Akútna psychóza

Príspevok v téme: Akútna psychóza
bafka

Prosím Vás, potrebujem radu.
Môj syn bol prepustený na konci februára z oddelenia psychiatrie, kde bol liečený veľmi progresívnou liečbou, aj 8 elektrošokmi, na akútnu psychózu cca 2 mesiace. Po prežitom dosť hektickom období, prerušenie štúdia na VŠ, nezamestnaní, následnom zamestnaní, ale neplatení za prácu, chodení pravidelne po úradoch práce, sa vyskytli psychické problémy, ktoré sa veľmi stupňovali, až sme jedného dňa na radu známeho psychiatra museli zavolať pohotovosť. V nemocnici sa zdôveril čo prežíva, hovoril o videniach, počutí hlasov, strachu, úzkosti, depresii, atď ... priznal sa aj k fajčeniu marihuany. Do domáceho liečenia odchádzal s liekom Serlift a Zyprexa, okrem toho mu po prvej návšteve psychiatra pichli injekciu, aj napriek tomu, že sa cítil dobre, dôvodom bolo iba to, že ju mal predpísanú.Cítil sa po nej veľmi zle. Po tejto návšteve som ho už k psychiatrovi nedostala.
Po určitom čase začal mať sklon už nebrať lieky, ale ja počúvnuc rady lekára, som mu ich povinne dávala. Medzitým som sa dozvedela aj o iných možnostiach liečby a po niekoľkých mesiacoch cca na konci apríla som už nenaliehala. Pozháňala som mu iniciatívne vitamínové prípravky a rastlinné medikamenty, ktoré už niekomu pomohli.Dozvedela som sa o nich cez internet.
Ide o Picamilon, Ľubovník bodkovaný -St. John s Wort, 5-HTP, L-theanine. Začala som mu ich podávať, nakoľko sa pred 2 týždňami začal zle cítiť. Zhoršenie začalo tým, že nevedel zaspať, potom prestal javiť záujem o prácu, ktorú si sám vybavil, začal byť zamyslený, akoby si začal hovoríť sám sebe. Okrem toho sa mi zdôveril, že hlasy nepočuje, nemá ani videnia, ale že má strach a úzkosť. Strach z výšok a zo zvierat napr. Zistila som, že má dosť často studené ruky a chodidlá.
Tieto prírodné lieky mu dosť pomohli, pozorujem to na jeho správaní a zaspávaní. Zostalo už iba to hovorenie do seba a ten strach. Podávam mu ich teraz 2. týždeň. Čakám ešte zásielku vitamínu B3.
Prosím Vás o radu, je možné pokračovať na Slovensku s liečením takouto formou ? Ja by som rada navštívila psychiatra, ktorý by sa nám venoval a radil nám. Predsa vyliečiť takto chorého verím, že môže ozaj iba vedomosťami a skúsenosťami podkutý lekár. Vedel by ste nám poradiť, čo máme pridať k prvej fáze t.j. 3x denne po 300 mg Ľubovník bodkovaný, 3x denne po 200 mg. picamilon, 1x denne L-theanine. 5 HTP zatiaľ neužíva. Ďakujem za každú radu.

gdsgsd

Sa necudujte, ze ludia maju take psychicke problemy, ved sa pozrite v akom srabe je svet. Keby ste vedeli kolko svinstva je vo vzduchu tak by vas kleplo, staci sa nadychat troska ortuti, alebo manganu alebo olova a uz mate dozivotne postarane na psychiatri. Potom su tu este rozne parazity a bakterie typu, co napadaju mozog a nervovu sustavu, tie hlasy v hlave atd. mozu byt sposobene ako taky cervik sa zakusol do sedej kory mozgovej. A este velmi vela psychicky problemov je kvoli nedostatku vitaminu B, sam som to na sebe skusal, ked mam nedostatok vitaminov radu B tak ma chytaju depresie, nemam citvou rovnovahu...ale staci si dat vitaminy radu B a ihned mi je lepsie. Cize ano, tieto alternativne lieky pomahaju, lebo moderna medicina chce len ryzovat a lieci dosledok a nie pricinu. A ak sa pricina neodstrani, mate chodiacu zlatu banu, zdravi pacient, zly pacient. Ako zo zdraveho pacienta mozete tahat peniaze??

luciano

Aj ja trpím psychózou, ktorá mi prerástla do schizofrénie. Liečim sa ambulantne mám vynikajúcu psychiatričku a som na plnom invalidnom dôchodku. Radím vám zveriť liečbu do rúk kvalitného psychiatra. Schizofrénia je vážna choroba a netreba ju podceňovať tým, že ju budeme liečiť "podomácky" Taktiež odporúčam požiadať o invalidný dôchodok, pretože choroba vyžaduje absolútny kľud a pocit bezpečia.

jedulka

nějak mi ženská nejdeš z hlavy, vím co je to mít strach o život dítěte...Možná by neměl chodit do práce evidentně mu to nesvědčí.Možná by bylo pro něj lepší pobírat invalidní důchod a do práce jít,když by chtěl.Já vím, že máš strach co bude dělat s volným časem,drogy..Navíc jsi se dala do boje s velmi těžkou nemocí,bez dozoru psychiatra.Oni nejsou všichni blbci, a dvě hlavy dva rozumy....Jakou muziku poslouchá? Alespon nějak ho zapojit do hudby,stačil by jen poslech hudby,ale musí být takzvaně pozitivní,což u dnešních mladých metal, to jsou strašné sračky, negativní....nebo tohle
www.drnespor.eu
Víš,léčení psychiky není jen o tom cpát do něj nějaký léky a látky, je to i o tom najít mu nějakou radost ze života.Já vím, nemůžeš sedět jedním zadkem na dvou židlích, ale to je nejdůležitější část léčby.Bez tohohle se nikdy nevyléčí!!!Má vůbec nějaké děvče?Asi né, co? To jeho bublání si pod nosem by mě děsilo.Už toho máš určitě dost, jdi unavená, vyčerpané,ale když už jsi začala,dotáhni to do zdárného konce.Ten odkaz ti bude připadat jak žvásty, ale podstata je stále stejná, uvolnit jeho emoční napětí,a můžeš to dělat i úplně jinak at je to cokoli jen pozitivní myšlení a dostat do něj!

jedulka

ještě něco ti poradím,jestli můžu.Dělají se pokusy s lidmi a mají dobré výsledky.Ve spánku se tvoří dva různé typy snění.
REM spánek - fáze zaplnění negativními procesy(deprese)
NREM spánek - pozitivní myšlení
u lidí trpící poruchou se prokázalo za pomocí měřitelného a naprosto jasného EEG,že lidi s nemocí mají velkou fázi REM a skoro žádnou NREM spánek.Podívej se po netu, někde tam najdeš nějakou pomoc.

jedulka

ráda bych věděla kde kupuješ ty tyhle medikamenty,já se na ně nevím jak dostat.Podívej se na Milgammu N,napsala mi je naše nejlepší neurotička, injekčně samozřejmě ...
strach a úzkost, největší svinstva,celý svět s tím má problémy,pročetla jsem už skoro všechno, ale kromě svinstva jako benzodiazepami na ně nic nepomáhá.Ale ty mu nedávej, pomohli by mu rychle a dobře by mu bylo, ale jsou návykové A později po mnoha letech z něj udělají trosku.