Chronicky zapal hrdla po vybrati krcnych mandli a bolesti usi po FESS

Príspevok v téme: Chronicky zapal hrdla po vybrati krcnych mandli a bolesti usi po FESS
PacientQA

Dobry den,

pred 8 rokmi mi vybrali krcne mandle z dovodu opakovanych angin. Odvtedy som trpel pravidelnymi zapalmi hrdla, vzdy ma pobolievala
len jedna strana hrdla, miesto na pravej strane kde bola krcna mandla. Riesil som to kloktanim salvie, propolisu a naucil som sa s tym zit a tento zdravotny problem som mal pod kontrolou.

Posledneho pol roka sa u mna opakovali komplikovane sinusitidy, bola mi diagnostikovana chronicka hyperplasticka rinosinusitida na zaklade CT vysetrenia a preto
som v maji podstupil sanacnu operaciu maxilarnych dutin metodou FESS.
Taktiez mi imunoalergolog diagnostikoval znizenu bunkovu imunitu (T / B- lymfocyty, zvysene IgE) a predpisal IMUNOR. Liecba Imunorom bola bez zlepsenia, v sucanostni uzivam preto POLYOXIDONIUM.

Priblizne 6 tyzdne po FESS sa u mna vyskytla lahsia sinusitida, lekar mi predpisal ATB.
Od tohto obdobia trpim silnymi bolestami usi pravezne praveho ucho, bolestami prinosovych dutin (prevazne prava strana), bolieva prava strana hrdla (miesto kde bola krcna mandla).

Podla vysetreni ORL lekara v hrdle, v nose ani usiach nie je ziaden zapal, aj ked hrdlo mam silno prekrvene a cervene, hlave miesta kde boli mandle.

Podstupil som kontrolnu endoskopiu nosovych dutin s vysledokom: Vpravo stredna lastura zjazvena, parcialne zrastena s lateralnou stenou nosovej dutiny, obe choany volne, nosohltan volny.
Taktiez cakam na kontrolne vysetrenie CT.

Bolesti praveho ucha dosahuju niekedy taku intenzitu, ze bolest musil tlmit Tramalom.

Bolesti hrdla, ucha, dutin sa v 90% tykaju len pravej strany.

ORL lekar sa domnieva, ze znizena imunita moze sposobovat, ze u mna pretrvava infekcia (napr. virusova), ktora sposobuje bolest PND, hrdla, ucha, popripadne nastali nejake komplikacie po FESS, ktore by malo odhalit CT vysetrenie.

Nerozumiem, preco po vybraty krcnych mandli sa bolest hrdla tyka len pravej strany, taktiez ma pobolieva len prave ucho a prava PND.

Vyteri z hrdla, nosa su negativne, CRP v norme.

Neviem akym smerom sa ma uberat, ci nastavit ineho lekara, netvrdim ze som z sucastnym lekarom nespokojny ale mozno nazor ineho lekara by bol prinosom.

Vraj sa stava, ze po vybraty krcnych mandli niekedy ostanu zvysky lymfatickeho tkaniva, ktora sa moze zapalovat a sposobovat takuto bolest. Predpokladam, ze ORL lekar by si toto ale mal vsimnut.

Popripadne ake vysetrenia by bolo vhodne podstupit? Nakolko dane zdravotne problemy mi vyrazne znizuju kvalitu zivota.

Dakujem

vitavi

To je príklad, ako lekári liečia príznaky a nie príčiny, liečia tak, že odstránia orgán.
Zápaly a zahlienenie, množenie mikroorganizmov, alergie majú spoločný základ v príjme sladkého rafinovaného a zahlieňujúceho jedla. Máš nedostatok minerálov v dôsledku toho, že jedávaš rafinované potraviny a cukor, ktorý ho odoberá z tela . výsledkom je prekyselenie priaznivé pre rozvoj mikroorganizmov, spôsobujúcich zápal a pre alergické reakcie.
Zahlienenie spôsobené mliečnymi výrobkami a mliekom, živočíšnym a saturovaným tukom, bielou múkou podporuje zápalové procesy a spôsobuje problémy s ušami.
Prejdi na stravu bohatú na minerály, bez cukru, i ovocného a s dostatkom vlákniny. Jedz len celozrnné obilniny a prevažne tepelne upravené zeleniny, ktoré ti dodajú minerály, vlákninu a upravia pH. Aspoň na pol roka sa vyhýbaj i ovociu, zemiakom. Jedz ryby a doplň stravu o trochu strukovín a kvalitného oleja zo semien.

odpovedam

kedze mas zvysene IgE, tak to naozaj moze byt celiakia alebo celkovo nejaka alergia, s ktorou telo zapasi, alebo parazity. IgE nebyva zvysene samo od seba.

savun

daj si zobrat odbery na lepok , uvidis , ze sa ti potvrdi celiakia , mas nou oslabenu imunitu a preto tie stale zapaly...mandle vzdy suvisia s celiakiuo , ked prejdes na dietu tvoj stav sa rapidne zlepsi