Chronicky zapal hrdla po vybrati krcnych mandli a bolesti usi po FESS

Príspevok v téme: Chronicky zapal hrdla po vybrati krcnych mandli a bolesti usi po FESS
PacientQA

Dobry den,

pred 8 rokmi mi vybrali krcne mandle z dovodu opakovanych angin. Odvtedy som trpel pravidelnymi zapalmi hrdla, vzdy ma pobolievala
len jedna strana hrdla, miesto na pravej strane kde bola krcna mandla. Riesil som to kloktanim salvie, propolisu a naucil som sa s tym zit a tento zdravotny problem som mal pod kontrolou.

Posledneho pol roka sa u mna opakovali komplikovane sinusitidy, bola mi diagnostikovana chronicka hyperplasticka rinosinusitida na zaklade CT vysetrenia a preto
som v maji podstupil sanacnu operaciu maxilarnych dutin metodou FESS.
Taktiez mi imunoalergolog diagnostikoval znizenu bunkovu imunitu (T / B- lymfocyty, zvysene IgE) a predpisal IMUNOR. Liecba Imunorom bola bez zlepsenia, v sucanostni uzivam preto POLYOXIDONIUM.

Priblizne 6 tyzdne po FESS sa u mna vyskytla lahsia sinusitida, lekar mi predpisal ATB.
Od tohto obdobia trpim silnymi bolestami usi pravezne praveho ucho, bolestami prinosovych dutin (prevazne prava strana), bolieva prava strana hrdla (miesto kde bola krcna mandla).

Podla vysetreni ORL lekara v hrdle, v nose ani usiach nie je ziaden zapal, aj ked hrdlo mam silno prekrvene a cervene, hlave miesta kde boli mandle.

Podstupil som kontrolnu endoskopiu nosovych dutin s vysledokom: Vpravo stredna lastura zjazvena, parcialne zrastena s lateralnou stenou nosovej dutiny, obe choany volne, nosohltan volny.
Taktiez cakam na kontrolne vysetrenie CT.

Bolesti praveho ucha dosahuju niekedy taku intenzitu, ze bolest musil tlmit Tramalom.

Bolesti hrdla, ucha, dutin sa v 90% tykaju len pravej strany.

ORL lekar sa domnieva, ze znizena imunita moze sposobovat, ze u mna pretrvava infekcia (napr. virusova), ktora sposobuje bolest PND, hrdla, ucha, popripadne nastali nejake komplikacie po FESS, ktore by malo odhalit CT vysetrenie.

Nerozumiem, preco po vybraty krcnych mandli sa bolest hrdla tyka len pravej strany, taktiez ma pobolieva len prave ucho a prava PND.

Vyteri z hrdla, nosa su negativne, CRP v norme.

Neviem akym smerom sa ma uberat, ci nastavit ineho lekara, netvrdim ze som z sucastnym lekarom nespokojny ale mozno nazor ineho lekara by bol prinosom.

Vraj sa stava, ze po vybraty krcnych mandli niekedy ostanu zvysky lymfatickeho tkaniva, ktora sa moze zapalovat a sposobovat takuto bolest. Predpokladam, ze ORL lekar by si toto ale mal vsimnut.

Popripadne ake vysetrenia by bolo vhodne podstupit? Nakolko dane zdravotne problemy mi vyrazne znizuju kvalitu zivota.

Dakujem

PacientQA

@RNG: Dakujem, ak by si bol taky dobry posli mi na email polyoxidonium zavinac gmail.com konkretny nazov vyrobku, ktory teraz povazujes za najlepsi. A ak poznas seriozny eshop, predpokladam, ze urcite zahranicny kde sa da kupit, alebo odkial nakupujes bol by som velmi rad. Precital som si viacero prispevkov od teba, vidiet ze par rokov sa tym uz zaoberas, nerad by som zo seba sam urobil pokusneho kralika. Dakujem velmi pekne

savun

pacientqa

na to aby si mala celiakiu vobec nemusis mat problemy s travenim , moja dcera mala presne tie iste problemy s mandlami ako ty ....tiez nemala ziadne traviace problemy , ale lekarka vedela akosi intuitivne , ze z coho je zla imunita a dala jej zobrat vysetrenie a teraz je o 100 percent lepsia ....skus si dat odbery urobit

ona vie prepuknut po zlyhani mandli vtedy sa objavi ...

aj tie produkty , ktore si chces kupovat budu tym padom zbytocne , lebo sa ti aj tak nestravia , ked mas poskodene tenke crevo , ktore nie je schopne spracovat ziviny a dostat ich do tela

RNG

Ano, samozrejme, je to povodny citricidal profwesional,vyrobok firmy BioChem Research, krory dodnes vyrabaju v 1 oz baleni, kde obsah je 60% povodneho citricidalu. Najdes ho od roznych distributorov na nete(google.com) uvedenim Citricidal, profesional, BioChem
Roztok z neho je 35 kvapiek na liter vody.
Nic konkretnejsieho tu administrator nepripusti ako nedovolenu reklamu

@RNG

Dakujem, ze uzitocnu radu. Poznas konkretny vyrobok,kt. by si odporucal?
Predpokladam, ze hej. Mohol by si ho prosim ta uviest. Dakujem

RNG

Pozor, NutriBiotic medzitym zmenil obsah GSE, ktory dnes uz neobsahuje ucinny citricidal, ale len ovela menej ucinny vytazok z grapefruitovych semien. Kde chces najst povodny ucinny citricidal, hladaj cez Google.com pod citricidal, profesional
Tam musi byt totiz spomenute, ze vytazok zo semien je chemicky/patentovane zmeneny na zmes ucinnych quaternivych zlucenin.

RNG

Pozri sa ces Google.sk pod rng, infekcie
kde najdes vysvetlene, ako na problemy s hornymi dychacimi cestami a preco atb nie su na to velmi vhodne.
Slovom 'chronicky" sa lekari zbavuju zodpovednsi za vyliecenie infekcii, na ktore nemaju ucinne lieky. Priroda ich ale na stastie ma.

PacientQA

@odpovedam,@savun, IgE mam zvysene kvoli alergi pel, roztoce...nemyslim, si ze som alergicky na lepok nakolko s travenim nemam problem, ale poziadam lekarku aby mi urobila test na to, krv si treba dat odobrat u imunoalergologa alebo staci ist obvodnej lekarke...