Pozicali by ste?

Príspevok v téme: Pozicali by ste?
kakalinkaka

Oslovila ma blizka osoba(nie rodina), aby som jej pozicala 9tisic na kupu bytu na nejake 3 mesiace, ze potom by mi ich vratila, ked sa jej manzelovi uvolnia peniaze z firmy. Ponukla som jej moznost, ze si moze zobrat na mna uver(za predcasne splatenie sa zo zakona uz nic neplati), s tym, ze poplatky-urok by si platila ona, aj ked viem, ze je nespolahliva. Lenze ona ho nechce, len hotovost, ze staci kolko mam a spytala sa ma, kolko mam k dispozicii. Som v neprijemnej situacii, lebo mam zeleznu rezervu a tu nechcem rozpustat. Mamina po dlhom zvazovani meni miesto a slubila som rodicom, ze im budem istit hypoteku, keby jej to nevyslo. Navyse, ked sa ma pyta, kolko mam k dispozicii, tak to jej mam povedat akoze presnu sumu bez "vaty", co mam na minanie(stravu, byvanie, dopravu)? Mam hroznu dilemu, nemam problem pozicat peniaze(uz som tak urobila v minulosti, ale boli to male sumy tak do 1000eur a dokonca mam zlu skusenost, ze mi ich kolegyna z prace dodnes nevratila, lebo ju vyhodili a padla na dno). Na druhej strane by som jej rada pomohla. Snubenec ma tiez nejaku rezervu, ale on by jej tie peniaze nepozical, lebo tiez sa v minulosti popalil

nesmrtelna

Sejla otázka sama o sebe koľko má peňazí nie je drzá. Je drzá iba v kontexte keď tie peniaze od nech chce. Už sa mi viackrát stalo, že sa mi ľudia chválili koľko majú peňazí a pritom som sa ich na to vôbec nepýtala. A len tak mimochodom, koľko peňazí máš ty Sejla? To som ale drzá však :)

winki

Nepožičala. Vlastnej rodine sme požičali oveľa menšiu sumu a už nám ju spláca 5 rokov :(. Keď už tak to určite ošetri u právnika a splátky nech sa sťahujú z jej účtu na tvoj, trvalým príkazom. Ak ti tie peniaze nebudú chýbať aspoň 10 rokov.
Dobre si to rozmysli 9 000 je veľa.

Sejla

Nepožičala. Veď to je krutá kombinácia
1. Drzo sa pýta, koľko máš peňazí wtf?
2. Nie je v existenčnej kríze, chce peniaze na byt, to je luxus, nech si kúpi taký, na aký má
3. Nevieš, z čoho a ako ti to vráti
4. Je nespoľahlivá
A celé to vyzerá akoby ťa chcela využiť alebo aspoň ako pekne nezodpovedná osoba, takže ak chceš byť Santa Klaus a robiť detičky šťastnými a nevieš čo s peniazmi, tak jej pozičaj.

sweater.

neviem, aspon pre mna je to naozaj veeeeeeeeela penazi a momentalne ak by som teda mal taku sumu by som to bol ochotny pozicat len najblizsej rodine. ludia su dnes svine, kolko krat sa stane ze ta aj ta rodina odrbe...

kakalinkaka

Ved sa mi bije rozum so srdcom. Verim, ze by mi ich vratila, ale je otazne kedy, ci pre nu nebude priorita "obrazne" kupit si novu kabelku predtym, ako mi vyplatit splatku. Na druhej strane sa hovori, ze v nudzi poznas priatela a nechcem sa jej otocit chrbtom. Nechcem, aby to brala ako podraz, ze mam, ale jej nedam...
Ved to, ja som taka, ze by mi bolo trapne pytat si peniaze aj od rodicov. Ked som nemala peniaze, tak som rok zila v povolenom precerpani s nekrestanskymi urokmi, co bolo pre mna znesilnejsie ako predstava, ze rodicom dlzim peniaze a vobec som ich nechcela postavit do takej situacie, aby sa rozhodli, ci mi pozicaju..

zewa

Ja som raz pozicala velmi dobremu kamaratovi tiez vraj na tri mesiace. Uz je to 10 rokov a stale vsetky peniaze nemam.
Peniaze pokazia vsetky vztahy. Je lepsie nepozicat a neprides ani o peniaze a ani o vztahy. A ked uz pre toho cloveka po slovku "nie" prestanes byt zaujimava, aspon zistis preco sa s tebou vobec bavil.