kult materstva - je precenovany?, alebo nie?

Príspevok v téme: kult materstva - je precenovany?, alebo nie?
111monnika

mam pocit, ze materstvo a vychova deti je kultom, a nie normalnym zivotom, a to sme prezili ako ludstvo az do nasho tisicrocia aj bez priruciek,

sama mam dceru, a pohodovy zivot, samozrejme, tiez som si presla nevydarenym vztahom, konecne si mozem uzivat, realizovat sa, splnat si sny, kedze dcera je uz dospela, slobodna, aj ked studujuca, ja jej poskytujem moju podporu, lasku, byvanie, osatenie, stravu, a konecne sa venujem samam sebe, myslim fakt viac na mna ako donedavna, aj ked dcere sa to velmi nepaci, chcela by viac, ale ak chce, nech si zarobi :)

111monnika

momentalne nechcem deti ani vidiet,
ak by som bola babka, v ziadnom pripade nebudem robit pestunku, mam dost varenia, pecenia, utierania zadkov, tlieskania, hikania, obdivovania, a uplne jedno ci dievca alebo chlapec,

konecne si chcem plnit moje sny,
chcem si uzivat, len tak

doubledog

ja myslim, ze vobec nie je precenovany, skor opacne.

ved je dost zien, co deti mat nechcu, alebo to okladaju, alebo maju deti len z povinnosti.

fdgs

Monnika, ak by si mala syna, citila by si to takisto? Lebo ja dusim nasho syna - robim z neho chlapa a manzelka ho zase premaznava, ale som presvedceny, ze ak by sme mali dceru, tak by to bolo naopak.

111monnika

a este, vystrasila ma tehotenstvom jej spoluziacok,
pre istotu som ju hned usmernila, ze budem respektovat jej pripadne rozhodnutie, ale bude si musiet najst aj au-pair, pretoze ja v ziadnom pripade pestunku robit nebudem, konecne som sa vymotala z vychovnych starosti,
a deti mam po krk

111monnika

:) vreckove ano, ale primerane, to znamena na prezitie, vyplata je moja, za moju pracu, a ak dcerenka chce viac, nikto jej nebrani robit, a ak nestiha pocas skoly, tak nech si prehodnoti priority

111monnika

:):):)

ze saskovanie okolo deti je nad moj vkus, ci uz okolo malych, alebo velkych,
vacsina z mojho okolia ma opacny nazor,