Ako oslabiť alebo úplne potlačiť pud sebazáchovy?

MultiLevel

anjelik, vsetko co pises je sice velmi pekne, ale stat pri niekom anonymnom je trosku zlozite....stat pri niekom koho mozem aj realne objat- to uz je mozne :-)
Frazu "komu niet rady, tomu niet pomoci", tu ludia Mimulusovi napisali ako cistu rezignaciu po tom, ako nechcel nic prijat a tvrdil len to svoje...mnohych prosto prestalo bavit radit niekomu, kto neprijima nic. Takze odporucam napriklad precitat si celu diskusiu :-)
Ani ja nemam patent na zivot, ale napriklad si stojim za svojou radou. Myslim, ze Mimulus je v stave, kedy by mu naozaj pomohol odchod niekam, kde by sa mohol duchovne obnovit a najst sa...ten Tibet, Nepal by bol idealny :-) A velmi mu to prajem, ci uz odide, ci nie.

anjelik*

Lulita, ja nepíšem o fňukotaní pri niekom. :o))
Len si musíš uvedomiť jednu vec a to ti posunie hranice vlastnej tolerantnosti a súcitu a to fakt, že každý je iný. A tam, kde niekomu pomôže preplesk, inému ani to, keby mu atómovka spadla na hlavu. :o))) Je to dané jeho vlastným vývojom a na základe tohoto vývoja nahromadenou duchovnou silou. Lebo bez tej sa žiadna zmena neuskutoční. Som moc rada, že sa to tebe podarilo zvládnuť. :o)

Lulita

anjelik - on to vsetko vie

jasne, ze nikto nie je dokonalý, kazdy ma nejake trapenie a predstav si, ze mne pomohlo tiez nakopnutie skor, ako lutovanie, mna osobne donutila neradostná zivotna situacia konat netvrdim, ze som vyhrala, alebo nieco podobne, ale mam sa lepsie, sama na sebe som zistila, ze "preplesk" pomaha viac ako pridanie sa do fnukotu k tomu druhemu, keby som ostala na tom bode, kde som bola, teraz tu nepisem, lebo som bezdomovec na ulici, takze tak

anjelik*

Lulita, rada, to sú len slová, návod, akým by si mohla,ale nemusíš vykročiť. Ale to podstatné, čo dokáže tomu druhému pomôcť a vskutku ho podržať, je tvoj vlastný pocitový stav, ktorý pri ňom v sebe máš. Len konštatovanie, komu niet rady, tomu niet pomoci, príliš zaváňa rezignáciou a to čo potom v sebe máš a aký obraz mu ponúkaš?? A ak je to tak slabá bytosť, čo myslíš, čo v ňom prebehne??? Dokonalé načítanie, dokonalé stotožnenie sa s týmto...veď to potom sama čítaš..preto treba opatrne voliť, čo píšeš a najmä, čo cítiš. :o) Nikdy potom u teba nedôjde k strate energie, keď sa nestaneš v sebe otrávenou, že ja sa tak snažím a a on sa nemení.

Lulita

anjelik - vsak nech pada, ale ver tomu, ze pozerat sa na to pomocou nie je, zivot konci, ked clovek stagnuje, lebo zivot je pohyb a spravny kamarat, ale radca? ma cloveka posunut vpred, nie pozerat sa na nho ako pada, to straca zmysel...

ale hej, uz len pozerame ako pada, co ine sa da robit pri tvrdohlavemu cloveku, nic...a ako vidis nijako mu to nepomaha, akurat zaklada temy, ako ten svoj sprosty strach ma potlacit, ked sa chce zabit...tak sa na to pozeraj, ked ti to robi dobre a myslis si, ze mu to pomaha

Lulita

anjelik - ja som mala pochopenia az az, ja som si s nim aj emaily pisala, ale ako sa vravi komu niet rady, tomu niet pomoci, si to nepochopila, tu ho nikto neodcudzoval, rok vsemozne sme ho chlachollili a hladali riesenie an zdravi, povzbudzovali, ale akurat isla energia do prdele

anjelik*

Jedulka, ak chceš niekomu skutočne pomôcť, sama musíš byť čistá..nezasiahnutá žiadnym pocitovým, emocionálnym stavom..až potom môžeš pristúpiť k tomu druhému a tvoja prítomnosť bude pre neho prínosom a liečením..vtedy mu daruješ samu seba, svoju čistú dušu, ktorá bude na neho pôsobiť blahodárne. :o) Ale tak ak máš potrebu písať, píš. :o)))