky, vody a z pravého kvásku

budem veľmi vďačná :) uľahčíš mi tým život :) ďakujem

doubledog

podla mna kupit dobry chlieb nie je ziadny velky problem.
ved vyber je obrovsky, mozem si kupit aj take druhy, ktore si neviem upiect doma.

a 3dnovy vlastnorucne peceny chlieb je takisto podla mna stary ako ten kupeny.

Chleb

Lenze z obchodu chlieba nema taku kvalitu.

Kup si chlieb z obchodu a vacsinou na druhy, ci treti den, ma uz mizernu chut.

Keby si videl pripravu cesta v pekarnach, co vsetko do toho ide. Niekde donesu stary chlieb, rozomlie sa to a potom mas chleby, co za par dni su plesnive.

U predajcov to zase chytaju rukami. V obchode som dokonca videl predavacku, ako rozky prehadzovala rukami a nad nou bol napis pre zakaznikov, ze nech pouzivaju rukavice ochranne.

Chutovo, kvalitativne aj ekonomicky je to o niecom inom, ked si robis kvalitne chleby, zatial co ked si chces taky kupit, tak tie akoze kvalitne su prifarbovane, pancovane, nepouzita spravna muka atd.

Ak cloveku zalezi na strave, co je a ma aj casovy problem /dnes vacsina ludi/ tak neni problem piect s pekarnickou.

doubledog

ja som skusal vsetky moznosti, aj pecenie v trube aj v pekarnicke.

a dosiel som k tomu, ze najlepsie je kupit si chlieb v obchode :)

ale piect chleba, to je fakt prijemna cinnost.

Chleb

chlebíková:

miesal som to aj rucne, alebo varechou... Rucne je to dobra makacka, kde by to ani nevadilo, ale casto je z toho bordel, ked cloveku odvkapne nejake cesto na koberec atd.

Varechou miesanie ?

Tak to som skusal, ale nikdy to tak kvalitne nepremiesas, ako ked je ro robene strojovo. Potom je cesto hladsie, vlacnejsie. Naviac ostavaju na stenach zbytky a to cesto sa zle cisti, upchava drez, lepi sa na chlpy na prstoch :-DDD

Ono, ked robim 1,5-1,8kg chleby, tak by som chcel vidiet, ako miesis to cesto... Na to potrebujes poriadnu misu a ta hruda cesta kladie riadny odpor. Pri miesani varechou sa potom robia rozne hrudky z toho.

Ked chcem kvalitny chleba, aby vydrzal aj dlho, tak mam cesto hladke. Samozrejme, ak to niekto urobi rychlo a zje sa to teple, tak tam to viacmenej poznat vela ludi ani nemusi.

Ked mas este maly byt, ze potrebujes varit a nemas sa kde hnut, tak je spratna pekarnicka vyhodou, ze ju mozes presunut na pecenie kdekolvek.

Nevidim v tom ziadnu vyhodu, robit to rucne a piect v rure.

chlebíková

preboha, a naco pouzivas hnetac!!! ved varechou to mas za minutu vymiesane, netreba ziadne dlhe miesenie, krasne to vykysne. naco si pridavat robotu a spinit dalsie riady! teraz som pochopila ze ty si chlap, tak sorry, ale uz mi je to jasne. chlapi idu na vsetko prilis komplikovane, hlavne v kuchyni. preto aj vymysleli milion pristrojov, ktore im podla nich maju ulahcit robotu, ale v konecnom dosledku len zavadzaju a zeru cas. ale bez urazky, zeny su v kuchyni podstatne praktickejsie a sikovnejsie. nerobia vedu z toho, co je jednoduche.

chlebíková

no, ani takto sa to nedalo. skratka treba si otvorit minibazar a do vyhladavaca zadat identifikacny kod receptu:

recept.php?id=45998

Chleb

chlebikova:

ale vyskusal som to v rure.
Najskor si naprasis z toho, ako to mixer mixuje. Potom to das kysnut a niecim to asi prikryjes /niekto utierku, niekto to da po pokrievku atd/.

Takze po mixovani musis vybrat hnetace z mixera, dolepene od cesta a umyt ich. Potom umyvat dolepenu nadobu od cesta a zvyskov muky. Mam chlpate prsty, takze potom sa mi zvykne kopec cesta nalepit este aj na ne :-D

Das to vykysnut. Takze musis umyt mysku na kysnutie, pokial to nerobis v tej istej /ciz pripadne zase dalsi riad/.

Potom to das piect, takze zase dalsia nadoba na pecenie. Po peceni musis ocistit zase nadobu na pecenie a musis byt pri tom peceni.
-------------
V pekarnicke - vecer si pripravim chleba, nahadzem do pekarnicky, naprogramujem. Pekarnicku nemusim mat ani v kuchyni, ak je mala a zavadzia to tam, moze sa premiestnit kdekolvek.

Rano sa zobudim a je chleba hotovy, vyklopim ho, za 5 sekund vyberiem haky a necham chlieb preschut na roste. Do nadoby napustim vodu, necham odmocit aj haky, vodu vylejem, umyjem,utriem. Ziadny bordel, pouzita iba jedna nadoba.

Pri peceni nemusim byt vobec pri tom. Staci to rano naprogramovat a vecer dojdem na uz hotovy chlieb.

Pritom nepotrebujem vytahovat dalsie nadoby, ani mixer. Spotreba pekarnicky je povedzme 800W, elektricka rura pecie pri 4000W. Takze je to naviac aj ekonomicke, ak sa pecie castejsie.

Nemusim sa bat toho, ze ked sa niekde zdrzim, musim byt pri supnuti cesta do rury a cakat pri tom. Cesto mi nemoze prekysnut, pokial nezmrsim recept - naproti tomu, keby som nechal cesto kysnut a zdrzim sa niekde, tak prekysne.

Este jedna vyhoda - vyhovuje mi, ze pekaren ma formu kocky na chleba. Chlieb ma tak rovnomerne krajce a nie ako pri ovlanom, ze je kazdy iny. Aj ked sa tiez daju kupit kockate nadoby na chlieb...

Skladovanim chleba potom mozem docielit ci ho chcem mat vlhkejsi, alebo suchsi. Ako hovorim, aj po 4och dnoch je vyborny. Vdaka tomu, ze je vlhkejsi, schne pomalsie a ako vravim, ta vlhkost sa da ovplyvnovat.