(Ne)mať dieťa?

Príspevok v téme: (Ne)mať dieťa?
ftyjuhvociuh

Zaujíma ma, či tí z vás, ktorí máte deti resp. rozmýšľate o deťoch na to máte aj nejaké logické dôvody alebo či je to len čisto emocionálne. Z môjho pohľadu mať dieťa nemá žiadne výhody akurát stojí enormné množstvo času, peňazí, energie, nervov, sebazapierania, obmedzovania... Aké sú vaše pohľady/názory?
.....................................................................................

ZDRAVIE.sk odporúča:

Nebezpečný spôsob: Aj takto chcú ženy otehotnieť!
Viac na www.zdravie.sk

m77

Mať dieťa je koniec slobody,koniec robenia len toho čo ja chcem.Koniec pokoja.Začne stres,budeš v neustalom cirkuse a v strehu,budeš neustale robiť niečo.Je to ako vazenie z ktoreho už nevyjdeš.A naozaj to stojí enormné množstvo penazí.Neviem si predstaviť ked prídem unavený z roboty aby som mal skákať ešte kolo malého dietaťa a kupovať mu kadečo zo zarobku pár euro ako je to na skorumpovanom Slovensku.Na druhej strane je to ale pekne mať rodinu.Ale ked si typ že chceš pokoj a klud(introvert) tak do toho nechod lebo pokoj a klud potom už nebudeš mať nikdy

Lulita

tak, tak Sejla

ja napr. vobec neriesim, ci sa o mna moje dieta na starobu postara, ani nad tým neuvazujem, zijem si tu za seba, co bude on robit je jeho vec

beskyd

podľa mňa žiadny mysliaci tvor s aspoň štipkou empatie nemôže chcieť plodiť deti, pretože je to sebecké. život je darom, ktorý potomok nemá možnosť vrátiť, nemá možnosť ho odmietnuť, vlastne niekomu direktívne nanútite život len preto, aby ste uspokojili svoje primitívne opičie pudy. z môjho pohľadu je to amorálne a arogantné. a nájsť poriadnu ženu, ktorá zároveň nie je len biorobotom na plodenie ďalších biologicky determinovaných opičiek bude veru dobrá fuška:(

hadica700

Mataska, aj dvaja geneticky chori, mozu splodit geneticky OK jedinca.
Ty mozes byt geneticky zdrava, ale nechapes, ze mozes byt len NOSICOM genetickej vady, ktore sa prejavi na vnuckach napriklad. istotu nemas NIKDE..

Lesk61

Dieta mat pekne to je to hej ale ludia su na hlavu niektori a to tak ze nerozmyslaju natrtkaju sa a kese neni to je tak narodi sa clovek zdochnut v robote jasne je to pekne dieta ako rastie ako ho mate radi len si stazite zivot a potom placete ze mate zivot tazky ale za to si sami mozu ludia a nariekanie im nepomoze ludia vidia len to pekne a co to obnasa nie mozno hej ale dufaju ze bude dobre aj ked veci su na chuja takze dieta ak tak dostatok financii mat inak to nejde lebo ak clovek vyziva ako tak a este si urobi dieta je to nezodpovedne dieta je na cely zivot a zasa ak by clovek nemal co dat jest dietatu tak radsej asi nie vsetko je otazka financii treba si veci ulahcovat ako sa len da

Mataska

hadica - sa som uz dospela mam 26 rokov to ty dospej a nepapuluj mne. tvojmu prispevkunechapem vobec co si tym chcela povedat viem ze mutacia moze nastat aj u zdravych dvoch ludi ale viem o takych co maju rozne choroby dedicne a robia decka a potom sa rodia chore deti. u zvierat je to ine tam chory tvor kape lebo je slaby na prezitie. zbytocne to tu dalej pisat uz nebudem pisat v tejto teme je to na prd. furt trepete to iste dokola. koncim v tejto teme

MultiLevel

ftyjuhvociuh, vies co :D ty fakt radsej deti nemaj, lebo celkovo ti vela veci nedochadza a pytas sa take voloviny, az je to celkom usmevne :)