Chuť na sladké

mi21

Ďakujem vám za rady, určite sa to budem snažiť ovocím, ale to je tak ťažké hlavne pár dni pre mesiačikmi, vtedy by som mohla od rána do večera jesť len sladké a chuť po normálnom jedle ani za rohom.. :/

poPotvorka

ja mavam PRED a PO mesiacikoch, nutkavu chut nastahovat sa do hypermarketu a ustlat si v regáloch ,kde prebyva cokoladka ,keksicky ,kysle uhorky ,alebo cokolvek štiplave ..... treba sladkosti nahradit ovocim

NEnormalna

zopár trikov:
1. nekupuj si sladké, nebude ťa dráždiť zjesť to
2. na sladenie použi stéviu
3. sladké obmedzuj postupne, aby si nemala potom chute pojesť toho naraz veľa
4. skús si zostaviť vyváženejší jedálniček, raňajky sú dôležité! Pi dostatočne-čistú vodu. Sladké skús nahradiť čerstvým ovocím, tvarohovými dezertmi a pod. Dbaj na pravidelné jedenie!
5. skús si dať žuvačku alebo si umy zuby, keď sa schytia chute + vypi pohár vody
6. skús takú "self-therapy" :D nájdi si nejaké fitness-inspiration fotky a povedz si, že ti tie sladkosti nič neprinesú
7. nájdi silu vo svojom vnútri. Niektorí ľudia sladkým zapĺňajú vnútornú prázdnotu alebo deficit čohosi, depky

MultiLevel

ja som kedysi papala vela sladkeho, ale stacila mi jedna mykoza a odvtedy mam nieco sladke raz tyzdenne...Dakujem, neprosim. Nebudem sa predsa pchat sladkym, ked to moze byt spustacom dalsej mykozy.
Vraj dobrym trikom ako oklamat telo je, dat si kazde rano za lyzicku medu. Nemam to odskusane, zopar ludi ale vravelo, ze je to fajn. Jednak si das nieco sladke a tym zazenies chut na dalsie sladkosti a jednak je to ovela zdravsie. Neviem, netusim, skus :)

lilyianka

no asi sem tam zhrešíš, ale to je v poriadku ... ja som tiež jedla veľmi veľa sladkého v minulosti a ani neviem ako obmedzila som to .... aj keď prídu na mňa chvílky a vtedy sa neovládnem