Chcem Matiasa on chce meno po sebe, ako si presadiť svoje?

zewa

Imka5 ved mu dajte obe mena.
Inak my mame v rodine rovnake mena rodicov a potomkov a je to dost na hovno lebo nikdy nevieme koho vlastne volaju. Rozlisovanie privlastkami maly, velky Petko je dost blbe lebo tiez nevieme, ci sa mysli maly, velky vzrastom alebo vekom, kedze potomok je vyssi ako rodic. Je to na zblaznenie. Tak sme casom aj tak vymysleli potomkovi prezyvku, aby bolo jasno.
Mozno by som skusila manzelovi povedat, ze priezvisko mu nemozes vybrat a to bude mat po nom, tak aspon krstne meno by si chcela dat ty. A chces, aby bol syn jedinecny, individualita v rodine a nie len kopia.

Blondula

este dobre,ze moj byvaly priatel a otec mojho syna si uvedomil,ze ma spatne meno a zasadne nesuhlasil s tym,aby sa syn volal po nom :D ja som samozrejme chcela presadit opak,ale to len tak,aby videl,ze mi na tom zalezi :D ale pri vybere mena,ktore sosm mu navrhla,uplne suhlasil !!!

Aja02

Mne sa páči meno Juraj, Richard, Martin, Michal, Lukáš, Peter. Z dievčenských sa mi páči len Katarína a Kristína. Ak by som mala tri dcéry, neviem ako by sa tá tretia volala. :D

wewik

moj priatel chcel dat synovi meno po sebe (ma ho on,jeho otec,a jeho stary otec.....)ja som mu to zavrhla ze v ziadnom pripade ale on trval na svojom.este v porodnici som nevedela ze ako sa bude volat :D a potom som rozhodla ze Tobias a nie ziadny Tomáš po ocovi :D a teraz je priatel spokojny ze je Tobias lebo v skolke sa kazdy druhy chlapcek vola Tomáš :D

neskusena

ale vies, mala by si mat argumenty preco chces. a nie ze len chces.

manzel ma padny argument. je to tradicia v jeho rodine tak ju chce zachovat. celkom to aj chapem a je to mile.

ale sama viem ze ak by sa partnerovi nepacilo meno mnou navrhovane a mne zase opacne, tak by sme sa zhodli na dacom uplne inom, v com by sme boli obaja za.

Laara

ale ved ja neutocim..hovorim, ze ja osobne si to viem predstavit, preto "traja ludia s rovnakym menom je moc" nie je pre mna ziaden relevantny argument..prepac..vsetko je o komunikacii..ak ty nesuhlasis s muzovym menom, tak okej..hlavne sa treba dohodnut..a nie zanovito a nekompromisne presadzovat svoje..ved nie ste v materskej skolke..ste dvaja dospeli ludia..zoberte si kalendar, sadnite si spolu a vyberte neutralne meno, ktore sa bude pacit tebe aj manzelovi..a uz vies naisto, ze to bude chlapec? :D