Ako mám zbaliť muža, ktorý ma berie ako kamošku?

Príspevok v téme: Ako mám zbaliť muža, ktorý ma berie ako kamošku?
Aleais

Mám taký problém, že neviem ako mám zbaliť muža, ktorý ma berie ako kamošku. Začalo to chatovaním, rozumeli sme si a fakt dokonale, podobné názory, hodnoty, sme povahovo odlišní, čo je fajn, že by sme do seba neskákali. Spočiatku mi písal aj dáke lichôtky. Potom sme sa stretli. Bola som pekelne nervózna. Neviem, či som to pokazila, alebo či nebola len z jeho strany iskra. A toho sa najviac bojím. Po stretku som chodila dva dni okolo horúcej kaše, na tretí deň som sa ho spýtala nepriamo, že či teda nič medzi nami nebude. On mi napísal, že som strašne zlaté dievča a berie ma ako kamošku. Keď som sa spýtala, či ani perspektívne nič viac, k tomu sa nevyjadril. Zopakoval \"ako kamošku\". Nepoznáme sa zase až tak dlho, možno 2-3 mesiace. A ja neviem ako si ho mám získať. Je veľmi uzavretý a nechce sa mi otvoriť. Vraví, že taký je voči všetkým neznámym ľuďom. Častokrát mi to príde tak, že \"je mi verný\", teda napíše mi, vždy si nejakú zámienku nájde a na druhý deň, keď už píšem ja, odpisuje stroho. Potom akoby sa odtiahne ale za 3 dni sa zase dotiahne a zase mi napíše. Zvykne mi dávať +/- za všelijaké hlúposti. Zvyčajne plusky. Porovnáva v čom sme odlišní a v čom nie. Akoby si strašne dával načas. Idú mi prasknúť nervy. A stále ma straší \"ako kamoška\".Čo mám robiť? Ako si ho mám získať? Mám počkať? Zvykne sa medzi priateľmi vyvinúť iskra aj po dlhšej dobe? Jeho predchádzajúca priateľka bola tiež najprv jeho kamoška, podľa toho, čo som sa ho pýtala. Ale som na vážkach. Neviem či mám, či nemám šancu.

Aleais

Namýšľať si zase nenamýšľam, rozumieť si dosť rozumieme. Len on je proste taký, že potrebuje veľa času. Ale tak snažím sa nejako cez to dostať. Veď čo na tom, že konečne niekto, kto zapadá do mojej predstavy. Príde iný, nejaký väčší debil, ako vždy. S tým sa dám dokopy a zase sa popálim, tak to dopadne vždy, keď to nakoniec vzdám a pohnem sa ďalej, lebo uverím chlapovi, čo má o mňa priamy záujem a nespráva sa takto nerozhodne. Chlapi sú bohužiaľ tak jednoduchí, že sú až komplikovaní. Môžem to riešiť tak, že buď/alebo ako predtým, áno/nie. Ale to skončím tam, kde vždy. Tak teda uvidím, kto príde ďalší. Možno na mňa spadne lietadlo, kde prežije jediný chlap, príde k mojej mŕtvole a požiada to bezduché telo o ruku. Jupí.

Annkaa

Ono je to fakt super ked niekoho takeho stretnes a zistis ze mate roznake nazory a ste na rovnakej frekvencnej vlne.... su to vyborne predpoklady pre dobry a stastny vztah v ktorom si s tym druhym budes rozumiet, a samozrejme to je to co ta k nemu neustale taha a preto nevidis realitu aka je. A ako tu uz niekto pisal chlapi niesu take zlozite stvorenia, len ty to nevidis teraz lebo si zalubena. Ale ked chlap povie ze ta berie ako kamaratku tak ty aj skutocne mysli ze ta tak berie. Nemala by si namyslat ze z toho moze byt viac lebo budes sklamana. Mne raz povedal to iste jeden chalan ze ma berie ako kamaratku, troska ma natahoval aj cosi bolo medzi nami, potom mi to takto povedal, a mne hned trtklo a v momente som dala od neho ruky prec. Vies len zbytocne stracas cas cakanim, ak kamaratka tak sa s tym zmier a chod dalej, a chlap ktory bude mat ozajstny zaujem tak ten za tebou pride a nebude ta chciet za kamaratku.

Sejla

Aleais
Neber to v zlom, môžem sa mýliť, ale nenahováraš si to tak trošku? To ako k sebe patríte, jasné mi je že to veľmi chceš a tak si aj prisposobiješ realitu, nevidíš to z tej dark side.. Je to aj kvôli tomu internetu, tam sa ľahko vytvárajú rôzne predstavy. No každopádne radím ti neviazať sa na neho. Ak chce byť kamoš, ber ho ako kamaráta, nič viac. Sama uvidíš ako sa to vyvinie.

jedulka

souhlasím s Filippovou,chlapy jsou jednoduchý a jednoduše musíš na ně. Dost taky záleží kolik mu je.Mě to přijde jako by si tě oťukával.Tak to bych mu nedovolila.Hezky at je po mém.Chlapa není zapotřebí analyzovat a už vůbec né se s ním bavit co cítí, nebo vidí atd ...Něco porovnávat tak to bych mu nedovolila.Jsi přímá,otevřená OK? Já taky a tak se podle toho chovej.Otázka:půjdeme dneska na kafe? Ne? Nevadí půjdu s někým jiným.A nejlepší by bylo kdybys skutečně i šla.Otázka:Chtěla bych jet tento týden(co já vím) na chatu nebo na orskou tůru,to je jedno, ano -ne, dobře jdu sama.Víc už bych se ho na nic neptala. ende
Agneska je úplně jedno jaký je na všechny platí takmer skoro to isté pravidlo, jen na to přijít:-)

Filipova

Aleais mam pocit, ze si az moc veris a z chlapov robis komplikovanejsie osoby nez su.

Keby o teba mal zaujem, tak to prejavi, nech je akokolvek pasivny v beznom zivote.

Ked chlap povie, ze ta berie ako kamosku, tak ta berie ako kamosku. T. j. povahovo si mozno vyhovujete a ma ta rad, ale nepritahujes ho.

Aleais

@smilestarr: Hej to si vystihla :D ja som takto psychicky analyzovala môjho už bývalého, ale on to nemal rád, lebo, že jeho myšlienkové pochody aj tak nepochopím. Popravde, žiadna žena tu by jeho myšlienky nepochopila. Ale mňa to bavilo. Častokrát som mu vravela, že keby v ňom trochu niečo nebolo zakorenené, nejaké emócie (hoci teda on pôsobí ľadovejšie než ľad), tak by z neho bol dokonalý sériový vrah. A on s týmto mojím hodnotením súhllasil. :D Čiže chlapov fakt nikdy poriadne nepochopíme.

Aleais

@Sejla: Práveže sa k sebe dokonale hodíme. Máme spoločné názory, hodnoty, pohšad na svet, ale odlišnú povahu. Ja som aktívnejšia, rozhodnejšia, tá čo ťahá vpred, on je zase ten, ktorý sa nevie rozhodnúť, lebo nemá vyhranené názory, ja mám názor na všetko. Je pasívnejší a mĺkvy, dosť mĺkvy a ja som ukecaná. Dokážeme sa dopĺňať. Nemáme nezhody v názoroch. On má rád inteligentné ženy a ja milujem inteligentných mužov. On ma považuje za inteligentnú a šikovnú, nehrám sa na hlúpu, len aby som zo seba spravila bezmocnú. On zase neznáša, keď žena zo seba robí bezmocnú, hoci vie premýšľať. Je pragmatický, logicky zmýšľajúci. A čo sa týka záľub, tiež sú pomerne podobné, prípadne prispôsobiteľné. Áno viem, protiklady sa priťahujú, čiže je lepšie mať chlapa protiklad aj v názore, aby sa na veci nepozeralo len s jedného uhla. Ja takého chlapa mať nemôžem. Pre mňa ten človek musí byť môj dobrý priateľ a musím si s ním rozumieť v názoroch a hodnotách. Mala som chlapov, čo boli povahovo rovnakí s odlišnými názormi, povahovo odlišní s odlišnými názormi, prípadne boli na iných frekvenčných vlnách. A bolo to príšerné, jeden zo mňa úplne odčerpal všetku energiu, lebo ma ťahal do hádok. Tento je v mnohých veciach na mojej frekvencii. Sám raz povedal čosi takéto: "ty si na inej úrovni než ostatní", a ja na to: "čiže najprv sú ostatní, potom ty a potom ja?" a on povedal: "nie, najprv ostatní a potom my". A to ma tak potešilo, čím bolo povedané, že sme na podobnej vlnovej dĺžke.

smilestarr

Na jednej strane OK- chlapom sa netreba vtierať . ALE aj ich správanie je niekedy hodné nejakej psych. analýzy. Moja skusenosť :4 mesiace som chodila von s jedným chlapom. Bol fajn, pácil sa mi výzorovo, rozumeli sme si . Boli sme spolu vonku, X krát, ... PObozkal ma, spali sme v jednej posteli, držal ma za ruku . A potom zrazu mi z pokojom angličana, večer na 22 druhé narodeniny oznámil len tak MIMOCHODOM , že ma berie ako kamošku. Že zatiaľ. !!!! ha, ha, po 5 mesiacoch nie je schopný sa rozhodnuť... No tak som ho veľmi rýchlo niekam poslala. Ved viete kam.Revala som ako malé decko... Ale rozhodla som sa správne. Chlapi sa proste často správaju NESKUTOČNE čudne a nepochopiteľne, že sa v tom nevyzná ani besná sviňa.

gimienkis

Myslím, že keď si ako jeho kamarátka, je to to najhoršie čo môže byť. Aspoň čo ja viem, tak kamarátska zóna je čisto iba kamarátska zóna.

Sejla

Aleais, ja som tiež priama a úprimná,, ale hej som hrozne detinská keď sa zamilujem. A za boha nedám na sebe poznať záujem, nuž ale to je jedno, to som ja a to si ty, buď sama sebou, hľadáš vzťah, Good luck... Ale podľa mňa sa s týmto k sebe nehodíte, prečo sa ti páči ??