Mama mi povedala, že musím schudnúť

Príspevok v téme: Mama mi povedala, že musím schudnúť
JaNatalka

mám 15, meriam cca 161 cm a vážim okolo 61 kg... približne pred rokom a pol som začala priberať, dovtedy som bola veľmi chudé dievča. No odvtedy som pribrala takmer 15 kíl.. už asi trištvrte roka sa snažím správne jesť ale moja slabosť na čokoládu to vždy pokazí. asi pol roka si držím váhu 59 kg a za posledný tyždeň keĎ som bola u starkej som pribrala na 61... moja mama mi povedala že musím začať cvičiť, pred tym som občas behavala na stroji ale žiadne zmeny.. hovorí mi aby som menej jedla, aby som nejedla sladké, aby som to nepreháňala s naberaním jedla, aby som dlhšie cvičila a pod. Je to strašne ťažke pre mňa ale chápem že chce pre mňa to najlepšie, veď kto by chcel tučné dievča.. asi preto som nemala doteraz žiadneho chlapca a nemám takmer žiadne kamarátky... prosím mohli by ste mi poradiť nejaku dobru dietu alebo niečo take? ale aby to bolo zdrave pretože ja zbižnujem ovocie a zeleninu a tak ale ta čokolada no.. ďakujem :)

jedulka

Musím si do tebe rýpnout,jinak se se mnou nebudeš mluvit:-)Jak tě zase rozhorlit, taková ses mi líbila, že by THANK YOU se psalo takhle???:-)))

jedulka

JaNatálka...skus na to to podívat mýma očima.Proč a to je pro mě důležité si neporadíš s těma co se ti posmívají.Poslední co bych chtěla tě rozhazovat.Naopak snažím se, aby ses na celý svůj problém podívala i z jiného úhlu.V podstatě se tě snažím podepřít.Když se ti posmívají,kdo je to? co jsou zač ?Nějaké povrchní nány,zlé a hloupé což se o tobě nedá říct.Snažím se abys uměla bojovat sama za sebe a né se nechat urážet.Už vůbec né z takového důvodu.Já vím, že je pro tebe těžké mě pochopit,ale svoje děti jsem vždy vedla k tomu aby si uměli udělat pořádek a nikdy netrpěli sebe neúctou!!! Kdyby to bylo reálné jako že není, tak si sednem a popovídáme si,rozeberem a ukážu ti jak na to.Ale tady jsou hranice velmi omezené ....

JaNatalka

jedulka napísala som že sa mi posmievaju pretože je to tak..všetko čo som napísala je pravda tka ja neviem prečo sa snažíš ma zhadzovať, ja iba vravím že viem dosť o živote a na teba som nič zle nepovedala tak neviem prečo si taka agresívna... tato debta ama už fakt nebaví...

jedulka

JaNatalka...no vidíš, taky jsi se dobře rozohnila.Ale když se uklidníš a přečteš si moje příspěvky, tak jsem psala, že ti nic není!Že máš v postavu OK! Zdravo se stravovat jsem ti taky psala že je OK!Dřív nebo později by ses k tomu dopracovala tak nebo tak,protože zdravo se stravovat musíme všichni!!! Tak jsi měla taky napsat, že chceš jen poradit s tou dietou,ale o tom tu nebyl ani ťuk v tvém tématu!S chutí na sladké jsem ti taky poradila a zdravě!!! Stačilo jen číst!Pokud se tvých zkušeností v životě týká,to je problém který mě nasral.Kuře učí slepici jak kvokat.Ale to je ve vašem stylu, vy víte všechno, my jsme hlupáci!Vychovala jsem šest dětí,tak nějak asi vím co se vám v hlavičkách děje.Proč píšeš že se ti spolužačky posmívali,když tedy tomu není tak!To mělo být co?ende

Lulita

Natalka - nie si hlupa, cosi, ja zase nechapem ludi, co zastavaju nadvahu, skus ako som ti povedala si zrychlit metabolizmus jedenim viac krat za den v malych mnozstvach, obed polovicna porcia, sacharidy len doobedu a na obed, vecer bielkoviny, pojde to

JaNatalka

ľudia ja som nič nevravela že sa chcem stať anorektičkov či bulimičkov, nehccem žiadne diety spytala som sa iba na dash dietu ktora je zdrava a vy sa do mna začnete takto obuvať.. keby ste vy len vedeli čo ja, to 15 ročne sproste dievča, už viem o tomto zasranom svete.... keby som chcela tak už pred rokom prestanem jesť .. ale ja viem čo mam a nemam robiť a za to že mam 5 kíl viac ako by možno bolo spravne nemusíte zo mňa robiť nejaky Ťažky prípad... keby som sedela v kúte a ľutovala sa, tak by som tu už davno nebola, to mi verte.. ja viem za seba bojovať aneviem na čo sa zvrhla tato debata ale určite nevedie k mojej otakze.. thats all

JaNatalka

jedulka neviem čo Ťa tak naštvalo ale ja som už písala že keĎ som pribrala tak sa mi moji takzvaní kamarati začali posmievať a ja používam mozog, nemusím sa hadať s neznamimi ľudmi na internete, chela som iba radu ale ak ti to prekaža tak neviem prečo sa tu zapajaš do debaty.. a navyše, vždy si stojím za svojím a VŽDY poviem to, čo si myslím, nedavam si servítku pred ista tak mi nehovor že nepoužívam mozog.. ja sa viem oseba postarať len som chcela jednu posranú radu a to že ma ešte aj tu zhadzujete je fakt cool..

JaNatalka

Jedulka ja som mala takmer anorexiu a viem o tom viac ako si vieš predstaviť... a ohladom diet som sa spytala iba na dash dietu čo je v podstate zdravy životny štyl, je to najzdravšia dieta podla americkych lekarov a netrízni sa tam.... nie som žiadne sproste decko ktore chce schudnuŤ aby bolo cool.. chcem byť iba zdrava a chcem byť rada za to kto som a nemusím pri tom vyzerať ako 13... nemiešala som sa do tejto debaty pretože ste sa tu len hadali a to že mi niekto povie že "nie som moc tlsta" tak prepač ale važne ma to nepovzbudí a nemam na to čo odpísať