šialený brat

Príspevok v téme: šialený brat
nervyvčudu

Dobrý deň, mám narušeného 30 ročného brata, ktorý bral v minulosti drogy, bol už aj na protialkoholickom liečení, ale nevydržal..odišiel odtiaľ so slovami, že \\\"tam nemal konkurencie\\\".Má prehnané sebavedomie, ale rozum malého decka a doneba volajúce nelogické rozmýšľanie.Už prvým dojmom pôsobí narušene.Nikto, ale naozaj nikto s ním nevychádza, dokonca ani tí, čo sa s ním kedysi kamarátili.Je drzý, neustále provokuje, všetko mu vadí, čím dalej je horší.Nikoho takého iného ani nepoznám.V poslednej dobe dokonca už aj vulgárne kričal hrdelným hlasom v obchode a robil mame hanbu..nie len jej, ale aj naším ostatním rodinným príslušnikom (a povesť máme dobrú).Hanbím sa veľmi za ňho, hanbím sa už normálne prejsť ulicou.Bol už aj pár krát v zahraničí, ale vždy to skončilo rovnako..prepil všetko čo mal, bol zneho bezdomovec a potom sa mu stal opitému nejaký úraz..anglickej z nemocnice nam volali...prišiel domov úplne na dne.Ale optimismus ho znova neopustil, psychický problémy si nepriznal, tak si požičial peniaze a išiel z nova do Anglicka do druhej roboty...hned v prvý deň sa opil, zaspal na ubytovni s horiacou cigaretou..samozrejme, že prišli hasiči a znova sa vrátil s dlhým nosom..Absolutne nič nerobí, čo chytí do ruky, to mu spadne, všetko rozleje, všetko rozbije, všetko pokazí.Včera mi kopal do zamknutých dverí (pred pol rokom mal ťažko zlomené nohy, lebo ho opitého zrazilo (už druhý krát)auto).Kričal na mňa zo samej sily s prepačením do kokotoch, lebo znovu bol opitý.. ja mám tiež len jedny nervy, tak som odomknul prefackal som ho ako slušnosť káže...Kedysi to pomohlo, ale dnes mi znova kopal do dverí, tak som ho znova prefackal... Ale toto nie je riešenie, bojím sa, že sa niekedy sa neovládnem a ublížim mu.Je to len veľmi stručný príbeh neuveriteľných zážitkov s týmto psychopatom...to by bolo na 3 bestselleri..Preto som sa chcel spýtať, či neexistuje nejaká psychiatria, ktorá by ho zobrala aj proti jeho vôli na liečenie a dala by ho dokopy? Ďakujem, s pozdravom Peter.

nervyvčudu

kabel- To som pochopil, vravím o Oktombri, že keby bol bezdomovec a prišiel by s nárekom, že umiera... a potom by sme mu dali nejaké ultimátum:VON! alebo na liečenie!
Takže, keby potom súhlasil s liečením, viete doporučiť nejaké špičkové liečenie platené štátom (viem, humorné), ktoré by ho už mohlo ho dať do poriadku?

nervyvčudu

Teraz vraví, že si našiel robotu a v septembri odchádza do Holandska...predpokladám, že v sptembri už bude doma, ale v novembri už bude na vonku pekná zima (a celkovo táto zima má byť veľmi krutá), takže na vonku chcípne.Takže nedá sa s ním nič robiť?
Kebyže sme mu súdom nariadili vyhostenie z domu a bol by chorý, mal by ako bezdomovec zápal pľúc, tak aké sú možnosti?
Je potom moné dať ho psychiatriu?Kto to zaplatí?

pandorica

Fúha, tak to teda nie je sranda s takým človekom.Zrušte mu trvalý pobyt, to sa myslím dá na matrike, keď príde robiť cirkus, zavolajte policajtov, dajte ho na súd a žiadajte zákaz približovania.

kabel

tvoj brat ma podla vsetkeho nejaku poruchu osobnosti skombinovanu so zavislostami. Tam je jedina cesta-dostat ho z domu a rodiny prec.

nervyvčudu

Máme otca aj matku.Matka s ním strávila najviac času, všade ho musela(musí) vodiť za ručičku, po úradoch...tam jej samozrejme spravil hanbu, lebo on príde na úrad a myslí si že je strašne cool, ked povie so sarkastickým tónom úradničke:Do-do-do-do..DO BRY DEN!.Uradničke, ktorá mu má pomôcť so stretávanim jeho 7 ročnej dcéry..Otec sa kedysi správal ku mne aj dvom bratom rovnako.Ale ten najstarší brat bol vždy svojský a využívačný simulant.Takže otec sa s ním prirodzene prestal moc kamarátiť..mal ísť na VS, tatko mu dohováral, ale brat bol drzý a chcel dať najavo, že je dospelý a odstrihol sa sám..začal robiť pouličného dílera hudobných CD.Potom začal drogovať, piť a blázniť...Tatko ho do chalupy pustiť nechcel, len za podmienky, že pôjde na liečenie... išiel, vrátil sa, znovu začal piť a miešať alkohol s tabletkami.Jeho typicka predstava krásneho dňa je vypiť 2 litre vínka, zjesť ku tomu 5 neurolov a dogrcať sa do postele (už sme aj volali sanitku, lebo sa dusil, debil).Ja s bráchom robíme koľko krát aj 16 hodín denne, už sme robili aj 38 hodín, dali sme 5 hodinový spánok a nato 28 hodín denne, vrátili sme sa do prázdneho domu a to pako spravilo z domu chliev..(otec s matkou boli pracovne preč).

kabel

jedine v pripade skutocne tazkej psychickej poruchy to ma efekt, vtedy treba rozhodnut za pacienta, lebo nedokaze realne zhodnotit situaciu..

kabel

ved vravim, ze treba volat policajtov, ale slubovat si od toho, ze brat bude tymto sposobom hospitalizovany dlhodobo na psychiatrii a vylieci sa z alkoholizmu, je uplne nerealne. Dnes niekoho len tak zavriet na psychiatriu proti jeho voli vobec nie je jednoduche a pri sudom nariadenej liecbe, kedy pacient nema motivaciu sa liecit, je to viacmenej aj uplne zbytocne.

pandorica

Agresívny útok,poškodenie majetku, to nie trestný čin?Berie sa to len ako priestupok?Musí tam byť aj ublíženie na zdraví?To neviem