Ako presvedcit zakaznicky o serioznosti?

Príspevok v téme: Ako presvedcit zakaznicky o serioznosti?
Obchod

Chcem sa opytat, lebo mi to uz lezie na nervy, co by mal predajca urobit, ak ma dobry ziadany kozmeticky produkt pre zeny, no na nasom trhu je konkurencia, ktora ma podobne produkty, no nema take zarucene ucinky ako my a tym padom zakaznicky neveria ani nam. Nastvalo ma to, ze sa nam ozyvaju zaujemkyne o predaj nasho produktu, lebo videli vacsinou na nejakej ich kamaratke, ze ten nas ma naozaj ohromne az necakane ucinky. Pritom sa na nas hnevaju, ze preco to viac nepropagujeme, ze nas videli aj na vystave a ze preco sme im nepovedali, ze mame nieco take uzasne. Ze sme ich mali zastavit a zacat to vychvalovat do neba... My sme urobili aj vynikajuci marketingovy tah na vystavach, ze k nam prisli filmovat aj rozne TV, tak ich to zaujalo, takze zeny sme pritiahli no darmo sme im vysvetlovali, aj tak nam vacsinou neverili. Aj na vystave sa stalo, ze videli ucinky a niektore povedali, ze aj tak tomu neveria, aj ked to videli na vlastne oci! (Normalne som sa tam parkrat rozculil, ze ci si naozaj myslia, ze sme ich prisli oklamat.) Neda sa to urobit cez vzorky, lebo to treba pouzivat 4-8 tyzdnov a na to by vzorka nestacila, okrem toho by zakaznicka dosiahla ziadany efekt a vlastne by uz nepotrebovala kupit produkt. Nejde mi o prachy, mame dalsie velmi dobre inovativne ziadane aktivity, mna len naozaj stve, ze tie zaujemkyne o nas predaj sa takto rozculuju - naposledy vcera a tento stav trva uz asi rok. Ja uz fakt neviem, co vymysliet, aby zeny pochopili nasu uprimnost a snahu o serioznost. Co by vas presvedcilo?

Obchod

odpovedam - doteraz som marketing skusal tak, ze sme kamapn presmerovali na nejaku podstranku, aby som videl kolko ludi na zaklade reklamy pritiahneme. Najlepsie sa ukazali PR clanky a trochu reklamy v odbornych casopisoch, to je vsetko. Casto nam volaju reklamky, ze nam urobia kampan a ja im odvtedy hovorim - v poriadku, dohodnime sa tak, ze ja za kampan platit nebudem a dam vam percenta z obratu, ktory sa dosiahne na zaklade kampane. Vsak ked su reklamky take uzasne, a vedia to robit super, tak nech si za tym stoja, ze mi prinesu slubeny efekt - zisk. Ked si idem kupit auto, tak dam peniaze a dostanem auto, ked idem robit kampan, tak mam dosiahnut zaujem zakaznikov a zvysi sa mi zisk tak, ze sa z toho zaplati ta kampan - ked nedosiahnem tento efekt, tak by mi reklamka mala vratit peniaze, lebo nesplnila to co som cakal a za co zaplatil. Nezobrala to ani jedna...
A co sa tyka mojho rozculovania sa - ja som spokojny, fakt to dobre ide aj samospadom, len ako hovorim, ked nam vycitaju ti, ktori vedia o ucinkoch, ze preco to viacej nepropagujeme, tak sa citim neschopne voci nim.

kafe

Obchod, jednoducho to ber ako fakt, že zákazníčky o serióznosti nepresvedčíš. Nikdy a ničím. Presvedčí ich až skúsenosť niekoho iného s vaším produktom. Bodka. A viac sa nad tým nevzrušuj. Zákazníčkam môžeš otrepať o hlavu všetky marketingové ťahy, reklamy a propagácie, čo robíte.. čo viac by si chcel, rozkrájať sa pre ne aby vám verili? Ani to by vám nepomohlo. Kašli na to. Jednoducho, s kľudom angličana zákazníčkam povedz: -Aj keby sme vám to neviam ako úžasne predstavili, aj tak by ste nám neverili. Jediné čo vás ženy vie presvedčiť je až účinok na kolegyni/kamarátke.-
Ani mňa by kozmetický produkt nepresvedčil nijakými ťahmi - všetky sú úžasne otravné, otrepané a zaručene fungujúce. A nechápem, prečo ťa to rozčuľuje, ze si naozaj myslia, ze ste ich prisli oklamat. Lebo v drvivej väčšine prípadov to tak je. Máš proste smolu, že váš produkt funguje :)

odpovedam

Vies potom o marketingu malo, ked tvrdis, ze cely je zamerany na klamanie ;-). Klamstvo je o charaktere cloveka, je to volba, nie marketing. Zda sa mi, ze nemas volu sa v tomto smere vzdelavat, ale velmi by ti to pomohlo rozumiet spotrebitelskemu spravaniu, psychologii reklamy a manazerskym zrucnostiam marketera. V prvom rade musis byt profesional v tom, co robis. Ale ludsky, doveryhodny a asertivny.

Nerozumiem, preco si taky nespokojny, ked pises, ze mate skvele napady, trzby rocne stupaju a dari sa vam sirit dobre meno tym najprirodzenejsim sposobom - spokojnostou zakaznikov, ktori vam dohadzuju dalsich. Nemas prehnane naroky? ;)

Dobry manazer je asertivny, nerozculuje sa a hlavne vie, ze budovanie mena, stabilnej spolocnosti a spotrebitelskej zaklade vie byt velmi dlhodoby proces, v ktorom musis ratat aj s rizikom a recesiou.

Obchod

Slnovrat - nie je mojim cielom si tu robit reklamu, takze nenapisem co ponukame.
odpovedam - cely marketing je prave zamerany na klamanie zakaznika a nefunguje a mne sa protivi. Robime akurat tak PR a mame jeden inovativny napad na pritiahnutie cielovej skupiny, co sa k nam chodili pytat z marketingovych agentur, ze kto nam to poradil - a boli velmi prekvapeny, ze sme to vymysleli my :)
Sharon85 - robime omnoho viacej ako len zaruka vratenia penazi - a aj tak nic. Akurat sme sa zacali stretat skor so zneuzivanim nasej ochoty zo strany zakazniciek. Niekedy je problem trafit tu spravnu mieru vyhodnosti pre obidve strany.

doubledog

skus pisat na rozne fora prispevky o tom, ze potrebujes poradit, ako spravne propagovat svoje super produkty.

:)

odpovedam

Ani mna by nic nepresvedcilo, resp. presvedcila som sa skor o tom, ze vhodnou stravou bude telo zdrave a pekne. Vyhodila som vsetku kozmetiku, na ktoru nas hucka reklama, nechala som len nutne minimum, zmenila stravovanie a som si ista, ze ma to stoji menej nez davat peniaze za drahu kozmetiku. Mozno aj to je dovodom, preco to zeny u teba nekupuju.

Ale namiesto rozculovania by si sa mal snazit pochopit ich. Mnohe vyskusali za zivot vselico a ako vieme z vyskumov, vacsina kozmetiky je neucinna, meni elektrolyt pokozky (co je velke negativum). Nie kazdy ma takisto vela penazi, aby si mohol nieco dovolit kupit len tak na vyskusanie. navyse, 80% propagacii produktu je neefektivna. Tak sa sustred na dobre sirenie mena znacky medzi uzivatelmi produktov. To je zase najucinnejsia forma reklamy (tzv. dvojstupnovy tok komunikacie). A vobec, preco si nieco nenastudujes o marketingu? mnohe veci by ti boli jasne a nemusel by si sa tu rozculovat. Kazdy ma slobodnu volnu, ci nieco kupi ci nie. Tak sa radsej vzdelavaj, ako funguju niektore mechanizmy a skus ludi viac pochopit.

Agnes998

Mas pravdu ze najlepsia reklama je, ked to vychvaluju vase samotne zakaznicky svojim kamaratkam. To ti musi stacit. Ak ste naozaj dobri, tak si svoje miesto na trhu najdete. Nemozete to predat vsetkym zenam, nikdy si to od vas nekupia vsetky, stale budu take, ktore tomu neuveria ani keby co bolo. S tym sa zmier a to neries.