šialený brat

Príspevok v téme: šialený brat
nervyvčudu

Dobrý deň, mám narušeného 30 ročného brata, ktorý bral v minulosti drogy, bol už aj na protialkoholickom liečení, ale nevydržal..odišiel odtiaľ so slovami, že \\\"tam nemal konkurencie\\\".Má prehnané sebavedomie, ale rozum malého decka a doneba volajúce nelogické rozmýšľanie.Už prvým dojmom pôsobí narušene.Nikto, ale naozaj nikto s ním nevychádza, dokonca ani tí, čo sa s ním kedysi kamarátili.Je drzý, neustále provokuje, všetko mu vadí, čím dalej je horší.Nikoho takého iného ani nepoznám.V poslednej dobe dokonca už aj vulgárne kričal hrdelným hlasom v obchode a robil mame hanbu..nie len jej, ale aj naším ostatním rodinným príslušnikom (a povesť máme dobrú).Hanbím sa veľmi za ňho, hanbím sa už normálne prejsť ulicou.Bol už aj pár krát v zahraničí, ale vždy to skončilo rovnako..prepil všetko čo mal, bol zneho bezdomovec a potom sa mu stal opitému nejaký úraz..anglickej z nemocnice nam volali...prišiel domov úplne na dne.Ale optimismus ho znova neopustil, psychický problémy si nepriznal, tak si požičial peniaze a išiel z nova do Anglicka do druhej roboty...hned v prvý deň sa opil, zaspal na ubytovni s horiacou cigaretou..samozrejme, že prišli hasiči a znova sa vrátil s dlhým nosom..Absolutne nič nerobí, čo chytí do ruky, to mu spadne, všetko rozleje, všetko rozbije, všetko pokazí.Včera mi kopal do zamknutých dverí (pred pol rokom mal ťažko zlomené nohy, lebo ho opitého zrazilo (už druhý krát)auto).Kričal na mňa zo samej sily s prepačením do kokotoch, lebo znovu bol opitý.. ja mám tiež len jedny nervy, tak som odomknul prefackal som ho ako slušnosť káže...Kedysi to pomohlo, ale dnes mi znova kopal do dverí, tak som ho znova prefackal... Ale toto nie je riešenie, bojím sa, že sa niekedy sa neovládnem a ublížim mu.Je to len veľmi stručný príbeh neuveriteľných zážitkov s týmto psychopatom...to by bolo na 3 bestselleri..Preto som sa chcel spýtať, či neexistuje nejaká psychiatria, ktorá by ho zobrala aj proti jeho vôli na liečenie a dala by ho dokopy? Ďakujem, s pozdravom Peter.

katka298

neviem odkial si , ale na Slovenksu je jedna komunita, ktorá je neštátna ...majú komunity po celom svete, liečia anrkomanov, bývalé štetky, gemblerov atd ... nechcem tu o tom vela písať, ale nám dosť pomohli čo sa týka života s ním, ako sa k nemu správať , pochopiť ho atd ... chodia tam ludia z celeho SVK-a , stretávajú sa každý piatok v piešťanoch ... je to užasné zažiť to tam, ja som tam chodila s našimi už ako decko ...

katka298

čože ?? ty opisuješ normálne život s mojím bratom, až an to, že on má ešte o 10 rokov menej ...a podla toho , čo píšeš nás čaká asi podobné spolužitie...

Meretseger

Špičkové liečenie hradené štátom? To je viac než humorné :D
Neviem teda, ja osobne som zaťažená na Pezinok, ale je pravda, že musí sám chcieť... a či bude... nuž, to je veľmi otázne, zdá sa.

kabel

ked on bude okolnostami dotlaceny do pozicie, ze sa musi liecit, tak sa nic nezmeni, nebude spolupracovat v liecbe a hned zrecidivuje. Co sa tyka hradenia liecby, ak je indikovana, tak ho plati jeho zdravotna poistovna-ale musi mat vsetko v poriadku a uhradene, ziadne dlhy na poistnom :-D

Meretseger

Presne tak, bez jeho súhlasu ho na psychiatriu dať nemôžeš, môžeš naňho zavolať políciu, keď čosi vyvedie, ale i keby ho zaviezli do blázinca, podpíše reverz a vráti sa, na Slovensku chýba detenčné centrum pre ľudí, čo nepatria ani do basy, ani rovno na psychiatriu, kde by boli zavretí celý život (a štát bude ďalej dávať na dôchodcov a cigáňov), možno fakt zbavenie svojprávnosti, ako navrhuje zewa.

pandorica

Je to jedno, pretože ak on sám nebude vnútorne presvedčený o tom, že sa chce vyliečiť, nepomôže mu ani klinika Betty Fordovej.