(Ne)mať dieťa?

Príspevok v téme: (Ne)mať dieťa?
ftyjuhvociuh

Zaujíma ma, či tí z vás, ktorí máte deti resp. rozmýšľate o deťoch na to máte aj nejaké logické dôvody alebo či je to len čisto emocionálne. Z môjho pohľadu mať dieťa nemá žiadne výhody akurát stojí enormné množstvo času, peňazí, energie, nervov, sebazapierania, obmedzovania... Aké sú vaše pohľady/názory?
.....................................................................................

ZDRAVIE.sk odporúča:

Nebezpečný spôsob: Aj takto chcú ženy otehotnieť!
Viac na www.zdravie.sk

deloyca

mataska
zahranicie je nas vzor:-)
okrem single mody,ktoru obdivujes k nam dosli aj dalsie vymozenosti a treba si ich uzivat
drogy,kriminalita,výpalnictvo,kariernictvo,uspesnost arogantnych,socialna bieda,pokles moralky,fetisizmus,feminizmus a ine izmy,bezdomovectvo...
ti slovaci boli fakt zaostali
ale uz to zahranicie v tychto vymozenostiach pomaly dobiehame,neboj,takych ako ty stale pribuda

Lenocka 1234

Ja mam znamu ma 31 rokov a deti tiez nechce, pre nu su to otravne deti, ktore cloveku iba znicia buducnost a koly ktorym musi byt clovek obmedzovany, ale to neznamena, ze preto je zly clovek. Je to super osoba. Ja nevidim nic zle, na to, ked niekto nechce deti, sice ja v 29 som uz mala 3 :-D A este jedno by som zvladla :-D

hlavatahlava

Mataska
zaostaly clovek plodi a plodi?
nuz, ked myslis mensiny, tak hej..
ale tymto si urazila vlatnu matku.
je ti dobre, len tak mimochodom?

jedulka

Kafík, zase to tak pěkně napsala
...Děti dnes, mít je či nemít? My si totiž můžeme vybrat!Což se v minulosti nikdy nestalo,když sex tak i děti!Až když porodíš dítě,teprve potom ti dojde, že tvůj život má nějaký smysl.To přijde na každou ženu,máme to asi v hormonech mozku někde ukryté. Jinak si tenhle jev neumím vysvětlit.

emalea

Neodpustím si poznámočku na margo všetkých tých slobodných a bezdetných 40nikov: osobne nemám nič proti ich názoru, že život bez detí je fajn: ale dám si takú otázočku: nie je ich život trochu fádny, priam nudný lebo je obmedzený len na prácu, priateľov, koníčky, dovolenky a ďalšie materiálne hlúposti...značkové oblečenie, gélové nechty apod./? nič v zlom, len taká úvaha.....aby ste ma neukameňovali!!!!

Mataska

ja len neznesiem tie reci ludi najma zien ze zena sa ma automaticky vydat a rodit deti. takyto nalinajkovany zivot odmietam. toto im tlacili ich matky a tety a baby do hlav a toho sa proste drzia ako klieste. musis a hotovo ak nie si cudna. ved ani vsetci muzi sa nechcu ozenit a mat deti.

angie77

Mataska

..no ono niekto nevyzreje ani v 40- tke :) vek, alebo vzdelanie nehrá rolu v duševnom, či emocionálnom dozretí....bohužiaľ

..ale ja neodsudzujem ludí, ktorí nechcú mať deti, je lepšie sa rozhodnúť takto, ako potom by tie deti mali trpieť celý život... a preto obdivujem na ludoch, ktorí sa takto rozhodnú ich zodpovednosť ...zodpovednosť, že ak to tak necítim, nejdem do toho len preto lebo by to tak malo byť...

Mataska

a nieje to o nevyzretosti psychiky toto tu tiez nepiste lebo mam kamaratok a kamaratov co maju pred styridsiatkou a su slobodni a bezdetni maju niektori aj vysoku skolu a mudre nazori takze o nevyzretosti to nieje je to o zivotnoum style.
V zahranici je to bezne nemat deti to len tu na slovensku sa to stale odsudzuje lebo su tu zaostali ludia co si zakladaju natom aby sa kazdy len plodil a plodil. a co tam po buducnosti ludstva co ze vymrieme a nevymrieme lebo cigani sa o to postaraju cigani a aziati. Na buducnost ludstva ja se..m lebo ja zijem teraz a mne je fuk co bude o 50 ci 100 rokov.

jajaja295

presne ako pisala Mataska, mat ci nemat decka je kazdeho vec, hlavne pokial clovek nema na to peniaze a nasackuje sa k rodicom.. to je to najhorsie co moze byt...chces potomkov, najskor si zarob