odmietnutie bezlepkovej diety

RNG

Celiakia nie je nieco, s cim sa da normalne zit bez dodrziavania bezlepkovej diety,
Postupne to vedie k IBS, Crohnovej chorobe a ulcerativnej kolitide a predcasnej smrti.
Takze pozor na to!!!!
Bezlepkovych jediel je dostatok, nemusis jest specialne drahe vyrobky s vynatym lepkom, je ich plno bez lepku.
Zeleniny, ovocia, masa, ryby, orechy a rozne olejnate semena, huby a mnohe zrniny, ako ryza, kukurica, quinoa, chia, pohanka, to vsetko je bez lepku a da sa z toho spravit velmi dobra a pestra strava.
Mnohi celiaci nemaju reakciu ani na ovos, hoci ovos obsahuje latku podobnu lepku, avenin.
Pre celiakov odporucam brat obcas enzymy na travenie aj precistenie tela, lebo lepok ci mlieko sa moze stopove nachadzat v mnohych potravinach, kde to nie je v obsahu spomenute.

ebi777777

skús si naštudovať niečo o dôsledkoch neskorej diagnostiky celiakie, hneď zmeníš názor odmietnutia diéty..

odpovedam

Preco nechces, aby sa tvoje dieta liecilo? Ved predsa vacsinu potravin vylucit nemusi, pecivo nie je zase taky problem. Ja ho vobec nejedavam (teda mozno tak raz za mesiac) a nepocitujem deficit. Viac mi ti malo zalezat na zdravi dcery, nez na tvojej neschopnosti to prijat. Je to tazka situacia, ale v pohode zvladnutelna. Ani diabetici to nemaju lahke, dokonca poznam babu, co ma alergiu na vodu. A ta skutocne trpi, pretoze ju palia vlastne sliny, nemoze pit vodu ako normalny clovek a vobec, vyhnut sa vode je dost problem, nemyslis? Nerob z toho dramu, proste nech tvoje dieta neje pecivo, ktore je podla teba plne chemie.

GoFruit

Preboha hroza taketo matky. Budes mat trochu viac roboty alebo chces aby tvoje dieta malo stale horsie zdravotne problemy? Ty si asi predstavujes ze celiakia je daka sranda co? No lutujem tvoje dieta. Preco si nakskor nenastudujes o com to je a co jej hrozi? Preco su ludia taki pohodlni ze ani len pre zdravie nevedia pohnut mozgom. Precitaj si o tom a prides na to ze bez diety to nejde. Uvidis zvyknes si varit bezlepkovo. Pre mna to nebol problem lebo celkovo som varila zdravo takze som ani velmi nemusela vynechavat z jedalnicku. Verim ze pre niekoho kto o zdravej strave ani nepocul to musi byt tazke tak ale ode o zdravie tvojho dietata.

Olalalala

naco potom chodia ludia k lekarovi, ked potom to nerespektuju, ved na to ani nie su lieky, nikto na nej nejde zarabat...len si musi dat tenke crevo dokopy, co sa s jedenim lepku neda, nebudu sa vstrebavat vitaminy a to je len cast, co moze nastat

kabel

moja pekna, viem, ako koncia ludia, ktori nedodrziavaju bezlepkovu dietu, ked maju. A neviem, co sa ti zda nenormalne na tom, ze mas decku upiect chlieb, vsak na muku ti prispieva zdravotna poistovna.
Alebo to rovno doktorke odmietni a o par rokov si mozes buchat hlavu o stenu, ked ti decko zacne SKUTOCNE CHRADNUT.