Chcem Matiasa on chce meno po sebe, ako si presadiť svoje?

Imka5

Laara s mužom sme sa dohodli na jednom dieťati, nakoľko v dnešnej dobe je finančne náročné zabezpečiť dieťa a chceme mu dať všetko. A čo sa týka argumentov k menám nemám čo viac k tomu dodať, proste traja ľudia s rovnakým menom, čo k tomu dodať? Vidím, že aj tu polovica ľudí so mnou súhlasí a polovica ľudí na mňa útočí za to že aj ja si chcem presadiť svoj názor tak ako môj chlap.

Laara

ale preco je to moc? ved teda argumentuj..ja osobne na tom nic zle nevidim..ziadny stredovek..celkom mile gesto pre svokra aj manzela, ktorych predpokladam milujes a mas rada..tak preco sa skriepit a nevist im v ustrety? dalsiemu dietatu vyberies meno zasa ty..moj priatel ma tiez meno po otcovi a viem si predstavit, ze sa bude mozno raz po nich volat aj nas syn..urcite by ich to oboch velmi potesilo :) mali by ste sa vediet dohodnut..aby ste boli spokojni obaja a nie dohadovat sa ako mali..je vela peknych mien..sto ludi, sto chuti..napr. mne osobne sa Matias absolutne nepaci

Imka5

Aja02 Jeho meno nie je strašné, je to klasické slovenské meno, lenže mne ide o ten jeho prístup. Nechce si dať do toho nič povedať, chce aby bolo po jeho a hotovo. Veď priezvisko bude mať po ňom tak prečo do mena nemôžem povedať niečo aj ja? Musíme byť takí ako celá jeho aj moja rodina že synovia majú meno po otcoch?!Lenže ani v jednom prípade sa tak isto nevolá aj dedo. Nikto to nedokáže pochopiť. Keby sa jeho otec volal inak tak kľudne nech je meno po ňom. Ale trojgeneračné meno je moc!

neskusena

ale ved prave o to ide. aby sa synovia volali rovnako a isto to bude vstepovat do hlavy aj jeho synovi.
a ty preco nechces jeho meno? preco si trvas na matiasovi?
ved ste rozumni ludia, sadnite si a dohodnite sa a nie oduvat sa.

ako riesite ine nezhody?

a preco CHCES dosiahnut svoje? ved daj mu teda logicke argumenty, lebo podla tejto temy mi to pride ze len ty chces mat po svojom a jeho nazor neberies.

lilyianka

Imka skús a uvidíš :)) tej mojej kolegyni to vyšlo, tak snáď aj tebe ... no je to zaujímavé ako zmenil názor .... inak osobne veľa pekných chlapčenských mien nie je ... pre dievča sa dá skôr vybrať ....

Aja02

Imka, a ako sa volá tvoj manžel? Je to meno až tak strašné? Osobne si myslím, že horšie meno ako je Matias už byť nemôže, ale ak sa ti páči... :D

Imka5

lilyianka chcela som sa s manželom normálne dohodnuť, ale keď to nepôjde zoberiem si asi príklad od tvojej kamarátky :D Inak aj môj manžel pred tým než sme sa vzali hovoril, že by nikdy po sebe meno nechcel dať a aha ho aká zmena!

Prezývka55

Treba to brat flegmaticky :D meno si dieta moze zmenit aj ked mu vyberiete nejaku kravinu co sa mu nebudi pacit :D takze je to v podstate jedno. Bud si do 18 rokov zvykne alebo si ho da zmenit po 18tke. Takze kludne aj Vavrinec a potom nech si sam vyberie z kalendara.

lilyianka

ja by som po sebe a ani po mojom priatelovi meno nedala, aj ked s nasimi menami sa v nasich rodinach dalsi clenovia nevyskytuju, ale naco .. tak sa uz volame my a radsej dame ine meno .... a asi b ysom si tiez urobila po svojom ....
mala som byvalu kolegynu, ktorej manzel chcel, aby sa ich prvy syn volal po nom (ludovit), samoozrejme ona nesuhlasila a v porodnej sale si vyplakala a vyhystercila svoje meno ..samozrejme on ked videl ako trpi, suhlasil ..a mena pre dalsie dve deti vyberala tiez ona :D