Vadilo by vám to baby?

Príspevok v téme: Vadilo by vám to baby?
lavazza11

Ahojte. Mám priateľa, sme spolu vyše 4 roky, pár krát sme sa porozchádzali, ale to teraz nie je podstatné. On si začal poslednú dobu priveľmi rozumieť s jedným dievčaťom. Poznám ju aj ja (poznám ju dosť dlho, sme kamarátky), a môj priateľ sa s ňou poslednú dobu začal príliš často stretávať, chodia von, je s ňou dlhšie než so mnou, a vidím že si rozumejú. Ja sama dobre viem, že oni dvaja by nikdy spolu nič nemali, majú sa radi ako brat a sestra, sú najlepší priatelia. Ale mne to už začína dosť prekážať. On sa s ňou smeje, blbne, rozumejú si, a so mnou ako jeho priateľkou to až takéto nie je. Keď sme spolu vonku (my traja), cítim sa ako 5-te koleso na voze. Je mi to dosť ľúto a veľmi sa kvôli tomu trápim, a som z toho smutná. On mi stále vraví že miluje len mňa, do nej by sa nevedel zaľúbiť, že ju berie ako sestru. Ja to aj sama viem, som si toho vedomá, no neviem sa ubrániť tomu zlému pocitu a žiarlivosti :-(. Keď sú spolu vonku bezo mňa, vrie vo mne sto čertov. Baby, máte niektorá podobný problém? Vadilo by vám to? Alebo viete mi nejak poradiť, ako sa s tým vyrovnať?

ninka ninkov

Keby si nežiarlila, bolo by to divné...:D Každá baba je v pozore, keď sa okolo jej miláčika motá iná, s ktorou si rozumie a tá, ktorá hovorí, že nežiarli, klame! :D Povedz mu to, že ti to vadí, buď úprimná (o to predsa vo vzťahu ide) a vyznaj sa mu, že by si s ním chcela tráviť viac času a viac sama s ním, povedz mu to a neboj sa toho, skús mu pripraviť nejaké malé prekvapenie, niečo čo by ho prekvapilo milo a ukáž mu, že ho máš aj po viac ako 4 rokoch stále rada rovnako a že je pre teba dôležitý a nechceš ho stratiť, aj keď máš taký pocit...A ak si to už urobila a povedala mu, možno to sa ti to najskôr bude zdať smiešne, ale choď von bez neho s tou kamoškou. :D Myslím, že nie je na škodu očekovať ti terén a nenápadne zistiť niečo ako na tom je ona, trochu ju spoznať a či ona k nemu nemá nejak bližšie ako kamoška...:D Keď píšeš, že aj ona je tvoja kamoška a poznáte sa, nemal by to byť predsa problém, skús sa s ňou viac skamarátiť, to nikdy nie je na škodu... :)

PsychoPrincess

No... mala som kamaráta, ktorý bol zadaný, mal vzdať na diaľku, ktorý ani zďaleka nebol ideálny a dosť sa kvôli nemu trápil... ja som dotyčného brala ako fajn kamaráta, on nemal problém vykecávať sa mi o problémoch, ja taktiež nie, kadejaké súkromné veci sme spolu riešili, keď mal vážnejší problém, pýtal sa ma na názory, ako by som sa ja zachovala... až sa s ňou jedného dňa rozišiel a krátku dobu na to som z jeho strany pocítila zvýšený záujem o moju osobu, čiže asi tak... osobne teda na čisté kamarátstva medzi chalanom a babou neverím... a myslím si, že to, čo opisuješ, je až moc... však ty by si mala byť pre neho jednoznačne top...

Aleais

Mne sa toto stalo, s tým, že tá baba bola frajerka jeho naj kamoša. A on začal s nimi všade chodiť von a ja som nemala čas, bo som mala dlhšie skúškové, než on alebo som chcela byť len s ním a on proste radšej zvolil ich dvoch, než mňa. Nakoniec som mu dala na výber, ja alebo oni. Vybral si ich. Takže koniec. O pár dní na to sa tá baba rozišla s jeho kamošom a o týždeň a pol sa dali dokopy oni dvaja. Tá baba a už môj bývalý. Nechcem ťa nijako plašiť, lebo nie je rozumenie si ako rozumenie. Ak je to ozaj také, že brat a sestra, tak to vyzerá úplne inak. Ja mám tak kamoša a beriem ho ako brata, môžem povedať, že ho ľúbim, ale proste ako brata, ktorého nemám. Môže byť, že on ju berie ako sestru, ale ona niečo môže cítiť, alebo naopak. Ale ak sa správajú skôr ako súrodenci, tak ich nechaj vyblázniť. Alebo to ukonči. Je to na tebe, závisí od toho, koľko máš trpezlivosti.

Mimulus

Nikdy by som si nezačal s nejakým dievčaťom, ktorému by vadilo to, že mám kamarátky!

Veď aj žena je len človek a nemôže zato, že sa nenarodila ako chlapec!!!

100 top

milli11

Aj byvaly mal kamosku, na ktoru som ziarlila, lebo sa jej velmi venoval, o ktorej mi tvrdil, ze je iba velmi dobra kamoska, ale nikdy by s nou nechcel chodit. Pomohla nam rozbit vztah, vtierala sa medzi nas a teraz su oni manzelia.

Deria

uz to, ze ho viac taha k priatelkinej kamaratke, nez k nej, je nanajvys cudne. lebo ten, kto miluje, je stastny so svojim partnerom a neciti potrebu hladat stale spolocnost niekoho ineho.
je mi luto, lavazza ale myslim, ze vas vztah skor ci neskor skonci a to je jedno, z akeho dovodu, vy dvaja nie ste spriaznene duse.:(

Aja02

Nieco citit => mozes citit obdiv, naklonnost alebo len mat rad, napr. sestru, brata, atd.

laska => je hlbsi cit a urcite ju nemozes citit ku kazdej kamaratke; laska moze byt rodicovska ci partnerska.

Preco sa zamiloval do zakladatelky a nie do priatelky? Pretoze ho zakladatelka zrejme niecim zaujala. No nikde nie je napisane, ze ju bude milovat az do smrti. Moze sa kludne stat to, ze pocas ich vztahu pride na to, ze miluje svoju dlhorocnu kamaratku. Nebol by to prvy ani posledny pripad, ale to pisem len cisto hypoteticky. To, ze sa muz a zena roky kamaratia neznamena, ze sa nikdy nemozu dat dokopy.

Mimulus

Len dve otázočky,

Niečo cítiť a láska je rozdiel?

A ak má dotyčný priateľku tak prečo sa zamiloval práve do zakladateľky a nie do tej priateľky ak sa poznajú oveľa dlhšie?