Ako jesť zdravo a zároveň pribrať?

doubledog

podstatne je uvedomit si, aky je clovek telesny typ, aku ma rychlost metabolizmu, ako vie spracovavat rozne druhy zivin atd.

podla toho sa treba zariadit a prisposobit si rezim.

ďurino

Nadmerne sa priberá po niektorých liekoch. Mnoho ľudí berie lieky. Možno máš normálnu váhu, len je neobvyklá v našej chorej spoločnosti.

martin741

"odpovedam" ako sa stravuješ ty? Čo jedávaš na raňajky, obed, večeru, v priebehu dňa? V akých časových intervaloch a koľko porcií denne? Keď chceš tak nemusíš písať sem a môžeš mi napísať na mail: martin741@atlas.sk

Ako dlho a koľko krát do týždňa cvičíš? Akú máš výšku a váhu?

odpovedam

ale prave o to ide, ze sladke (=tuky a cukry) nie je ziaden zaklad. Zaklad su proteiny, polysacharidy a esencialne kyseliny. Telo, ktore ma ulozene tuky a konzumuje cukor, bude pocas cvicenia chudnut. A to presne to, co nie je ziadane. Ja si napr. davam cukor, pripadne nieco sladke /nikdy vsak nie sladkosti/ len tesne pred treningom, lebo viem, ze to spalim. Inokedy sa to totizto automaticky uklada. Disciplina je to, comu sa najtazsie uci, ale da sa to. Obcas si dat nezdrave nezaskodi, ale zase nie az 2x do tyzdna. To je uz casto.

napochybach

ale ved ja nehovorím,aby jedol zle veci,ktore su nezdrave,ale možno aby aj tie zaradil do svojho jedalnicka obcas,aby proste nejedol len same zdrave veci,to som tym myslela,nič viac -ako je kazdy normalny clovek,sem tam nejake to vyprazane a vela sladkeho -nič sa mu nestane-
a tak aj cosi priberie,ako zaklad,potom moze stavať na tom..

odpovedam

Napochybach. nemyl si fitness a kulturistiku. A zbytocne netlac veci do extremu. Nikto nechce z Martina741 urobit kulturistu ani bodybuildera. Ide o zdrave priberanie a to sa robi presne tak, ze dvihas tazke vahy, aby si pribral na objeme. Lahke vahy sval iba rysuju. Bez kvalitnej stravy vsak sval neporastie. Takze ziadne karcinogenne transtuky a zbytocne monosacharidy. Stravu treba postavit predovsetkym na dobrych tukoch, polysacharidoch a bielkovinach. Teda hlavne tych bielkovinach, pretoze to je stavebny prvok svalov.

Co sa tyka zdravotnych problemov, vacsina ludi citi problem, az ked je vazny. Takze to nie je argument, ze ked problem necitis, tak ho nemas. Aj ludia, co umreli na infarkty, ich pocitili par minut pred smrtou.

Zdrave priberanie je v prvom rade teda postavene na zdravej strave. Nie je to ziadna dieta ani nic nenormalne. Prave naopak. fitnessaci maju velmi kvalitne zlozenie stravy, ake by mal mat kazdy clovek. S tym, ze samozrejme ludia, co cvicia, maju vyssi prijem bielkovin. Ale ani to by neprekazalo beznemu cloveku.

Toto je najlepsia cesta nielen k pevnej, svalnatej postave bez zbytocneho tuku, ale je to celkova zmena zivotneho stylu, ktorej prijemnym efektom je hlavne zdravie a vitalita. Preto sa to vola fitness ;-).

doubledog

napochybach
priberat treba hlavne svalovu hmotu (najma u muzov), tuk sa k tomu uz pridruzi tak nejak sam

vyprazane jedlo nie je sice ziadny strasiak, ale jest ho privela je zbytocne.

ak treba zvysit prijem tuku ci cukrov, (co pri naberani samozrejme treba) da sa to predsa urobit aj zdravsou formou.

napochybach

martin a ty akože chceš byt sportovec/nejaky kulturista ?ci ?potom som teda nepochopila,myslela som si,ze ty chceš len pribrat niekolko kíl,aby si vyzeral na pohlad lepšie ,nie ze chces byt kulturista namakany,potom prepáč ..
ale mam pravdu s tym,ze ked chce clovek pribrat,tak mal by jest isty cas vyprazane mastne jedla ,a sladke...ja som mala obdobie,kedy som jedla taketo veci asi mesiac dva ..samozrejmre nie stale ..ale jedla som castejsie,plus nejake hranolky,pizze ,do toho sladke napoje a bez pohybu ,a prubrala som 8 kil behom dvoch mesiacov ..a to nie je zanedbatelne cislo..a nemam zatial ziadne zdravotne problemy z toho ..